Vectra C sis farlarına x-enon far

06_BA_3310

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar 2006 model vectra aracıma 4 ay önce Kısa farlara Autovision marka 6000 k X-ENON far taktırdım. Önce arıza ışığı yaktı 1-2 sefer sonra söndü. Ertesi gün kontağı bir açtım esp ışığı yandı. Kontağı kapatıp açtım sorun geçti ama aklıma takıldı. Ankaradaki bütün servislerle görüştüm ve Opis de Far tanımlama formatı uygulattım araca. 4 aydır tek bir sorunum olmadı. Fakat geçtiğimiz pazar yine aynı marka x-enon kitini sislere denedik. Fakat araya aparat da koyduk ne yaptıysak Arıza ışığı yaktı. Servisi aradım "Sislere uygulanan proğram bulunmuyor." dediler. Bende tesisatta sorun olur diye söktürdüm. Ve NARVA marka h3 beyaz ampul taktırdım. Ama aklım x-enonlarda kaldı.

1) Sizce bu sorunu tesisatta değişiklik yapmadan Ankara'da halledebilecek bir kişi varmı?
2) Taktırırsam format yani proğram olayı uygulanmadığından ; aracımın elektronik yerlerinde yada yol bilgisayarında sorun yaşarmıyım ?

Cevap ve görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracımda sislerde xenon var sorun yok uzun +kısa larımda xenonlu onlarda datanıtma yaptırmadım tek yapmanız gereken kondansatör araya koymak arıza ışığı yakmasının tek nedeni voltaj dengesizliği kısalarınız gene bir süre sonra arıza ışığı yakıcakdır emin olun bütün balastlarınızın arasına kondansatör uygulayın bir sıkıntı kalmaz minicik bir tüpdür tanesi 2-3 tl bir şey para bile değil..

bu konuda benim bu forumda çok fazla xenon maceram ve tecrübem var aratırsanız bulabilirsiniz..

benim xenonlarımda sislerdeki h3 3000k ampülleri ebaydan özel aldım..

06_BA_3310

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sn. Darkmoon dediğin kondansatörü araya koyduk. Koysakda yada koymasakda bir şey ifade etmedi. Kontağı açınca yine arıza ışığı yaktı. Biliyorum voltaj dengesizliğinden kaynaklandığını 35w - 55 w sorunundan bahsediyorsun. Ama dediğim gibi bir türlü beceremedik. Çok yakıştı arabaya ama arıza ışığından dolayı aynı gün geri söktük. Kabloların yerini değiştirdik. bişiler yaptık.Söktük - geri taktık ama nafile... En iyisi ben Narva 4500 k beyaz h3 ampuller ile devam edeyim. Başka çarem yok sanırım. Yorumun için ayrıca teşekürler.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kondansatör doğru olanı koyduysanız bir sıkıntı çıkıcağını sanmam yada xenon arıza ışığı söndüren minik aparatlar var onlarında içinde kondansatör var ama belki iş görür sonuçda araçlarımız aynı ben sis lerimde xenon kullanabiliyorsam sizde kullanabilirsiniz..

06_BA_3310

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sn. Darkmoon acaba x-enon markası ile mi alakalı AUTOVİSİON markaydı.Dediğin aparat sanırım küçücük bişi balans ile ana elektrik beynine giden yer arasına bağlanıyor. küçücük kare şeklinde bir kutu ondan bahsediyorsan denedik onu da, olmadı.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir yerde hata yapıyrosunuzdur başka marka balast deneyin belki balast kaynaklıdır belkide siz o xenon ayarını yazılımdan açdığınızda ordan bir şey olmuş olabilir

neticede benim aracımda kısa 6000k + uzun 4300 k + sis 3000 k hepsi xenon hepsinin arasında kondansatör var.. ve en ufak bir sıkıntım yok

bende bu kondansatörü takmadan önce neler çekdim neler o arıza ışığından ayrıca bir takım balast tıda yakdım falan bu xenondan çok çekdim ama hallettim maşallah şimdi bir sıkıntım yok.. kondansatör bizim araçlara şartmı şart.. istanbulda olsanız benim elektrikçi %100 hallederdi..

06_BA_3310

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tüühhh keşke İST. da olsaydım. Hiç aklıma gelmedi farklı marka denemekte. Üstler Autovision diye altlarda öyle olsun demiştim. Ben bir daha araştırayım ,bakalım bu işi halledebilecekmiyiz? yine de çok sağol.

06_BA_3310

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi ben Narva ampullarimi kuallanmaya devam edeyim. Zaten jant + lastik almayı ve tampon + marşpier boyatmayı düşünüyorum. Hele x-enon olmadan da idare edelim ne yapayım.

dtvolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de mtec var 2 senedir üzerinde tanıtmadımda hiç uyarı vermedi. yalınızca kısalarda

06_BA_3310

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kısaları hallettim Volkan Abi ama sisler olmadı bir türlü. Bende şimdlik beyaz ampulle idare edicem. Sağol.