Vectra C Far Aydınlatma Sorunu

MaG

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım ve bir konuda görüşlerinize ihtiyacım var.

2008 model 1,6 Opel Vectra aracım var. 3 yıldır kullanıyorum. İlk aldığım zamanlar kısa farlar gayet iyi aydınlatıyordu faklat son 1,5 yıldır epey sorun yaşamaktayım. Karanlık şehirler arası yolda önümü görmekte zorlanıyorum. arabaya her binen önünü nasıl görüyorsun diyor. 3-4 ay önce far ışığı arıza yaktığı için voltajın düştüğünü ve beyine bağlanıp yükseltilmesi gerektiği bilgisi aldım bir elektronikçiden. Dediği gibi yaptı ve performans biraz yükseldi. Başka bir ilde yaşamaya başladım ve yine kısa farlar arıza verdikten sonra özel bir OPEL servisine gittim. Vectra'larda böyle bir durum asla olmaz dediler.

Birincisi; bu durum doğru mu? Farlar arıza ışığı yaktıktan sonra beyin voltaj düşürüp ışığın gücünü azaltıyor mu?

İkincisi; farlar epey sarardı ve daha önceki sahibi xenon/led taktırmak için arka kapakları yuvarlak kestirmiş ve far içleri de çok kirlenmiş. Mercekli olduğu için farın sökülüp temizlenmesinin sağlıklı olmayacağını söylediler far temizleyiciler. Led/Xenon takılması esnasında far yuvaları da zarar görmüş tırnakları kırılmış. Kısaca kısa fardan verim alamadığım milleti de uzunda giderek kör etmek istemediğim için bugün paraya kıyıp bir takım far siparişi verdim DEPO marka. Sizce bu çözüm olur mu? Doğru bir hamle yapmış mıyım?

• Beğen
Tepkiler: Berkay4134

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun, keşke depoları almadan önce yazıyı yazsaydınız şiddetle karşı çıkardım neden diye soracak olursanız aynı hataya bende düştüm 0 depo marka farları gittim hibe ettim milletin işi görülsün diye. Depo markaların 1 Malzeme kalitesi çok kötü 2 Ampulleri bile zar zor tutuyor ve arka kapakları olsun ampul ayakları olsun çok çabuk gidiyor 3 Ampuller dengesiz durduğu için tam aydınlatma sağlayamıyor ve far ayarı tutmuyor. Bu yüzden o farları çıkartıp 2. el orjiinal HELLA alıp o dertten kurtuldum. Ampul seçimine gelecek olursak eğer gücünüz yetiyorsa kalite ve güç istiyorsanız mutlaka OSRAM NIGHTBREAKER serisi ampul alın hem %150 daha fazla aydınlatsın hem 150mt daha ileriyi göstersin hem %20 daha net parlak ışık olsun. Yanlış bilmiyorsam sizin kısa farlarınız H7 olmalı bunun için size özel araştırdım en ucuz OSRAM linkini aşağıya koyuyorum. Mümkünse depoları iade edin 2. el HELLA yada 0 HELLA alın bir de bu ampulu alın ve bir daha aklınıza far ile ilgili bir olay gelmesin. Şimdiden geçmiş olsun.

En uygunu bu diğerleri 30 40 50 TL daha pahalı boşa araştırmayın ben her siteyi gezdim.

• Beğen
Tepkiler: Berkay4134 ve MaG

MaG

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun, keşke depoları almadan önce yazıyı yazsaydınız şiddetle karşı çıkardım neden diye soracak olursanız aynı hataya bende düştüm 0 depo marka farları gittim hibe ettim milletin işi görülsün diye. Depo markaların 1 Malzeme kalitesi çok kötü 2 Ampulleri bile zar zor tutuyor ve arka kapakları olsun ampul ayakları olsun çok çabuk gidiyor 3 Ampuller dengesiz durduğu için tam aydınlatma sağlayamıyor ve far ayarı tutmuyor. Bu yüzden o farları çıkartıp 2. el orjiinal HELLA alıp o dertten kurtuldum. Ampul seçimine gelecek olursak eğer gücünüz yetiyorsa kalite ve güç istiyorsanız mutlaka OSRAM NIGHTBREAKER serisi ampul alın hem %150 daha fazla aydınlatsın hem 150mt daha ileriyi göstersin hem %20 daha net parlak ışık olsun. Yanlış bilmiyorsam sizin kısa farlarınız H7 olmalı bunun için size özel araştırdım en ucuz OSRAM linkini aşağıya koyuyorum. Mümkünse depoları iade edin 2. el HELLA yada 0 HELLA alın bir de bu ampulu alın ve bir daha aklınıza far ile ilgili bir olay gelmesin. Şimdiden geçmiş olsun.

En uygunu bu diğerleri 30 40 50 TL daha pahalı boşa araştırmayın ben her siteyi gezdim.
Cevabınız için teşekkür ediyorum. Hemen iptal talebi girdim DEPO marka farlara.

Dediğiniz marka model farları Kasım ayında almıştım çok güzel ışık ama benim farlar ve yuvaları çok kötü durumda. Dediğiniz HELLA markayı nereden bulabilirim? Fiyat farkı çok var mı?
5CFFD2FC-5944-4B39-A54E-273A64DA2AAA.jpeg

• Beğen
Tepkiler: SahinUcar8186

MaG

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Şimdi Antep’ten bir far temizliği ve onarımı yapan uzmanla görüştüm, meramımı anlattım. DEPO marka çok kötü, 9 nokta hatası var, iyi yapmışsın iptal etmekle dedi. Far sipariş etme Antep’e geldiğinde sabahtan gel bakalım onarım ve temizlik yapabilir miyiz, kurtarır mı dedi. İyi ki yönlendirdiniz @SahinUcar8186 , 4750₺ az değil. Allah razı olsun 🙏🏽

• Beğen

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Şimdi Antep’ten bir far temizliği ve onarımı yapan uzmanla görüştüm, meramımı anlattım. DEPO marka çok kötü, 9 nokta hatası var, iyi yapmışsın iptal etmekle dedi. Far sipariş etme Antep’e geldiğinde sabahtan gel bakalım onarım ve temizlik yapabilir miyiz, kurtarır mı dedi. İyi ki yönlendirdiniz @SahinUcar8186 , 4750₺ az değil. Allah razı olsun 🙏🏽
Ne demek önemli değil bu ampulün olması çok iyi oldu, en iyi ampuldür kendisi hemen fark edeceksiniz. Gelelim far konusuna far temizliği ile kurtarırlar çok yüksek ihtimal ile ben çıkmacıdan almıştım onlar da aynı şekil cam temizliği yapıp plastik kısımları düzeltip sattılar bana çok memnunum eğer temizlik ile kurtaramazsanız 2. el almaya bakın çıkmacılara sorun sarı siteden takip edin. HELLA marka bizim araçların orjinal parçalarını ürettiği için en iyi seçenek o.

Son düzenleme:

MaG

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Far temizliği ile kurtarırlar çok yüksek ihtimal ile ben çıkmacıdan almıştım onlar da aynı şekil cam temizliği yapıp plastik kısımları düzeltip sattılar bana çok memnunum eğer temizlik ile kurtaramazsanız 2. el almaya bakın çıkmacılara sorun sarı siteden takip edin. HELLA marka bizim araçların orjinal parçalarını ürettiği için en iyi seçenek o.
HELLA marka benim 2008 araca uygun bulamadım hiç. 2002-2004 var hep HELLA. Farın iç kısmında da tırnak kırık. İnşallah yaparlar güzelce. Siz uyardıktan hemen sonra iptal ettiğim farlar aşağıdakiler. İptal sayfasından görüntü.iptal-n11.jpg

• Beğen

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
HELLA marka benim 2008 araca uygun bulamadım hiç. 2002-2004 var hep HELLA. Farın iç kısmında da tırnak kırık. İnşallah yaparlar güzelce. Siz uyardıktan hemen sonra iptal ettiğim farlar aşağıdakiler. İptal sayfasından görüntü.Ekli dosyayı görüntüle 30294
Çok iyi olmuş gerçekten. İkinci el HELLA larda bu fiyatlardadır ama emin olun en az 5 katı kalitededir. Biraz sabrederseniz ben kendi çıkmacılarıma bir sorayım elinde HELLA varmı varsa haber ederim buradan.

Berkay4134

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
herkese merhabalar aracım 2008 vectra 1.9
farlar yok denecek kadar azaldı artık suruş mümkün degil.merceklerın bıttıgnı soyledıler
araç uzerınde ki ampulun orjınal xenon dendi , arıza verınce degıstıdık.
üzerınden cıkan ampulun resmını atıyorum . yuksek lumenli uygun bır ampul onerebılırmısınz ?
yukarda bır onerı olmus osram marka ampul fakat sanırım bendekı ampul beyınlı heralde, nasıl bır ampul alacagımı bılmıyorum?sadece mercek fardan olabıldıgınce yuksek lumenlı hatta şu şimsek etkili farlara ne kadar yaklasabılırsem o kadar ıyı :(

20221006_135437300c7ec9a5313d67.jpg
20221006_135450ee685e36b22e110f.jpg