şefaf kaput koruma fiyatları

aytac_59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni corsa ya boya koruma ve kaputa şefaf film koruma düşünüyordum, boya korumadan vazgeçtim, şuan için gerekli olmadığını çok iyi anladım fakat kaput korumaların fiyatları konusunda kafam baya bi karışık; profesyonel bir firma kaput koruma filmi için 600tl fiyat verdi, yakın bir arkadaşım 300tlye yapan bi arkadaşının olduğunu ve bu işi iyi yaptığını söyledi, birde bu film işlerini yapan (cam filmi, kaput filmi, torpidoya sedef kaplama yapan) bir yer var 150 tl ye ön kaputu komple kaplarım dedi. Bu şefaf kaput filmlerinin kalitesi falan oluyormu sizce nereye yaptırmalıyım.. dipnot: 150 tl ye yapıcak olan usta 1.5 saat içinde aracı teslim ederim dedi.

Son düzenleme:

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
aksine kaput koruma filmi yerine komple boya koruma yaptırmak daha mantıklı bence.
kaputa şeffaf film yapacaksınız, bir süre sonra sararacak. sonra onu sökmek de dert.
boya koruma ve cila yaptırırsınız araba ışıl ışıl olur, su üstünden akıp gider :) araba her ne kadar yeni de olsa vernik %99 çiziktir. ben olsam boya korumayı kaput filmine tercih ederim.

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama kaput korumadaki maksat taş, çakıl vs atlayıp kaputta kalıcı zedelenme ve çizik görmesin diye. komple boya koruma biraz daha farklı gelen taşın zedesini engellemz bence

burak44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama kaput korumadaki maksat taş, çakıl vs atlayıp kaputta kalıcı zedelenme ve çizik görmesin diye. komple boya koruma biraz daha farklı gelen taşın zedesini engellemz bence

boya koruma engellese :) benim kaputta taş izleri olmazdı. bende yaptırmak istiyorum. acaba kendimiz kaput koruma filmini çekemez miyiz :confused: hazır satılan yarım kaput filmleri var. ben birde arabanın boyasını etkiler mi ondan korkuyorum.

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
olacak olduktan sonra taş arabaya her türlü zarar verir. yıllar önce Corsa C vardı bizde, arabanın kendi tekerinden fırlayan taşlar kapıların bel altını delik deşik etmişti :)
ayda yılda bir kaputa çarpıp nokta kadar zedeleyecek bir taş için arabanın genel görüntüsünü bozacak ve göze batacak bir kaplama yaptırmazdım şahsen :)

burak44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olacak olduktan sonra taş arabaya her türlü zarar verir. yıllar önce Corsa C vardı bizde, arabanın kendi tekerinden fırlayan taşlar kapıların bel altını delik deşik etmişti :)
ayda yılda bir kaputa çarpıp nokta kadar zedeleyecek bir taş için arabanın genel görüntüsünü bozacak ve göze batacak bir kaplama yaptırmazdım şahsen :)

bilmiyorum çok karasızım. ben bu aralar şehirlerarası çok gidiyoenderum.
tabi ister istemek kamyonlardan otobüslerden taş sıçrıyor. sürekli şehir içinde olsam sorun değil. kaput koruma filmi hem hoş durmuyor hemde boyaya zarar verir mi endişesi var bende

suat003

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş kaput koruma yaptıracaksan bence kaliteli bişey yaptır.Ben iş icabı kullandığım siyah skoda superb araca yaptırtmıştım 2 ay önce ankarada.70 cm. 350 tl.iki çeşit vardı normal şeffaftı ikiside yalnız yerli olan diğerinden farkı silikonsuz bi malzemeden yapılmış basitce test için küçük bi parca kesip iki tarafından asılınca hemen koptu.Diğeri ise tabiri caizse epey bi sündü ama kopmadı..3M Silikonlu kaput filmi tavsiye ederim.Ben aracta epey faydasını gördüm.

weSti555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaput koruma filmi çektirmek,koltuklara kılıf takıp binmek gibi diye düşünüyordum, taa ki ziebart'ın uygulamasını görene kadar. Normal koruma filmleri aracın doğal görüntüsünü bozarken bir süre sonrada sararak korkunç bir görünüme geliyor, sonra filmi söktürmek ve boyayı temizlemek gerekiyor, tabii bu arada filmi maket bıçağı ile kestikleri icin boyayida zedeliyorlar ( film sökülünce anlasiliyor )

O yuzden kaliteden kacmayin derim.

ENfER

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen gün yolda yürürken tesadüfen gördüğüm bir arabada kaput filmi tamamen lime lime olmus. yarisi soyulmus falan. aracın kesinlikle boyaya ihtiyaci vardi. :)
kaş yapayım derken göz cikarmiş adamcagiz.

suat003

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen gün yolda yürürken tesadüfen gördüğüm bir arabada kaput filmi tamamen lime lime olmus. yarisi soyulmus falan. aracın kesinlikle boyaya ihtiyaci vardi. :)
kaş yapayım derken göz cikarmiş adamcagiz.

Evet kardeş benim yerli film olarak kastetdiğim fildendir o kesinlikle:D