2001-2004

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://euroncap.com/tests/peugeot_307_2001/107.aspx 307 testi
http://euroncap.com/tests/opel_vauxhall_astra_1999/44.aspx astra g testi.

adamların üretim seneleri farklı şimdi yapacak birşey yok. 307 bana kalırsa astra g'ye çakar geçer. 4.5 sene kullandım astra g. arkadaşıma 2002 comfortunu aldık 2 haftalık hala kullanırken zevk alırım ama detaylarda 307 gömlek gömlek üstündür...

testler için teşekkürler peugeot ile opeli kıyaslamaya daha fazla gerek duymuyorum. Peugeot nun rakip olabileceği markalar belli renault fiat hyundai citroen kia vb vb. Son nesillerini bilemem çünkü firmalar çok çok iyi gelişiyor. Fakat bahsi geçen yıllardaki araçlar için konuşacak olursam peugeot vb araçlar bir alt sınıf vw ford opel gibi markalarda bir üst sınıf. bu benim sıralamamdır. Konu sahibi zaten peugeot u baştan elemek istemiş. bana kalırsa güzel bir karar almış.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 307 almak için baya debelendim ama krediyi fazla kullanmam gerekiyordu ve askere gitme tarihimi baya bir erteleyeceği için vazgeçtim.
peugeot 307 arkadaşımda var 1 hafta abartısız bindim. verdim babamın arabasını dedim al sen buna ben buna bincem. kafamdaki tüm soru işaretlerini sildi 3. sahibi oldukları için araba gerçekten iyi bakılmıştı ve peugeotun trim seslerinden eser bile yoktu. astra g zaten 4.5 sene bindim ezbere bilirim. babam bile baya etkilenmişti arabadan. vectra'yı satayım düşürebilirsem makyajlı 407 1.6 hdi düşünüyorum fransızlar sanıldıkları kadar kötü değiller yani. ben xsara ile kaza yaptım fransızın adını anmazdım :D

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
testler için teşekkürler peugeot ile opeli kıyaslamaya daha fazla gerek duymuyorum. Peugeot nun rakip olabileceği markalar belli renault fiat hyundai citroen kia vb vb. Son nesillerini bilemem çünkü firmalar çok çok iyi gelişiyor. Fakat bahsi geçen yıllardaki araçlar için konuşacak olursam peugeot vb araçlar bir alt sınıf vw ford opel gibi markalarda bir üst sınıf. bu benim sıralamamdır. Konu sahibi zaten peugeot u baştan elemek istemiş. bana kalırsa güzel bir karar almış.

Kardeşim yanılıyorsun. Şu anda markalar arasında üstünlük diye bir şey kalmadı. Gelly bile Opel'e rakip hale geldi. Diyelim ki sen 2008 altı içi yorum yaptın peki sana göre Opel Vectra Peugeot 407'den dahamı üstün bir araba ? Opel'ci olabilirsin ama hiçbir markayı küçümseme.

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşim yanılıyorsun. Şu anda markalar arasında üstünlük diye bir şey kalmadı. Gelly bile Opel'e rakip hale geldi. Diyelim ki sen 2008 altı içi yorum yaptın peki sana göre Opel Vectra Peugeot 407'den dahamı üstün bir araba ? Opel'ci olabilirsin ama hiçbir markayı küçümseme.

kötü demiyorum bana göre bir alt sınıf. Yeni modeller çok iyi tekrar diyorum onlara birşey diyemem. ama bahsi geçen modellerde düşünclerimin arkasındayım

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
ben 307 almak için baya debelendim ama krediyi fazla kullanmam gerekiyordu ve askere gitme tarihimi baya bir erteleyeceği için vazgeçtim.
peugeot 307 arkadaşımda var 1 hafta abartısız bindim. verdim babamın arabasını dedim al sen buna ben buna bincem. kafamdaki tüm soru işaretlerini sildi 3. sahibi oldukları için araba gerçekten iyi bakılmıştı ve peugeotun trim seslerinden eser bile yoktu. astra g zaten 4.5 sene bindim ezbere bilirim. babam bile baya etkilenmişti arabadan. vectra'yı satayım düşürebilirsem makyajlı 407 1.6 hdi düşünüyorum fransızlar sanıldıkları kadar kötü değiller yani. ben xsara ile kaza yaptım fransızın adını anmazdım :D

307 - 407 çok ayrı beni en çok şaşırtan da 307 şöyle 1 saat bile sürsen inmek istemiyorsun kullanırken ayrı bir keyif veriyor. 407'de çok keyifli ama özellikle arka cam kör nokta park etmek uğraştırıyor biraz. Yanlız 407 alınacaksa 2.0 olsun ya 1.6 HDi çekmiyor be :D

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
407 en büyük sorunu burnu yolda bizim safranboluda babam yolda bırakır onu gibime geliyor :D

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Burnu yolda da o kadar kötü de değil. Sen eski Vw'leri görsen onlar daha berbat.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emin olun peugeot markasıyla tanışmadan önce bende farklı düşünüyordum. Ama fransızlar artık alt kalite almanlarla değil üst sınıf almanlarla yarışıyor. Bugün citan dediğiniz çakma kangoo merdeces amblemli. E200 1.6lt turbo motoruda malesef psa üretiyor. Aynı şekilde bmw/ mini motorları içinde aynı. Almanların birçok parçasıda bakın artık valeo'dur. Benim yaptığım fanatiklik değildir. Gerçek fanatiklik gerçekleri kabullenmemektir. 5 yıl vectra cdx kullandım. Çok iyi denecek kadarda bilgi sahibi oldum opel ile ilgili. Ancak opel aslına dönmeyip toplama araçlar ürettiği sürece kaybedecektir. Düşünün bi 1.3 cdti astra kliması açıkken kalkışlarda stop ediyor...

Ben yakladık 2 yıldır 307 kullanıyorum. 2005 model 50000 kmde otomatik ve daha önce bahsettiğim bu sınıf bir aracı bu fiyatlara alamazsınız.

Araçı ilk aldığımdavkimecburiyetten aldım, astra h kullanıcısı bu arac ne kadar ferah diye yorum yapmıştı. 2012 bluemotion golf sahibi bir tanıdım ise aracında kararan dikiz aynası olmadığından dert yanıyordu.

Fanatiklik bunları kabul etmemek oluyor işte.

aDeLaNTe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet 307 donanım olarak focus 1 den ve astra g den üstündür. Fakat arkadaşım bir türlü hızlanamadığından şikayetlendi, sattı ve astra h aldı. benim aracımda bütün özellikler olsun derseniz 307 tercih edilmelidir. yaklaşık 4.5 yıldır focus 1, ve 1 yıldır astra g kullanıyorum. iki araçta rutin bakımlar haricinde ciddi bir problem çıkarmadı şimdiye kadar. 307 kullanmadım yakın arkadaşımın görüşlerini paylaştım yukarıda sadece.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Düz vites 1.6 lt olan 109hp'lik motor gayet yeterli bir performansa sahip adlında. Bende otomatik vitesli olanı var. Performans cidden kötü ancak 4 ileri klasik otomatik olması bunun nedeni.