Yetkili servisler ve araca fazla yağ doldurmaları hakkında.

freelook

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yetkili servisler ve araca fazla yağ doldurmaları hakkında.

Benzinli araçlarda 300-500cc yağ fazlalığını çok zararı olmayacağını okumuştum.
Ama tam tersine dizel araçlarda fazla yağ çok büyük bir sorunmuş başta turbo ve basınçla ilgili sorunlar oluşuyormuş.
İyiki dikkat etmişsiniz.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Neyse nasılsa 7500 de bir yağ değişiyorum araç 44.000 e geldi 1000km sonra başında durur fazla yağ koydurtmam.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu nasıl bir rezalettir abi. Akşam yetkili servisi aradım ve durumu anlattım. Nutku tutuldu elemanın, ne diyeceğini şaşırdı ve ''Getirin aracınızı bi bakalım.'' dedi. Ben de, hiçbir şey bildiğiniz yok, bir  daha asla kapınızdan bile geçmem dedim ve kapattım.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Neyse nasılsa 7500 de bir yağ değişiyorum araç 44.000 e geldi 1000km sonra başında durur fazla yağ koydurtmam.
7500 km debir yağ mi degisir laaaa.
Cikan yağ bana verde ben kullanirim.  005hihih

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Servisler berbat garantisi olmasa önünden geçmem disarda bir ustam var titiz temiz ve ucuz garantisi bitsin daha başka bir yere goturmem

nuralk341

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bahsettiğiniz konuda fazla yağ ile ilgili kısmı ben gündeme getirmiştim. fazla yağ da şırınga ve hortum ile çektiğimi yazmıştım.

1 ay önce karter muhafazaya kaçan ve tıngır tıngır ses yapan taşları elimle çıkarabilirmiyim diye motorun oralardan elimi sokayım dedim. kartere kadar ulaştım. taşlara erişemedim ama karterin altından elime yağ bulaştırmayı başardım :( benim karterin durumu sizinkinden beter muhtemelen. ben yaklaşık 10000 km fazla yağ ile gezdim.

bunu yapan servis odak. orda bu işi yapan ve yapmasına vesile olan bilgisizlere selamlarımı yolluyorum ve kullaklarını çok fena çınlatıyorum. hakkımı da helal etmiyorum.

not : bu fazla yağ olayını daha önceki corsa cdti aracımda da yaşamıştım. erdemirde.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nuralk34 link' Alıntı:
bahsettiğiniz konuda fazla yağ ile ilgili kısmı ben gündeme getirmiştim. fazla yağ da şırınga ve hortum ile çektiğimi yazmıştım.

1 ay önce karter muhafazaya kaçan ve tıngır tıngır ses yapan taşları elimle çıkarabilirmiyim diye motorun oralardan elimi sokayım dedim. kartere kadar ulaştım. taşlara erişemedim ama karterin altından elime yağ bulaştırmayı başardım :( benim karterin durumu sizinkinden beter muhtemelen. ben yaklaşık 10000 km fazla yağ ile gezdim.

bunu yapan servis odak. orda bu işi yapan ve yapmasına vesile olan bilgisizlere selamlarımı yolluyorum ve kullaklarını çok fena çınlatıyorum. hakkımı da helal etmiyorum.

not : bu fazla yağ olayını daha önceki corsa cdti aracımda da yaşamıştım. erdemirde.

Evet, beni harekete geçiren de sizin söylemleriniz olmuştu. Kusura bakmayın, konuyu hatırlayamadığım için adınızı buraya taşıyamadım ama görmeniz iyi oldu.  Bu anlamda size çok teşekkür ediyorum. Durum ortada maalesef, ben de hakkımı helal etmiyorum ama neye ne kadar zarar verdik ve ne olacak onu da bilmiyorum.

nuralk341

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Evet, beni harekete geçiren de sizin söylemleriniz olmuştu. Kusura bakmayın, konuyu hatırlayamadığım için adınızı buraya taşıyamadım ama görmeniz iyi oldu.  Bu anlamda size çok teşekkür ediyorum. Durum ortada maalesef, ben de hakkımı helal etmiyorum ama neye ne kadar zarar verdik ve ne olacak onu da bilmiyorum.

rica ederim. sorun değil.

dediğiniz gibi neye nekadar zarar verdik bende bilmiyorum. yağ fazlalığından dolayı oluşan aşırı kompresyon bir çok yere yağ bulaşmasına neden oldu muhtemelen. muhtemelen emme manifolduna gitmiştir ki hiç istenen bir durum değil. ordaki oluşan kurumlarla beraber çamur gibi olmuştur orası. ayrıca yine aşırı basınçtan birçok parça zorlanmıştır.

benim bir dezavantajım daha var size göre. aracımda racechip var ve biraz da gazlamayı seviyorum. fazla yağ ile neler oldu bu şartlarda kim bilir. yukarıda da dedim ya benim yağ karterin altına kadar süzülmüş. elime oradan bulaştı.

nuralk341

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bence serviste bakım yaptıran herkes aracının yağ seviyesini kontrol etmeli. özellikle 1.3 cdti kullanıcıları.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nuralk34 link' Alıntı:
bence serviste bakım yaptıran herkes aracının yağ seviyesini kontrol etmeli. özellikle 1.3 cdti kullanıcıları.

Bence de... Ve birileri bu sorumsuzluğun hesabını vermeli. Hem cebimizden bir çuval para al hem de aracı rezil et... yazıklar olsun....