VECTRA 2.0 ELAGANCE mi 2.0 CDX Mİ LÜTFEN YARDIM

DEMADA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle herkese slm aranıza yeni katıldım ve opel alacagım ama bir turlü karar veremedim hangisini alsam başım agrımaz ve ikisi arasındaki fark nedir yardımcı olursanız sevinirim

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kimse cevaplamadı derken? Daha yarım saat olmuş, İlk mesajın felan galiba, üye tanıtımı yapmamışsın.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
01- opelim.net'e üye olan kullanıcıların kayıt olurken verdikleri e-mail adreslerinde mutlaka ad ve soyad geçmesi gerekmektedir. Aksi takdirde üyelikleri iptal edilecektir. Daha sonradan e-mail düzenlemesi yapan kullanıcılar, eğer e-mail adresleri belirtilen kritere uymuyorsa üyeliği silinecektir... opelim.net'e üye olan kullanıcılar, kendini ÜYE ARŞİVİ başlığı altında tanıtmak zorundadır. Aksi takdirde açtığı konular ve mesajlar silinecek gerekirse kullanıcıya uyarı verilecektir. Forumda yazılan mesajlardan, tamamen mesaj sahibi sorumludur. Şahısların yazdıkları mesaj ve yorumlardan dolayı www.opelim.net hiçbir sorumluluk kabul etmez.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ABS, 4 cam otomatik, elektrikli ayna, alaşımlı jant gibi donanımlar vectra b2 lerin coğunda mevcut diye biliyorum...
Elegance larda sis farı, gövde rendi kapı kolları, digital klima, kadife koltuklar, yol bilgisayarı donanımlarının olduğunu zannediyorum. 2.0 lt motor varsa ASR de bulunuyormuş 1.6 motor daha sıklıkta görülüyor...
CDX lerde Elegance donanıma ek olarak Xenon far, 4'lü CD changer ve f23 vites kutusu (manuellerde) gibi artı donanımlar bulunmakta(cdx lerin en belirgin farklılıkları)... cift kilitleme sistemi elegancelerde var mı bilemiyorum.. ama cdx lerde bulunuyor
Isıtmalı deri koltuklar ve sunroof CDX lerde opsiyoneldir. Her cdx de ısıtmalı deri koltuk ve sunroof yok... mesela benımkınde deri koltuk ve sunroof yokken bir çok CD modelinde ve özellikle de otomatik olanlarında deri koltuk ve sunroff bulunuyor...
Ben kesinlikle CDX derim...

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Serhat abimiz olayı çok kısa ve öz anlatmış gerçi ama bir de vectra b2 100.yıl serisi var..Özellikle vişne çürüğü dış ile krem rengi deri koltuk ve lacivert dış renk ile krem rengi iç deri döşemeli olanlara hastayım...Bu araçların da geneli otomatiktir fakat manuel ve f23 şanzımanlı olanları vardır..Bu da cdx kadar doludur..Fakat xenon far yoktur..Bir de kısmen de olsa far yıkamalı olup xenonsuz olanları da var..Işıklı güneşlikler, kapılarda ikazlı ve yer aydınlatmalı ışıklar, deri koltuk ve önlerde ısıtma,abs,direksiyondan rodyo yönetimi,dijital klima gibi donanımları var..

_Vectra_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
CDX YADA 100. YILLARDA SÜPER 20.16 motor da bi başka tadı var

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işin güzelliği 2 lt motor olmasında değil f23 kodlu şanzımanda ;) o da sadece 2000 modellerde mevcut.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işin güzelliği 2 lt motor olmasında değil f23 kodlu şanzımanda ;) o da sadece 2000 modellerde mevcut.

Baskı balatası da bir o kadar pahalı ama.... ve hemen bulamıyorsun...
Ben bundan önceki yaz 400 TL gibi bir rakama sadece baskı balatayı almıştım...
3. viteste 160 görüyorsun, bu da ayrı bir tarafı...

Bir de CDX motorunda biraz farklılıklar olduğunu söylüyorlar ama ne farkı var bilemiyorum. KArter yapısı falan biraz değişikmiş... Ustalarımız daha iyi bilir.... Mesela ben GT headersı taktıramadım... CdX için özel bir headers varmış... GT headersı için karterin değişmesi gerekiyormuş... Ben ustaların yalancısıyım :)

oktay38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
F23 bende kullanıyorum geçen ay 250 tl ye almıştım luck marka 2.5 le fark var mı acaba ben f25 e çevirmeyi düşünyorum f23 uzun gibi geliyor bana :D