ÇÖZÜLDÜ Radyatör fanı sürekli çalışıyor

Utku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ soğutucunun temizlemesi olmaz patlar ve değişir temizleme olmaz

Aslında temizledikleri kısım yag sogutucusunun önünde yagı sogutan bir radyatör kısmı var o kısım tıkanmıs dediler

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
dışını spreyle temizler ama sökülüpde içerisi temizlenmez

Utku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dışını spreyle temizler ama sökülüpde içerisi temizlenmez

Bana gösterdikleri parca küçük bir radyatör ilaclı suda bekletmişler içerisindeki bir kanaldan su bir kanaldan yag geciyormus

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
üstad söküp temizlemişler o zaman

Neremec

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar

Yaklaşık iki hafta önce devridaim ve termostat değişimi yapıldı orijinal GM marka olarak. İki haftada yaklaşık aracı beş kere kullandım. Son uç kullanımda araç en az bir kere 90 dereceyi geçti ve radyatör fanı sürekli çalışıyor.

Bugün parça değişimi yaptığım ustaya gösterdim aracı ancak yine de bir şüphem var. Bugün aracın su hortumunu çıkardı ve temizledi yeniden olursa yağ soğutucu değişmesi lazım dedi.

Bilgisayar ile baktıklarında sanki çırak termostat arızası çıktı sildim dediğini duydum.

Ancak parçalar yeni değişti yine de termostat arızası olması düşük bir ihtimal gibi.

Bugün aracı baya sıkıştırarak kullandım ve gösterge 90 dereceyi hiç geçmedi. Ancak fan sürekli hızlı çalışıyor. Sebebi ne olabilir fikri olan varsa sevinirim. Teşekkürler
Sorun çözüldü mu

• Beğen
Tepkiler: Mrperasan

vural272727

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar:)2012 astra h araba aldım bundan 6 ay önce.bu gün aracım ilk etapta anahtarı görmedi araba hiç marş almadı.(yedek anahtarı da denedim yine almadı). Elektrikçiye çektik kutup başlarını söktü taktı , sigorta kutusundaki sigortaları söktü taktı araba çalıştı. Çalıştı ama bu sefer de tekliyordu motor. Motor tamircisine gittim önce buji dedi değiştirdik sorun geçmedi sonra PC ye bağladı bobin dedi onu da değiştirdim sorun yine geçmedi ve arıza lambası da sönmedi. En son motor beynine baktırdık su geçirmiş dedi usta (Motor beynine su nasıl kaçar anlamadım). Şimdi motor beyni almak istiyorum ama çıkma güvenilir nereden bulunabilir

vural272727

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar:)2012 astra h araba aldım bundan 6 ay önce.bu gün aracım ilk etapta anahtarı görmedi araba hiç marş almadı.(yedek anahtarı da denedim yine almadı). Elektrikçiye çektik kutup başlarını söktü taktı , sigorta kutusundaki sigortaları söktü taktı araba çalıştı. Çalıştı ama bu sefer de tekliyordu motor. Motor tamircisine gittim önce buji dedi değiştirdik sorun geçmedi sonra PC ye bağladı bobin dedi onu da değiştirdim sorun yine geçmedi ve arıza lambası da sönmedi. En son motor beynine baktırdık su geçirmiş dedi usta (Motor beynine su nasıl kaçar anlamadım). Şimdi motor beyni almak istiyorum ama çıkma güvenilir nereden bulunabilir?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
üstadım motor beyni tamir görmediyse içine su girmesi imkansız ve opcoma bağlayıp bakmak gerekli beyin gerçekten bozuklu diye opcomla arızalı beyin gözüküyor

vural272727

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üstadım motor beyni tamir görmediyse içine su girmesi imkansız ve opcoma bağlayıp bakmak gerekli beyin gerçekten bozuklu diye opcomla arızalı beyin gözüküyor

Abi Aracı aldığım kişi beyin tamiri yaptırdıysa su geçirebilir mi beyne ? Su geçmiş ise de neyden kaynaklanıyor olabilir ?Tekleme arızasına neden olabilecek hemen hemen bütün parçaları değiştirdik yine tekmeledi ayrıca anahtarı da bazen görmüyor (marş almıyor anahtar simgesi yanıp sönüyor.)

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
bu tekleme ile ilgili paylaşımım var üstad beyin ariza diye bakabilirsin tamir olduysa önce içerisine su alır gaziantepde isen getir bakalım