Sonax koruma paketi görüşleriniz ve önerileriniz?

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Sonax koruma paketi görüşleriniz ve önerileriniz?

erdem link' Alıntı:
Koltuk koruma, jant koruma,  motor koruma bence hikaye. Ben arabayı ilk aldıgımda bunları sonaxtan yaptırmıstım ama faydasını gormedim. Herbiri icin 75  tl gibi fiyat istediklerini dusununce  hem fiyat asagı cekilir hem de gereksiz yere para vermemis olursunuz

Jant ve motor koruma evet ama koltuk korumayı bizzat kendim tecrübe etmiştim, Laguna II aracımda koltuk koruma vardı ve evine bırakmam için aracıma binen elemanımın kaleminin mürekkebi koltuğa akmıştı, sadece nemli bir bezle biraz ovalamam yeterli olmuştu.

İmkanım olsa Astra ya da yaptırmak isterim, 2 gün önce B.esir şubelerinden brini aradım ancak cevap veren olmadı..

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Tolga Bey, ziebartın cam filmi ile lumar ı kıyaslayabilirmisiniz.

Bence aralarındaki en bariz fark araçların teorik kullanım ömürleri boyunca ikisinin de kaliteli hizmet vermesi dışında Llumar ın daha ucuz olması; aralarındaki kalite farkı -varsa bile- gözlemleyebildiğim kadarıyla 3-4 sene içerisinde belli olmuyor.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

erdem link' Alıntı:
Koltuk koruma, jant koruma,  motor koruma bence hikaye. Ben arabayı ilk aldıgımda bunları sonaxtan yaptırmıstım ama faydasını gormedim. Herbiri icin 75  tl gibi fiyat istediklerini dusununce  hem fiyat asagı cekilir hem de gereksiz yere para vermemis olursunuz

+ 1

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
[quote author=erdem link=topic=2328.msg47856#msg47856 date=1316784447]

Jant ve motor koruma evet ama koltuk korumayı bizzat kendim tecrübe etmiÖ¾tim, Laguna II aracımda koltuk koruma vardı ve evine bırakmam için aracıma binen elemanımın kaleminin mürekkebi koltuÖ°a akmıÖ¾tı, sadece nemli bir bezle biraz ovalamam yeterli olmuÖ¾tu.

֝mkanım olsa Astra ya da yaptırmak isterim, 2 gün önce B.esir Ö¾ubelerinden brini aradım ancak cevap veren olmadı..
[/quote]

illaki faydaı vardır ancak kesinlikle o kadar para etmez. Bir kutu alsanız vereceginiz para en fazla 20 tl, kutunun onda birini bile kullanmıyor ama 75 tl istiyorlar. Balıkesir sonaxta uygulamayı yapan hasan usta var. Giderseniz onunla görüşün

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

erdem link' Alıntı:
[quote author=Tolga KARACA link=topic=2328.msg47860#msg47860 date=1316785560]

Jant ve motor koruma evet ama koltuk korumayı bizzat kendim tecrübe etmiÖ¾tim, Laguna II aracımda koltuk koruma vardı ve evine bırakmam için aracıma binen elemanımın kaleminin mürekkebi koltuÖ°a akmıÖ¾tı, sadece nemli bir bezle biraz ovalamam yeterli olmuÖ¾tu.

֝mkanım olsa Astra ya da yaptırmak isterim, 2 gün önce B.esir Ö¾ubelerinden brini aradım ancak cevap veren olmadı..
[/quote]

illaki faydaı vardır ancak kesinlikle o kadar para etmez. Bir kutu alsanız vereceginiz para en fazla 20 tl, kutunun onda birini bile kullanmıyor ama 75 tl istiyorlar. Balıkesir sonaxta uygulamayı yapan hasan usta var. Giderseniz onunla görüşün
[/quote]

Sonax Balıkesir 2006 da sanayideydi, sonradan Yaylada ve bir başka yere daha şube açmış.

Sizin dediğiniz hangisi?

D B K

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

söyliyeceklerim tamamiyle şahsi görüşümdür, öncelikle bunu belirteyim..
uzun süredir boya koruma, polisaj, motor temizleme, koltuk koruma gibi konuların içindeyim..

1. Boya koruma (gerekli)
2. Cam Filmi (gerekli)
3. Kaput Filmi (kesinlikle gerekli)
Bu maddeleri konuştuğumda Sonax firması bana bir paket ve fiyat önerdi.Siz tecrübeli arkadaşların görüş ve önerilerini merak etmekteyim.
Sonax'ın önerisi;
SONAX NANO BOYA TEMİZLEME PARLATMA VE KORUMA (nano korumaya gerek yok standart paket işinizi görür, bence ona bile gerek yok)
SONAX KOLTUK KORUMA (tamamen gereksiz birşey)
SONAX JANT TEMİZLEME VE KORUMA (bu jant temizleme ve koruma dedikleri tamamen insanları kazıklamak için uydurulmuş birşey)
SONAX MOTOR TEMİZLEME VE KORUMA (ne yaparsanız yapın temiz kalmıyacaktır en fazla 1.5 ay dayanıcaktır buda gereksiz ve riskli tazziklı suyla yıkıyor sonax)
SONAX FOLİATEC CAM FİLMİ
SONAX FOLLİATEC KAPUT FİLMİ

bugrakorkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
gmail.com

Valla Tolga Bey, eğer arkadaşınıza ulaşıp konuyu teyit ederseniz çok memnun olurum.
Email adresim:
bugrakorkmaz@gmail.com
Buraya maıl atarsanız mutlaka donerım sıze.
Ilgınıze tesekkurler

cancanada

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

eskı astramda sonax yaptrmıstım ılk hevesle bunada zıebart dıomond gloss yaptrdım bır de kapıut fılmı.. ama cam fılmı hıc bır eyrde zıebat kalıtesı gbı olamaz.. ama durumum fazla yoktu dıgerlerını gereklı olanalrı yaptrdım gectım

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bence, koltuk koruma ( sonax'ı bilmiyorum ama genel anlamda ) iyi bir şey leke tutmasını önlüyor. bunun yanında kaput filmini, sevmiyorum çünkü sökmek zorunda kalınca ton farkı oluyor ayrıca minik taş vurukları çirkin göründüğü gibi filmin varlığı da çirkin görünüyor, arada fark yok.

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
[quote author=erdem link=topic=2328.msg47900#msg47900 date=1316791479]
[quote author=Tolga KARACA link=topic=2328.msg47860#msg47860 date=1316785560]

[/quote]

illaki faydaı vardır ancak kesinlikle o kadar para etmez. Bir kutu alsanız vereceginiz para en fazla 20 tl, kutunun onda birini bile kullanmıyor ama 75 tl istiyorlar. Balıkesir sonaxta uygulamayı yapan hasan usta var. Giderseniz onunla görüÖ¾ün
[/quote]

Sonax Balıkesir 2006 da sanayideydi, sonradan Yaylada ve bir baÖ¾ka yere daha Ö¾ube açmıÖ¾.

Sizin dediÖ°iniz hangisi?
[/quote]

balıkesir merkezde 2tane şubesi var. Biri sanayide diğeri yayladada. Yaylada sadece yıkama yapıyor. Uygulamaları sanayideki merkez şubede yapıyorlar. Dediğim kişi de sanayide.
Not: yayladaya filan gelirseniz gelmisken gezerken araba da yıkansın diye düsünmeyin pisman olursunuz