Tekleme Sorunu 2008 1.4 Corsa Enjoy

burcuburcu

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, aracımda tekleme problemi var. Yaklaşık bir buçuk ay önce bir uzun yol yaptım. Yolda denk geldiğim alelade bir benziklikten 10 litre kadar gaz doldurttum. Sonrasında biraz gittikten sonra araçta motor arıza ve şanzıman arıza lambaları yandı. Kenara çekip usta çağırdım Gelip baktıklarında yakıttan olduğunu söylediler Hata kodlarını sildiler ve yoluma devam ettim. Sonrasında şehir içinde trafiğin yoğun olduğu bir noktada sürekli dur kalk yapmak zorunda kaldım. Bu esnada arıza lambaları tekrar yandı ve üstüne araç fazlaca hissedilir bir şekilde teklemeye başladı. Kenara çekip geçmesini bekledim ancak kontak açıp kapattığımda arıza lambaları sönmedi. Bende en yakın tamirciye kadar o şekilde yol aldım. Tamirci araca baktığında enjektörlerden birinin tıkanmış olduğunu söyledi. Sonrasında enjektörler bujiler ve gaz filtresi değişti sorun geçmiş gibiydi. Tüm bu olaylardan yaklaşık iki hafta sonra yine şanzıman arıza lambasını yaktı ve 3. vitese alınca hareket etmedi. Boşa almışım gibi yavaşladı. Aynı esnada diğer viteslerde problem yoktu. Kontak açıp kapatınca arıza lambası söndü ve problem tekrar etmedi. Ancak hararet 86 nın üstüne çıkınca hafif, 90 ın üstüne çıkınca hissedilir, 95 in üstüne çıktığındaysa fazlaca hissedilir şekilde teklemeye başladı. Sanayide motoruna, elektrik tesisatına, beynine bakıldı ancak sorunun kaynağı bulunamadı. Hararet söylediğim seviyelere geldiğinde hem lpg de hem de benzinde aynı şekilde tekleme yapıyor. En son götürülen usta kelebeği temizlemiş ve takozları değiştirmiş ama problem geçmedi. Bu problemi yaşayan ve çözen varsa yardımcı olabilir mi?