3 arac arasinda kaldim sizce hangisi?

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
serilik nasil aracta astra g cdti 80 psde????

Morenmula

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
başka markanın araçlarını incelediniz mi?

şu duruma kadar söylediklerinizin;
bugün Opel'e binip onu kral gibi anlatan, yarın mesela Ford'a geçince o aracı kral yapan tiplerin anlatımından pek farkı yok bana göre:D

dediğiniz gibi okuldan beri Citroen'in içindeymişsiniz, bana kalırsa işin içinde biraz fanatiklik var. hadi Opel'i felan geçtim, elektronik hastası Volvo'dan bile üstün tuttunuz Citroen'i, bence diğer markaları da biraz araştırın :good:
Bizim daha önce Astra G miz vardı çok seviyordum... Şimdi Focusumuz var onu daha bi fazla seviyorum ama citroen bu ikisinin yerini asla tutmaz heleki Volvonun... Valla bize okulda bu şekil ECU sistemi tek citroende vardır da şudur da budur dediler. Bende Hocalarıma güvenip yazdım. Demekki başka firmalardada varmış. Hani bize sadece citroende gelmiyor. Peugeot, Renault fln da geliyor. Peugeot la Citroen in Elektriksel hatları aynı zaten ama Renault tek ECU yla geçiniyor. Birazda ondan güvendim...:)
Ama siz Volvoyu biliyorsanız tabiki birşey diyemem...
Saygılarımla...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ismail kardeşim ben marka detayına girmiycem fransız malları tarihleri boyunca hiç bir zaman almanda demiycem germen diyicem yani volvo saabda bunlarda almandır germendir en nihayetinde dahil edicem teknolojide almanları geçememişlerdir..

onu bırakın fransızlar ingilizleri bile teknolojide geçememişlerdir.. bizim ülkemizde bir sorun var oda şu insanlar bindiği bir aracı güzel bulursa yere göğe sığdıramıyor sanıyorki en iyisi o ondan iyisi yok sanıyor seni kast etmiyorum ama milletçene kabullenemiyoruz böyle bir huyumuz var..

reno9 ile bmw mrcedesi kıyaslayan insanlar bile gördüm adam çünkü iyi nedir kalite nedir görmemiş gördüğü reno9 onun üstünü hayal edemiyor hayal gücü ona el vermiyor..

bakın iyi araç üreten ülkelerin süpercar dedğimiz araçları vardır ve luxury car dediğimiz araçları vardır burun kıvırdığımız hatta sektörün çok gerisinde iki üç markaya sahip ingilizinde bile bu vardır..

almanda porsche vardır supercar olarak luxury olarak maybach vardır zaten maybach yeterde artar..
ingilizde rollyroyce vardır supercarda aston martini vardır bunlarda yeterde artar. italyanda ferrarisi vardır supercarda luxuryde masaratisi vardır..

fransızın ne supercarı ne luxury sınıfında bir markası yokdur..

Morenmula

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ismail kardeşim ben marka detayına girmiycem fransız malları tarihleri boyunca hiç bir zaman almanda demiycem germen diyicem yani volvo saabda bunlarda almandır germendir en nihayetinde dahil edicem teknolojide almanları geçememişlerdir..

onu bırakın fransızlar ingilizleri bile teknolojide geçememişlerdir.. bizim ülkemizde bir sorun var oda şu insanlar bindiği bir aracı güzel bulursa yere göğe sığdıramıyor sanıyorki en iyisi o ondan iyisi yok sanıyor seni kast etmiyorum ama milletçene kabullenemiyoruz böyle bir huyumuz var..

reno9 ile bmw mrcedesi kıyaslayan insanlar bile gördüm adam çünkü iyi nedir kalite nedir görmemiş gördüğü reno9 onun üstünü hayal edemiyor hayal gücü ona el vermiyor..

bakın iyi araç üreten ülkelerin süpercar dedğimiz araçları vardır ve luxury car dediğimiz araçları vardır burun kıvırdığımız hatta sektörün çok gerisinde iki üç markaya sahip ingilizinde bile bu vardır..

almanda porsche vardır supercar olarak luxury olarak maybach vardır zaten maybach yeterde artar..
ingilizde rollyroyce vardır supercarda aston martini vardır bunlarda yeterde artar. italyanda ferrarisi vardır supercarda luxuryde masaratisi vardır..

fransızın ne supercarı ne luxury sınıfında bir markası yokdur..
Sırf Fransızlarda Lüx araç yok diye (gerçi c6 ile c8 yeter), Süpercar yok diye fransız araçları kalitesiz yada teknolojiden uzak araçlarmı oluyor ? Hadi fazla kaliteteli denemezler ama son derecede teknolojik araçlar yapıyorlar. Benim bile şaşırdığım oluyor fransızlar nasıl yapmış diye... Evet Alman araçlarıyla (Opel, Ford, BMW, Mercedes, Audi, VW, Porsche...) tabiki kıyaslanamaz ama Citroen tüm alman markalarından yaşlı (Ford hariç. Ford 1899, Citroen 1919). İlk önden çekişli araç Citroen'e ait, dünyanın ilk tam elektronik ateşleme sistemine sahip otomobil Citroen...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sırf Fransızlarda Lüx araç yok diye (gerçi c6 ile c8 yeter), Süpercar yok diye fransız araçları kalitesiz yada teknolojiden uzak araçlarmı oluyor ? Hadi fazla kaliteteli denemezler ama son derecede teknolojik araçlar yapıyorlar. Benim bile şaşırdığım oluyor fransızlar nasıl yapmış diye... Evet Alman araçlarıyla (Opel, Ford, BMW, Mercedes, Audi, VW, Porsche...) tabiki kıyaslanamaz ama Citroen tüm alman markalarından yaşlı (Ford hariç. Ford 1899, Citroen 1919). İlk önden çekişli araç Citroen'e ait, dünyanın ilk tam elektronik ateşleme sistemine sahip otomobil Citroen...

ondan hem fikirim citroen in efsane aracı çokdur kaldıki citroen zamanında pek çok şeye öncülük etmiş bir markadır hydropnömatik süspansiyonlu aracı icat eden markadır gene dünyada ilk disk freni standart olarak sunan markadır falan filan ona bir lafım yok ama o günkü citroen bugünkü citroen değil bugünkü citroen pegout nun alt markası olarak hayatını devam ettirmeye çalışan bir firma..

birde ben luxury dedim ordada yanlış anlamışsın c5/c6 tamam güzeldir makam aracıdır ama benim dediğim o sınıf değil onunda üst sınıfı olarn luxury idi yoksa mercedesden s500 bmw den 7 kasa örneği verirdim.. alfadan 166 örneği verirdim..

Morenmula

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ondan hem fikirim citroen in efsane aracı çokdur kaldıki citroen zamanında pek çok şeye öncülük etmiş bir markadır hydropnömatik süspansiyonlu aracı icat eden markadır gene dünyada ilk disk freni standart olarak sunan markadır falan filan ona bir lafım yok ama o günkü citroen bugünkü citroen değil bugünkü citroen pegout nun alt markası olarak hayatını devam ettirmeye çalışan bir firma..

birde ben luxury dedim ordada yanlış anlamışsın c5/c6 tamam güzeldir makam aracıdır ama benim dediğim o sınıf değil onunda üst sınıfı olarn luxury idi yoksa mercedesden s500 bmw den 7 kasa örneği verirdim.. alfadan 166 örneği verirdim..
Tmm ben luxury konusunu anladım ama Citroen Peugeot un alt firması kesinlikle değil. Citroen le Peugeot tamamen ortaktır bunada PSA denir. Citroen ilk aracını üretirken peugeot bisiklet üretiyordu. Peugeot Citroen motorunu kullanarak yarışa katılmıştı ve ondan sonra otomobil üretmeye başladı. Böylelikle ortak oldular bunada PSA adını verdiler... Citroen peugeot un alt firması deyince baya abartı kaçmış o yüzden üzerinde durdum. Şu anda Citroen le Peugeot ortak olduğu için tüm parçaları aynıdır. Yok Citroen Peugeot un parçalarını kullanıyorda, Peugeot olmasa Citroen ayakta duramazda vsvs... Böyle şeyler çok saçma o yüzden yazdım. Yanlış anlamayın...
Saygılar...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biliyorum psa yı aynısı amerikada gm grubundaki markalarda mopar diye adlandırılıyor mopar araçlarınında parçaları birbirine uyuyor..ama ben pegeoutnun citroeni aldığını biliyordum zaten psa dediğin şeyinde açılımıPeugeot Société Anonymeyani pegeout şirketler topluluğu gibi bir şey.. neyse konu çok uzadı :)

Morenmula

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biliyorum psa yı aynısı amerikada gm grubundaki markalarda mopar diye adlandırılıyor mopar araçlarınında parçaları birbirine uyuyor..ama ben pegeoutnun citroeni aldığını biliyordum zaten psa dediğin şeyinde açılımıPeugeot Société Anonymeyani pegeout şirketler topluluğu gibi bir şey.. neyse konu çok uzadı :)
Aynen...

Cevat Nurefşan OĞLAKÇI

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.varostuning.gen.tr
bişey demek istiyorum citroen çok şeyi ilk yaptı yapabilir de ama çoğunu düzen tutturmayı ve kullanışlı hale getirip hayatımıza adapte etmeyi daha profosyonel firmalar yaptı.

ha bana soracaksanız citroen dünya piyasasından silinse en güzeli o olur çünkü yaptıkları herşey birbirinden kötü. bikaçını kullanıp sahip olduktan sonra içtenlikle hayatımda kullandığım pejodan sonra en kötü araçlar olduğunu söyleyebilirim. şahsi kanaatimdir lütfen bana yok citroen çok kraldır hepsinden iyidir demeyin

adamlar 100 yılda 1500 farklı direksiyon simidi denedi tek kollu 8 kollu yandan bacaklı üstten sarkıntılı topuzlu ortası dönmeyen vs vs.....

bu arada diğer firmalar neler yaptı?

beğenmediğiniz volvo emniyet kemerini yaptı en basitinden :D