ÇÖZÜLDÜ Radyatör fanı sürekli çalışıyor

hgevez93

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün aracı bir ustaya gösterdim ve ilk olarak hasip hocanın dediği gibi havasını almamıştır dedi. Araç soğukken su şırıltısı geliyor mu dedi evet geliyor dedim. Bir de hava alınan bölgeyi gösterip burada bir işlem yaptı mı dedi bende yapmadı dedim çünkü işi yaparken izlemiştim. Yarın mümkün olursa havayı aldıracağım sonucunu buradan yazacağım. Dün akşam araç yine iki kere 90 dereceyi geçti maalesef.

• Beğen
Tepkiler: Murat

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Ufak bi video ile gosteririm asagi indigim zaman
Peki abi buğu tuşuna basmadan yüze ve/veya ayağa konumundayken klima açık durumda mı oluyor.

Mireknaru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi geçen hafta aynı olay bendede vardı hararet 90 a geldiğinde fan açıyor kapanmiyordu. Ustaya götürdüm normal dendi uzun yolda takip ettim 100e kadar çıktığı oldu hararetin en son yine gittim ustaya etc sensörü değişti araç normale döndü Bi baktır pc ye bağladığı da zaten motor sıcaklığı 103 radyatör sıcaklığı farklı çıkar değiştirince düzeldi bilgi.

hgevez93

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi geçen hafta aynı olay bendede vardı hararet 90 a geldiğinde fan açıyor kapanmiyordu. Ustaya götürdüm normal dendi uzun yolda takip ettim 100e kadar çıktığı oldu hararetin en son yine gittim ustaya etc sensörü değişti araç normale döndü Bi baktır pc ye bağladığı da zaten motor sıcaklığı 103 radyatör sıcaklığı farklı çıkar değiştirince düzeldi bilgi.

Teşekkür ederim abicim aklımda bulunsun. Aracı yeniden ustaya götürmeye fırsatım olmadı. Önce havasını aldıralım sonra olmazsa bir baktıralım ona da.

Mireknaru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fan sorununuz cozuldumu acaba benim arabada 2013 astra 1.4t hararet 90a geldiğinde fan açıyor kapanmıyor tekrar gaza rolantide 10 15 saniye basman gerekiyor ellemessen hiç kapanmıyor termostat değişti değişen bisey yok.

hgevez93

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fan sorununuz cozuldumu acaba benim arabada 2013 astra 1.4t hararet 90a geldiğinde fan açıyor kapanmıyor tekrar gaza rolantide 10 15 saniye basman gerekiyor ellemessen hiç kapanmıyor termostat değişti değişen bisey yok.

Evet çözüldü. Radyatör içinde hava kalmış dedi usta. Yalnız radyatör havasını bir yerde aldırdım çözülmedi çünkü havanın araç soğukken alınması gerekiyor. Götürdüğüm ilk usta havayı aldım dedi araç çok sıcaktı ama fan problemi devam etti. Daha sonra başka bir ustada havayı aldırdım sağolsun 20 TL ye halletti ve sorun geçti.
Söylediğine göre hem radyatör hem de kalorifer sistemindeki havayı aldı.

Bu arada araç sıcakken radyatörün alt tarafı ile üst tarafı arasında sıcaklık farkı var mı? Benim aracımın radyatörünün üst bölümüne el değmiyorken alt tarafı gayet soğuktu. İlk havayı alan ustadan sonra her yeri sıcaktı ama yine de hava kalmıştı.

Mireknaru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabanın radyatör giren hortumu ilk sıcak oluyor sonradan soğuk oluyor ustanın dediği her zaman sıcak olmaz. Gaza yükleniyor 3bin devirde 10 15 snye kapanıyor fan öyle hocam

hgevez93

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabanın radyatör giren hortumu ilk sıcak oluyor sonradan soğuk oluyor ustanın dediği her zaman sıcak olmaz. Gaza yükleniyor 3bin devirde 10 15 snye kapanıyor fan öyle hocam
Bende bir yerden geldiğimde durakladığımda hemen fan açılıyordu daha sonra 15 20 saniye sonra fan 2. kademeye geçiyor daha hızlı çalışıyordu. Araç soğukken su şırıltısı sesi geliyordu. Bir de çevreyolunda 80 90 ile giderken birden hararet 95 e kadar çıkıp geri iniyordu.

Sıcak havalarda fan açar normaldir ama genelde uzun süreli açmaması lazım. Yine de forumda çok bilgili abiler var. @Zafer715 @Hasip .Önceki haline göre baya farklı oldu diye düşünürseniz başka bir ustaya da danışın derim.

Bora7246

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede 1.4 t var.Aynı sorun bendede var.Tüm soğutma sistemini değiştirdik.Müşürler devirdaim radyatör termostat fanda dahil.hala devam etmekte.Sizin aracıbızdaki problem çözüldümü acaba

ademkc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar, dün Opel Astra Sedan 2019 model Edition Plus J Kasa aracımı teslim aldım bayiden. Araç devamlı fun açıyor bu sıfır araçlarda normal mi belli bir km de. (kontağı kapatınca kapanıyor fun) Ayrıca, Hararet göstergesi her zaman 90 (doksan) da bunu da sorduğum da bayi zamanla düzelecektir dedi. Ben yinede size sormak istedim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Herkese hayırlı günler.