Yetkili servisler ve araca fazla yağ doldurmaları hakkında.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yetkili servisler ve araca fazla yağ doldurmaları hakkında.

Fazla yag eger debriyaja basarsa ne yaparsaniz yapin geri donusu yok bir gunluk bile olsa mutlaka degisecek. En erken basa gelebilecek belalardan biri bu. Aman dikkat edin. Ben yag filtresi degisimi ile 4 litre koyuyorum yag cubugunda yarinin biraz ustu oluyor. Bagajda da 1 lt yedek olarak geziyor.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

B֜LENT link' Alıntı:
7500 km debir yağ mi degisir laaaa.
Cikan yağ bana verde ben kullanirim.  005hihih

ne adamsın yaw hahahahaaaa :))))

REC link' Alıntı:
Bu nasıl bir rezalettir abi. Akşam yetkili servisi aradım ve durumu anlattım. Nutku tutuldu elemanın, ne diyeceğini şaşırdı ve ''Getirin aracınızı bi bakalım.'' dedi. Ben de, hiçbir şey bildiğiniz yok, bir  daha asla kapınızdan bile geçmem dedim ve kapattım.

İyi demişin Recai  greatt

mmtcopur link' Alıntı:
Servisler berbat garantisi olmasa önünden geçmem disarda bir ustam var titiz temiz ve ucuz garantisi bitsin daha başka bir yere goturmem

En güzeli! Ankara da tanıdık bir kaportacıda aracın ufak tefek bakımlarını - ses yapan kısımlarını yaptık; anladımki servistekiler hiç emek vermeden 1-2 vida söküp takıp - sprey sıkıp geçiştiriyorlarmış!

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Simdi servisi aradim 4litre konmus benim aracima da, ustayla konustum normalde 3.2dir evet dedi ama yag filtrrsi degisince yarim litrede onun icin konur falan dedi marsa basinca filtrr yagi oradan suzuyor diye ; kafam karisti

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şuan bende merak ettim bu yağ ölçümünden pek anlamam, çubuğu çektiğimde tam nerede olması lazım bilgi verebilecek olan var mı?

nuralk341

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
Simdi servisi aradim 4litre konmus benim aracima da, ustayla konustum normalde 3.2dir evet dedi ama yag filtrrsi degisince yarim litrede onun icin konur falan dedi marsa basinca filtrr yagi oradan suzuyor diye ; kafam karisti
yok öyle bişey. filtre değişimi ile beraber 3.2 lt dir. yağınızı kontrol edin bence.

nuralk341

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

recepakcay link' Alıntı:
Şuan bende merak ettim bu yağ ölçümünden pek anlamam, çubuğu çektiğimde tam nerede olması lazım bilgi verebilecek olan var mı?
aralığın içinde olması lazım

Vet15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba,

Arkadaşlar benim önceki arabam Fiat Linea 1,3 Multijet idi, biliyorsunuz Opel Astra dizellerle aynı motora sahip. Ona serviste Opet'in Fiat için ürettiği Opar Olio isimli tam 3,2 Lt'lik yağı vardı, onu koyuyorlardı.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nuralk34 link' Alıntı:
yok öyle bişey. filtre değişimi ile beraber 3.2 lt dir. yağınızı kontrol edin bence.
baska servise de sordum bizzat giderek bugun onlarda seyi soyledi tanidik ustaya sordum ;yag filtresi degisince onun icinde yag ekleniyor dedi bu adamlar yalan mi konusuyor arkadaslar?

Devrim3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

dreamofice link' Alıntı:
baska servise de sordum bizzat giderek bugun onlarda seyi soyledi tanidik ustaya sordum ;yag filtresi degisince onun icinde yag ekleniyor dedi bu adamlar yalan mi konusuyor arkadaslar?

Bana da aynı şey dendi. Lakin aracın kılavuzunda filtre degisimi dahil 3.5 lt diyor 1.3 motor için.

Opel Türkiye ye bir danışmak lazım mevzuyu.