Fazla yağ ve Yağ damlatma Sorunu

Osmanaktag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostlar 1 hafta önce aracımın yağında azalma oldugunu gordum (iki cizginin ortasında son yağ değışimi de 6000km oldu) ve uzun yol yaptığım icin ustama gittim ve ustune yağ eklettim (1litre) ertesi gün sabah yağ çubuğunu çektim ve ust cizginin cok az uzerinde olduğunu gördüm. Yola cikmam gerekiyordu 180 200 km yol yaptım ve bir iki gundur araba kapinin onundeydi bu sabah dikkatimi cekti 2 günde karter korumasinin sagindan solundan 4 5 damla farkli yerlere damlatmış. Aracın yerini değiştirdim 2 damlada oraya damlatmıştı. Sorum şu fazla yağımı atmıştır yoksa karter tapası veya contası olabilirmi, bana bir sorun teşkil edermi bu yağ kaçağı. Aracım Corsa B 2000 1.5 TD (Dizel) Model 202.000 km de

Son düzenleme:

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ koyarken usta tarafından sağa sola dökülmüşse ve bu yağı damlatıyorsa sorun teşkil etmez. Ama fazla yağı atıyorsa veya bir yerlerden sızdırıyorsa evet sorun teşkil eder.

Osmanaktag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostlar sorunun sebebi belli oldu Bugun ustama gittim ve üst kapak contasından ve karter contasından kaçırıyor dedi ama yağ ust kapak tarafindan geliyor dedi ust kapak contasını degistirelim gaz yagı ile temizlim kacirirsa karteri degistiririz dedi. 30 TL ust kapak contası 30 tl de iscilik alirim dedi.

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostlar sorunun sebebi belli oldu Bugun ustama gittim ve üst kapak contasından ve karter contasından kaçırıyor dedi ama yağ ust kapak tarafindan geliyor dedi ust kapak contasını degistirelim gaz yagı ile temizlim kacirirsa karteri degistiririz dedi. 30 TL ust kapak contası 30 tl de iscilik alirim dedi.

sen önce yağı normal seviyeye indir sonra gözlemle yağ fazla olunca motorun hareketini bile zorlar ve keçelerden atar başıma geldi biliyorum