NAVTEQ Firmasının Yanıtı

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değerli Arkadaşlar,

Bir süre önce, cd500 sistemlerinde navigasyon haritalarının sağlayıcısı olan navteq firmasına; Aracımı satın aldığım tarihi, aracın seri numarasını, araçla birlikte gelen navi cd sinin tarihini (2010-2011) ve seri numarasını bildirerek haritanın ülkemiz için çok yetersiz olduğunu, arama kısmının ihtiyaca cevap vermediğini (ilçe ismi konulmasını) bildiren bir mail göndermiştim.Cevaben gelen maili buraya kopyalıyorum.Google çeviricisi ile çevirdiğimde çok da anlamlı olmadı yanıt.İngilizcesi iyi olan bir arkadaşımız çevirirse eğer herkes için faydalı olacağını düşünüyorum.

Saygı ve sevgilerimle..

"Thank you for contacting NAVTEQ.

NAVTEQ produces the map data through a highly complex process involved in compiling and integrating NAVTEQ Maps into a database compatible with many different navigation systems. All of our integrated map data is virtually recorded by hand from door to door throughout the whole of Europe and the Middle East.

Currently NAVTEQ is working to improve the coverage of Turkey, however this will take some time. At this moment we do not have any furuther information regarding a more up to date map of Turkey. We recommend you to keep in touch with our webstore for the most up to date information available.

Should you require additional information, please send us your feedback by replying to this email including your reference number.

With kind regards,"

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: NAVTEQ Firmasının Yanıtı

Çevirisi Şu Şekilde

NAVTEQ ile iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederim
NAVTEQ harita bilgisini, birçok farklı navigasyon sistemleri ile uyumlu bir veritabanına NAVTEQ haritalarını derleyip toplayan ve entegre eden oldukça karmaşık bir yol ve yöntem ile oluşturmaktadır. Entegre haritalarımızın tamamı bütün Orta Doğu ve Avrupa boyunca adeta kapı kapı el ile kaydedilmektedir.
Şu anda NAVTEQ, Türkiye'nin kapsamını geliştirme üzerine çalışmaktadır, bununla birlikte bu biraz zaman alıcaktır. Şu an Türkiye'nin daha çok güncellenmiş harita bilgisine ilişkin daha fazla bilgiye sahip değiliz. Size daha çok güncellenmiş harita bilgisi için web sayfamızdaki depolama birimi ile iletişim halinde olmanızı öneriyoruz.
Daha fazla bilgi talep ederseniz, referans numaranızı içeren bu maili geri veri (araştırıp geri bildirme) ile birlikte yanıtlamanızı istiyoruz
Saygılarımızla...

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

----Aynı anda çeviri mesajı gönderildiğinden silinmiştir.-----

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hehe sizin çevirinizde çok profesyonel
site olarak yabancı dil problemimiz yok İngilizce de siz ve ben varım
almanca konsunda da Volkan :)

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

HaKaN link' Alıntı:
hehe sizin çevirinizde çok profesyonel
site olarak yabancı dil problemimiz yok İngilizce de siz ve ben varım
almanca konsunda da Volkan :)
Yok canım ben senin eline su dökemem ama inşaat müh. ile ilgili teknik ingilizcem biraz iyidir. :) Ama okuyanların kafasını karıştırmamak adına farklı bişeyler yazılmış zannetmesinler ben sileyim seninki kalsın ;)

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çeviri için teşekkürler.Anlaşılan o ki, ilgili firma haritanın geliştirilmesi doğrultusunda bir çalışma yapıyor.Umarım kısa sürer.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Navteq sitesine son kez girdiğimde yeni birşey farkettim.
Eskiden store da araç üreticisi ve modelden cd500 e ulaşılabiliyordu.
Şu anda araç üreticileri kısmında opel kaldırılmış.Bu şu mu demek, opel artık navteq haritalarını kullanmıyor?

Bilgisi olan var mı?

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İyi de, opel artık navteq haritası kullanmayacaksa, bizim naviler nasıl ve neyle güncellenecek??

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alahan1963 link' Alıntı:
İyi de, opel artık navteq haritası kullanmayacaksa, bizim naviler nasıl ve neyle güncellenecek??

belki de daha gelişmiş haritalara sahip bir firmayla anlaşır

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Değerli Arkadaşlar,

Türkiye için güncelleme çalışmaları ne durumdadır diye sorduğum soruma aldığım mesaj şu şekildedir:
"Dear Mr. Tasci,
Thank you for contacting NAVTEQ.

Currently for your navigation system there is no map available for Turkey. This decision was made by the navigation system or car manufacturers as we only produce the maps requested by the manufacturer. Therefore at this moment we do not have any planned released date for a map of Turkey.
Should you require additional information, please send us your feedback by replying to this email including your reference number."

With kind regards,
NAVTEQ Customer Service Centre
PO Box 501
7300 AM APELDOORN
THE NETHERLANDS

Anladığım kadarıyla, navteq firması, opelin böyle bir talebi bulunmadığından, güncelleme çalışması yapmadıklarını ifade ediyor maalesef..Bir hışımla opelin kendi sitesinden son durumu belirtir bir mesaj göndermek istedim.Bilmiyorum bu şekilde opele mesaj gönderebilen olmuşmudur aranızda..Çünkü tam 1 saat 15 dakikamı harcadığım, tüm yazdıklarımı yeni baştan ingilizce karektere dönüştürdüğüm halde en sonunda "maalesef bu hizmet şu anda kullanılamamaktadır" diyerek sayfa kapanmıştır.Deli oldum.O hışımla telefonla torbalı opele ulaştım.Verdim veriştirdim, harita meselesini sordum ve salıya kadar döneceklerini belirttiler.

ARKADAŞLAR,

Özellikle cd500 sahipleri, tamam, sadece görüntüsü bile araca ayrı bir hava katıyor ama şu navigasyonu geliştirmeleri gerekmiyor mu sizce de??Lütfen hepimiz gerek maille (çekmeyi başarabilirseniz tabii) gerekse telefonla mutlaka ulaşalım opele ve "İSTEDİĞİMİZİ" "BEKLEDİĞİMİZİ" ifade edelim.Başka türlü opel kendiliğinden harekete geçmeyecek..Bunu yapmazsak, ya da yapıp başaramazsak eğer, sadece görüntüden ibaret bir navigasyon ile başbaşa kalacağız..Lütfen herkes en az bir kere opel türkiyeyi arasın ve haritalarda güncelleme beklediğimizi belirtsin derim ben..

Sevgilerimle..