Vectra C 2.2 yüksek basınç pompası ÇÖZÜMSÜZLÜĞÜ

cemdigital2003

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.feyzullahcinar.com
Herkese iyi akşamlar 20 gündür uğraştığım ama çözemediğim yüksek basınç pompası sorunumu ve yaşadıklarımı sizinle paylaşayım dedim.
Arkadaşlar üç hafta önce aracıma biraz fazla gaz verince heleki birazda yokuş varsa araba gazı kesmeye çoğu zamanda kendini korumaya almaya başladı arıza lambasını yaktı opcom ile kontrol ettiğimde P1191 ve P1191-52 arıza kodlarını verdi sabahları çok zor ve sarsıntılı çalıştı 3000 devri geçmemeye ve LPG geçmemeye başladı biraz araştırınca aşşağıda resmini verdiğim yüksek basınç pompasının arızalandığını öğrendim yenisini alır takarız dedim Ankaradaki tüm parçacıları ve sonunda hurdacıları gezdim sonuç alamadım Opel Türkiye müşteri hizmetlerini aradım durumu anlattım 3 gün içinde dönüş yapacaklarını söylediler bu arada konya yolundaki Opal yetkili servisten arandım pompanın temin edilmesinin çok zor olduğunu üretiminin olmadığını aracımın eski ve üretiminin bittiği için stoklarında olmadığını " bu arada araç 2008 model" ama 3 hafta beklersem 9 ila 12 bin tl getirtebileceklerini söylediler kabul etmedim ve bu durumu şikayet var sitesine yazdım ertesi gün opel müşteri hizmetlerinden tekrar arandım 1 gün daha beklemem söylendi bekledim arandım ve sonuç yok pompayı hiç bir şekilde temin edemiyoruz dediler başka bir çözüm varmı dedim onada hayır yanıtı aldım ne yapmalıyım 9 yaşındaki aracı hurdacıyamı satayım dedim siz bilirsiniz yanıtını aldım koskoca opel nedeyim çözüm yok diyor yetkili servis ebay dan 3500 tl alabileceğim pompaya 9 ila 12 bin tl arası diyor opelden zaten soğudum bu son sıkıntılardan sonra soğumayı bırakın buz kestim nette çözüm ararken bu pompanın içinde bulunan 3 adet membran denen parçanın arızalandığını öğrendim şansıma bu parçaları türkiyede üretip dünyaya satan bir firma varmış ersakauçuk buraya ulaştım ve bana bu parçalardan 2 takım yolladılar sağolsunlar çok ilgili anlayışlı insanlar çözüm odaklı kişiler şimdilik bu membranlarla aracı kısa mesafelerde sakin kullanıyorum bir taraftanda almanyadan pompanın yenisini imkanlarım dahilinde getirtmeye çalışıyorum umarım vectra c -astra ve zafiralarda olan bu pompadan kimse sorun yaşamaz çok can sıkıcı ve son derece tehlikeli neden mi aracın motor yağı kapağından benzin kokusu gelmeye başlayınca yağı boşalttık ve tam 7 litre yağ çıktı tabi 5 litresi yağ 2 litresi benzin allahtan motora zarar vermemiş onu ucuz atlattık yaşadıklarım emin olun kısaca böyle tavsiyesi olan varsa sevinirim umarım kimsenin başına gelmemiştir bu sıkıntı

pompanın resmi

Ekli dosyalar

• s-l1600-1541685585.jpg
    s-l1600-1541685585.jpg
    48.3 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme: