opel insignia 1.6 180hp mi bmw 5.20d mi?

performans açısından insignia 1.6 180hp bmw 5.20d mi

• Kullanılan toplam oy
    146
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

drag_cı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sen gt kullanmadın galiba ben ikisini de kullandım bu kadar abartmayın bmw yi bu sitede 520 yi kullanmayanlarda bmw diye yazıyorlar arkadaşlar lütfen abartmayın gözünüzde fazla büyütmüşsünüz bmw yi

bmw kullanmayanlar bmw yi savunamaz ama opel kullanmayanlar opel i savuna bilir peki neden (tamamen duygusal) ben opel vectra gt kullanmadım ama bmw kullandım vede araba kullanmayı bmw de öğrendim;)
herkez neden bmw yi gözüne büyütüyo:confused:aynı şekilde mercedes i çünkü bu 2 marka hiç bir otomobil markasıyla karşılaştırılmaz(opel honda toyota wv saab volvo)hiç biri otomobil üzerine herşeyi bu 2 marka yapar diğerleri arkadan el sallar bmw dünyanın en iyi otomobil üreticilerinden biridir tek rakibi mercedes tir ama sunmak istedikleri farklıdır(bmw sürüş özellikleri)(mercedes konfor)opel iflas ettiğinde opel i bmw alsaydı burda bmw ilah olurdu toz kondurulmazdı;)
bütün otomobil dergilerinde bütün otomobil programlarında bütün uzmanlar bmw yi övüyo hep teknoloji de yaptığı öncülükler hep taktir kazanıyo..!motor konusu ise rakipsiz bir senede 8 ödül 9 ödül alan tek marka ferrari bile senede aldığı ödül 2 yi geçmiyor...!
vede opel bmw yi sadece parça ucuzluğunda geçer (bu disiplini bmw ve mercedes hiç önemsemez)yani parası olan kullanır olmayan kullanamaz mantığı

devil_berk22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.autoclubturkey.com
04082009161.jpg

04082009162.jpg
Not:Fotolar

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Aynı segmentte arabalar degiller. Omega eğer bugün üretiliyor olsaydı 5 serisi sınıfında bir otomobildi. Diğer taraftan, fiyat olarak arada büyük farklar var, tabii ki pahalı olan daha fazla şey sunar, gayet normal. Bir başka nokta da vergi, 1600 motorlu insignia ile 2000 motorlu bir 5 serisi arasında çok vergi farkı var. Bunlar tartılıp düşünülmeli normalde ama arada çok fark var, bu arabalar birbirinin dengi değil.

Ancak kesinlikle Bmw çok farklı bir otomobil değil, yer yer daha kaliteli ve güzel araba tabii ki ancak bmw alıp servise çok giden tanıdıklarım da olmuştu.
Sonuç olarak, insignia'nın fiyatını düşünürsek o fiyata alınabilecek en güzel otomobillerden biridir insignia.

Ek: 520d hiç de performanssız bir otomobil değil, dizel görüp hafife alınmasın

drag_cı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tork fakiri s2000 den mi bahsediyorsun .........bırakta 240 hp de olsun o kadar bugün bir bmw zet m.....geldi 650 hp işte hız makinası torku hp gücü ile ........ferrari dahil rahatlıkla hepsini geçebilir hız dersen fark bu ..........

bu mesajı sen bmw x5 opel astra 1.8 konusunda yazmıştın abi

kimin ne dediği önemli değil 320-325-328 x5 dahil hiç farketmez hepsi aynı olay senin dediğin gibi olmuştur arkadaşım ya arkadaşlar bmw kullanmamış ya da bizim araçlarmızın ne olduğunu bilmiyorlar marka fanatikliği yok benim araç izmirde duruyor bilen biliyor aracın tipine sesine hiçbirşey diyemem yol tutuş falan filan ama performans farklı bir şey kesinlikle dediğin gibi olmuştur unutmadan vtec de dahil gerçek gerçektir değiştiremezsiniz

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkes tecrübe ve görüşlerini paylaşıyor.Niye kırıcı konuşuyorsunuz?

Açık konuşalım ben oto galericiyim bu nedenle elimden geçmeyen araba yok.Ama ben burada tamamen kendi adıma konuşup kimseyi kırmamaya incitmemeye çalışarak edimdiğim tecrübe ve bilgileri kıyaslayıp size sunuyorum.Fakat bu kadar basit bir konuda bu şekile dönen bir tartışma yaşanması gerçekten belirli yaşa gelmiş insanlara yakışmayacak davranışlar.Her şey bir yana bizim Türk olma unsurlarımızdan biri olan örf ve adetlerimize düsturumuza aykırı.

VECTRAGTA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dragcı kardeşim benim araç 202 hp de senin s2000 230 nm torkta iken yaklaşık 250-260 nm tork verecek pazar günü drag yarışları var izmirde gel benim arabayı görürsün bmw lerde gelecek bakıcaz artık sende birşeyler öğrenmiş olursun

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Ben herzamanki gibi oyumu kullanmıyacağım...çünkü bir biriyle karşılaştırılacak araç değiller....Bu tür karşılaştırmalarda herkesin kendi doğrusunda ısrarcı olması hoş değil...konu başka yerlere gidiyor....!

Emre_H7070

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
becede herkez her yerde bmw muhabetidir gidiyor.herkez kendi aracını bmw lerle kıyaslayıp duruyo bende anlamadım ama çoğu kişi ulaşamadığı ciğere mındar hesabı bmw lere laf söylüyo:confused:
bahsettiğin o markalar ın serilerinin hepsi süper spor araç sınıfında.
önde motor meselesine gelince 1000 lerce bmw mühendisi bilmiyor arkadan motorlu araç yapmayı sen biliyorsun emrah abi hazır almanya dayken senin cv ni bmw ye versinde bmw ye nasıl araba yapılır öğret...!(acaba bu önden motor arkadan itiş meselesini bmw yi karalamak için söylüyosun ama bahsi geçen model opel omega olsaydı söylermiydin buda tartışma konusu!;)

Önce bmw ye bin sonra konusalım senle oke.Ben karalama yapıyo olsam zaten bu sekilde konusmazdım.Tamam gel kaldır bakalım 2003 316 yla 2003 astra 1.6 yı tokat manyagı yapar astra.Yada 116 ile 1.6 astra yürüsün bak neler oluyor orda.Yada aynı sekilde e46 320 ile astra 2.0 coupe yürüsün hiç farketmez.Bilmeden boş boş konusuyo.Hadi sen ve darkmoon bi nebi kurtarıyosunuz zaten fazla görmüyosunuz nerden bileceksiniz.Bir arkadas Almanya da yasıyo bmw nin b sini bilmiyo.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim bu konuda anlamadığım şu: Konu 1.6 180 bg insignia ile 5.20 D bmw mi yoksa kimin boş kimin dolu olduğu yada soruda belirtilen modellerin karşılaştırılmasımı?Ben başlığa istinaden ve başlık çerçevesinde yorum yaptım fakat herkes sen boşsun sen dolusun sen inatçısın sen cahilsin polemiğine girmiş durumda.Yorum yaptığıma da pişman oldum zaten bu diyaloglardan sonra.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...