opel insignia 1.6 180hp mi bmw 5.20d mi?

performans açısından insignia 1.6 180hp bmw 5.20d mi

• Kullanılan toplam oy
    146
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Emre_H7070

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadas hem bilmiyo hem de dediğinin bir gerçeklik payı var gibi bir de yok o böyledir su söyledir demesi.Yani bişey hakkında "biliyosan konus bilmiyosan sus adam sansınlar" lafı burda cuk oturur herhalde.Ben burda Opel e burda Bmw den iyidir demedim yada Opel in motoru Bmw den iyi kötü de demedim.Motor konusu acıldıgı için bildiklerimi söyledim.Konuda da performans sözcüğü geçtiği için anlatabiliyo muyum?Farkındaysan Porshe Corvette vs lüks spor otomobillere bindim indim lafını agzıma almadım.Zaten bunu dile getirmek insanın hayatta geri kaldıgını göstermez mi?

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Emre ve Onur başta olmak üzere herkesi konuya davet ediyorum...

Gereksiz yere hiçbirimiz birbirimizi kırmayalım. dahası yönetimden boş yere ceza almayalım...

Mesajlarımızı yazarken ve özellikle göndermeden önce bir kez okumamız inanın çok faydalı olacaktır...
Ara ara provizyon hataları gibi şeyleri önlememizi sağlaması bir yana; bir hevesle yazdıklarımızın bilgili olup olmadığımızın, akıllı olup olmadığımızın ya da gerçekten bizlere yakışıp yakışmadığının bir göstergesidir klaveyedeki parmaklarımızın hareketleri...

....şimdi konuya kaldığımız yerden devam edelim.... :):)

Son düzenleme:

başqan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben uzun yolda bi kez kapıştım.. benimkinin 0-100 ü 8,2 5.20 d ninki ise 8,3.. sürekli başa baş gittik.. adamı şaşırtan sadece benimki gibi bir aile arabasının onunla aşık atmasıydı..:D
üretim yılına göre her ikisinin de motoru harika.. birisi benzinilinin en son teknolojisi diğeri dizelin.. bu arada ben zaten almancıyım markası fark etmez..
bu işin güzelliği performanslı araçların artık piyasada rahatça bulunabilmesi..

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence yönetim bu konu içindeki kişisel tartışmaların yer aldığı mesajları temizlemeli.Konu insignia 1.6 turbo ile 5.20 bmw.Bunlar dışında kalan kişisel tartışmalar silinmeli bence.

drag_cı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arkadas hakikaten arızalı.Hiç astra ile 316 kaldırılır mı diyo.Biri sedan biri hb diyo sonra M3 le Opc yi karsılastırıyo.M3 hb kullandı sanırım arkadas:D:D.Muhattabım olan insana bak önce anlatmak istediğini anlatamıyo.Birde 116 Astra 1.6 gecer diyo.Hey gidi günler hey.Su günlerin agzı olsa da sana biraz bişey ögretse.Ne demişler bilmemek ayıp değil ögrenmemek ayıp diye.Senin gittiğin yolları ben gözüm kapalı giderim.Sen 50 kat fazla bmw binmişin ya hala bişeyleri anlayamamısın.Önce yeteri kadar bilgin olsun sonra geçip arabalar hakkında seninle konusalım.Seni kendinle baş başa bırakıyorum çünkü bos teneke gibi bos konusuyosun.Kendine mukayyet ol.By

bak güzel arkadaşım neden anlamıyorsun...
iki araç sedan diye aynı segment temi olacak.(yani peugeot 206 sedanın rakibi bmw 760 veye mercedes s serisi olurdu deme) o zaman insignia da sedan 520 de sedan aynı sınıf olurlardı!opel astra c segmenti bmw 3 serisi d segmenti arada yapı ve doğal olarak kg arkı var.yani işin özü hb sedan değil segment farkı ok.sen hala o günlerde kal ben neyin ne olduğunu biliyorum!

buyrun veriler
bmw 116i verileri
MotorMotor Özellikleri:Sıralı 4 Silindir 16 Valve</SPAN>Motor Hacmi (cc):1599 ccÇap x Strok:84.00 x 72.00Sıkıştırma Oranı:10.2:1Motor Gücü (hp-d/d):122 hp @ 6000 d/dMaks. Tork (Nm-/d):160 Nm @ 4250 d/dYakıt:Benzin ŞanzımanŞanzıman:5 ileri ManuelAktarma:Arkadan İtiş Performans0-100 km/h (sn):10.2 sn.Maks. Hız (km/h):204 km/hEsneklik Değerleri:
(60-100 km/h 4.viteste)-Esneklik Değerleri:
(80-120 km/h 5.viteste)10.0 sn Yakıt TüketimiTüketim Karma (lt/100km):7.5 ltMenzil (km):- LastikLastik Ebatları (Ön):195x55 R16Lastik Ebatları (Arka):195x55 R16 KaroserSınıf:Kompakt (Alt Orta)Karoser Tipi:Hatchback (5K)Boyutlar (mm):
(uzunluk/genişlik/yükseklik)4239 mm / 1748 mm / 1421 mmAks Mesafesi (mm):2660 mmBoş Ağırlık (kg):1340 kgBagaj Hacmi (lt):330 ltDepo Hacmi (lt):53 ltDönme Çapı (m):-Gürültü (db):- FrenFrenler (Ön):Soğutmalı diskFrenler (Arka):Soğutmalı diskFren Mesafesi (Soğuk) (m):
(100-0 km/h)-

opel astra 1.6 verileri
Sıralı 4 Silindir 16 Valve, Atmosferik</SPAN>Motor Hacmi (cc):1598 ccÇap x Strok:79.00 x 81.50Sıkıştırma Oranı:10.8:1Motor Gücü (hp-d/d):115 hp @ 6000 d/dMaks. Tork (Nm-/d):155 Nm @ 4000 d/dYakıt:Benzin ŞanzımanŞanzıman:5 ileri ManuelAktarma:Önden Çekiş Performans0-100 km/h (sn):11.7 sn.Maks. Hız (km/h):191 km/hEsneklik Değerleri:
(60-100 km/h 4.viteste)-Esneklik Değerleri:
(80-120 km/h 5.viteste)- Yakıt TüketimiTüketim Karma (lt/100km):6.5 ltMenzil (km):- LastikLastik Ebatları (Ön):205x55 R16Lastik Ebatları (Arka):205x55 R16 KaroserSınıf:Kompakt (Alt Orta)Karoser Tipi:Hatchback (5K)Boyutlar (mm):
(uzunluk/genişlik/yükseklik)4249 mm / 1753 mm / 1460 mmAks Mesafesi (mm):2614 mmBoş Ağırlık (kg):1195 kgBagaj Hacmi (lt):350 ltDepo Hacmi (lt):52 ltDönme Çapı (m):10.5 mGürültü (db):- FrenFrenler (Ön):DiskFrenler (Arka):DiskFren Mesafesi (Soğuk) (m):
(100-0 km/h)-
şimdi ben uzun yolda geçtimde deme bak bmw dağıtmış.
ama bana bmw nin tasarımı uymuyor opel in tasarımı bana daha uygun dersin o zaman başımla beraber kabul ederim çünkü tasarım göreceli bir kavramdır.bmw nin masrafı çok ağır bana opel daha uygun fiyatla makul iyi bir otomobil veriyor dersin buda doğru opel bu konuda başarılı bir marka.
ama herzaman dediğimi söylüyorum opel ne mercedes ne bmw ne audi nede volvo ya kafa tutamaz buda su götürmez bir gerçek

drag_cı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
seytan diyo al kontrol kalemini gir arızalı bölgeye monitör basında iyi konusuyor yüzümede konusacak adam olsa keske.

tutturmus bir e36 m3, velisine diyimde alsın sustursun

nediyosun sen arkadaşım ben izmirdeyim izmire gelirsen özel mesaj at
buluşalım arzalı bölgemi göstereyim sana ankaradan atıp tutmak kolay sen veline söylede senin sfi ye bir turbo taksın belli bmw ye geçilmek gururuna dokunuyo!
not:bizde kontrol kalemide var senin almana gerek yok!

Son düzenleme:

drag_cı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
huehue acaba arkadas e36 m3 ü ne kadar biliyo.Cok binmiş üstünden inmemiş ya :D Biliyosu 95 model kadar 286 beygir 97 modelden sonra 321 hp.95 model altı e36 e30 m3 le OPC Astra nasıl oynar bilesin. :D Al bu kirazdan kalmaz birazdan

:kop::kop::kop:m3 ün biliyorum ne olduğunu! belli sen bmw yi benden daha iyi biliyorsun sana bir soru e36 m3 benim bildiğim 93 senesinde başladı yani 3000cc 286 bg (95 kadar)sonra 2 yıl ne oldu m3 e (yani 97 yılına kadar aramı verildi üretimine)bilmediğin bir şeyde iddalaşıyosun 93 ten 95 kadar 286 bg 0-100 5.9 96 yılından 99 yılına kadar 321 bg 0-100 5.5 opel astra opc şurda kalsın insignia opc bile geçemez m3 ister 286 lık ister 321 lik ama yazık olur opc ye:Dkirazda sende kalsın zaten mevsimide değil:D

drag_cı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emre ve Onur başta olmak üzere herkesi konuya davet ediyorum...

Gereksiz yere hiçbirimiz birbirimizi kırmayalım. dahası yönetimden boş yere ceza almayalım...

Mesajlarımızı yazarken ve özellikle göndermeden önce bir kez okumamız inanın çok faydalı olacaktır...
Ara ara provizyon hataları gibi şeyleri önlememizi sağlaması bir yana; bir hevesle yazdıklarımızın bilgili olup olmadığımızın, akıllı olup olmadığımızın ya da gerçekten bizlere yakışıp yakışmadığının bir göstergesidir klaveyedeki parmaklarımızın hareketleri...

....şimdi konuya kaldığımız yerden devam edelim.... :):)
abi onur dediğin arkadaş benim galba?
burda adam gibi görülerimizi yazıp başka markaya oy verdik bir küfür yemediğimiz kaldı!gerçekleri yazıyoruz hemen aşalamalar küçük görmeler başlıyo alaycı ifadeler.ben söylediklerim cidi alınmasın diye gülme işareti koyuyorum alaycı diyorlar simge koymuyorum bilmişlik taslıyorum diyorlar
bazıları hep karalama kanpanyası yapıyomuşum diyor sadece karşılaştırma konusunda yazıyorum diye şimdi ben nasıl başka bölümlere yazı yazayım bu karşılaştırmada bana laf atılıyo di yazı yaza biliyorum başka konularda görüşlerimizi bildirsek orda da rezil olcaz!(bu mesajı yazmamın sebebi senin mesajını eleştirmek için yazmadım haberin olsun)

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu kapatilabilir ikisinden de vazgeçtim almicam

Son düzenleme:

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Konu amacını aştığından, konu dışına çıkıldığından ve daha önce uyarılmalara rağmen gerekli özenin gösterilmemesinden dolayı kilitlenmiştir. Mesajlar incelenecektir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...