Chevrolet Cruze - Sürüş esnasında çekişten düşme / Devir düzensizliği

tolgamete

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Herkese selamlar,

Öncelikle forumdaki birçok konuyu okudum, fakat tam haliyle böyle bir konu bulamadım, tekrar olduysa affola.

Şöyle ki 116k km'de Chevrolet Cruze aracım var, 5 yıldır yıllık bakımlarını her yaz öncesi yaparım. Buna ek olarak geçen kış araçta termostat arızası sebebiyle termostatı ve 1. konum oksijen sensörünü yeniledim.

Yaklaşık 2 ay önce hafif rölanti düzensizlikleri yaşadım, sonrasında LPGde bir uzun yol sırasında araba resmen yığıldı, benzine geçince düzeldiği için LPG diyerek durumu öteledim. Fakat zaman içinde benzinde de aynı sorunu yaşamaya başladım ki küçük çocuğumla sürüş esnasında zor anlar yaşattı.

Bunun üzerine bobin arızası gibi göründüğünden buji bobin değişti olmadı, radyatör ısı sensörü değişti olmadı, 2. konum oksijen sensörü ara ara hata verirdi değiştirdim yine olmadı. :)

Beyinciye giderek ham beyin takıp denedik yine çekiş düşüklüğü yaşadım. Fakat hiçbir arıza kodu yok araçta. Şöyle de bir husus var, aracımda herhangi bir yazılım olmamasına rağmen 90-93 derecede fan açarak aracı soğutuyor, geçmişte 103-107 arası olurdu.

Gerçekten çaresiz kadım, önerilerinize ve tecrübelerinize ihtiyacım oldu, Saygılar.