Vectra B Ateşleme Bobini Kontrolü

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor aşırı sallantılı ve gaza bastığınızda tortortortor diye çalışıyorsa, motordan biraz anlıyorsanız bu silindirlerden bir veya daha fazlasının çalışmadığı anlamına gelir, ateşleme bobini bu durumlarda eksik ateşleme yapıyor demektir. Buji, buji kablosu yoklandıktan sonra ateşleme bobini bu kontrollerden sonra değiştirilmelidir. Tekleme sebebiniz EGR valfi veya/ve hava debimetresi olabilir. Ustaya götürmeyi denediniz mi arabanızı?

bendede benzer sorun var ancak arıza lambası yanmıyor cihaza bağlatıncaca sorun görünmüyor bobin değismeyi düsünüyorum ancak değisip yine aynı sıkıntı olacak diye cesaret edemiyorum yok mudur bu bobini ölçümü veya testi acaba

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Var hocam olmazmı, buji kablolarını söküp takarak deneyin, bujiler tamamen bozulmamışsa berbat haldeyken bile ateşleme yapar, en kötü ihtimal bujileri de idareten bujilerle deneyin.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bu bobinin en pis noktası ilse küt diye birden bitmesi. İpi sapı belli değil. O yüzden sürekli yedek bobin bulunduruyorum. Baş belası bir durum.

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Var hocam olmazmı, buji kablolarını söküp takarak deneyin, bujiler tamamen bozulmamışsa berbat haldeyken bile ateşleme yapar, en kötü ihtimal bujileri de idareten bujilerle deneyin.

benim arabada buji kablosu yok acaba söküp bağlantı soketini mi temizlemeliyiz yada ordan mı kontrol etmeliyiz

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Zaten ateşleme sisteminde oksitlenme dahi olsa fark eder. Bu kesin.

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bi söküp kontak spreyi ile temizleyip takayım

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En güzeli yeni bir ateşleme bobini takarak denemek, her ustada bi tane olur teşhis için sağlam bir bobin.

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En güzeli yeni bir ateşleme bobini takarak denemek, her ustada bi tane olur teşhis için sağlam bir bobin.
Öyle usta burada yok sifir takalim abi diyorlar ama LPG li araç ayni sikinti olunca geri alacaklar ini sanmiyorum ustaya sikintiyi anlattim bobinden başlayalım diyor :)))) nerde bitirecegini o da bilmediği için cesaret edemedim
Arabama motor tamiri yaptirdiktan sonra 1 ay hic silinti yapmamisti o nedenle bağlantıdan supheleniyorum

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Siz bir video çekin ben bi ses dinliyim, kendi aracımla 1 kez olmak üzere 2-3 arabada ateşleme bobininin gitmiş halini dinledim, halinizden anlarım diye düşünüyorum :)

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Siz bir video çekin ben bi ses dinliyim, kendi aracımla 1 kez olmak üzere 2-3 arabada ateşleme bobininin gitmiş halini dinledim, halinizden anlarım diye düşünüyorum :)

Mert bence belli olur zaten ya araçta çiğ benzin kokusu olur, düşük devirlerde gaz yemez , tekleme olur, araç boğulur , rölantide sarsıntı falan olur.