NAVTEQ Firmasının Yanıtı

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: NAVTEQ Firmasının Yanıtı

video da dvd de navi de bile dediğim olay söz konusu daha önce forumda verilen ayarları yapmamıs olabilirmisinz çünkü ben gayet yüksek bir ses alıyorum

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cihazda başta ana sesten başka kendi menüsü içinde de bir ses seviye seçeneği vardı ancak Cyclone yetkilisinin yolladığı güncelleme programından sonra bu özellik kalktı, ses seviyesi az da olsa yükselmişti ancak dediğiniz gibi 4-5 de konuşma sesini bastırmaktan hala uzak.

O zaman muhtemelen bendeki ses seviyesi düşük ve bu yüzden sesi çok açınca önceden dikkat çekmeyen parazit sesi ön plana çıkıyor..

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Selam Arkadaşlar,
Navteq firmasını bombalamaya devam ediyorum.En son gelen mesaj aşağıda.Bırakın türkiye yi, istanbul ve ankara için bile tam bir kapsama olmayabilir diyorlar.Oysa navteq.com daki harita tüm illeri gösteriyor.Ben yeni sürümde aynı haritayı görücez mi diye sordum.

After reviewing your email we have been able to confirm that Turkey will be included on future updates for the Italy/Greece update. However, please bear in mind that the coverage for Turkey is minimal, this will only include Istanbul and the major roads between Istanbul and Ankara. Therefore you will not have complete coverage of Turkey. The current coverage of Istanbul is also still being gathered therefore there is a chance that the coverage for Istanbul may not be entirely complete.

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Google nin ingilizcesine göre İstanbul dahi eksiksiz olmayacakmış, üstelik minimal güncelleme olduğunu unutmayın diyor, oysa biz bu kadar bekleyince, gelecek olan güncellemenin maximum olacağını düşünmüştük..Dağ fare doğuracak galiba..

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eğer bu yanıt çerçevesinde çok kısıtlı bir güncelleme olacaksa o zaman bize bunun hesabını sorma hakkı doğar bence.
Cd500 alırken kimseye 'bu sistem yalnızca istanbul ve ankara'da çalışacak' diye bilgi verildi mi? Hayır.
Oysa navteq direk bunu söylüyor.Bu bakımdan opel bize doğru dürüst çalışmayan navigasyon sistemi satmış oluyor.Dışarıdan aldığınız bir navigasyon sisteminde böyle bir eksiklik olması kabul edilemezken opel in bu konudaki eksikliğini neden kabul edelim ki?Avukat arkadaşların bu konuda tavsiyesi olabilir mi?
Kusurlu ürün satma kapsamına girer mi?

Navteq firmasının bu yanıtını en üst mercilere göndericem.Bize sattığınız navigasyon sistemi hakkında satarken hiçbir ikaz yapılmadı,eğer ben yalnızca istanbul ve ankarada çalıştığını bilsem almazdım diyeceğim.
Bu konuda sıkıntısı olan arkadaşlar da destek olurlarsa sevinirim.
Asıl komik olan şu:NAvteq.com daki harita oldukça güzel, bunu neden navteq opel ile paylaşmıyor.

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu konuda yeterince bastırırsak, ve kalabalık olabilirsek ve hatta insignia klupteki dvd 800 kullanan arkadaşlarla güçlerimizi birleştirebilirsek, opelin , yazılım firmasını değiştirmek pahasına haritalarımızla ilgileneceğini düşünüyorum..
Tabii "bold" kısımların hayata geçmesi kaydıyla blahhh

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şimdi navteq sitesindeki haritayı inceledim benim evimin önün bile tarif ediyor. opel  de alsaymış ya şu harita lisansını. millet cd 500 alıyor  sırf görüntü var,  işlev  sıfır.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akın link' Alıntı:
şimdi navteq sitesindeki haritayı inceledim benim evimin önün bile tarif ediyor. opel  de alsaymış ya şu harita lisansını. millet cd 500 alıyor  sırf görüntü var,  işlev  sıfır.
ben de çok istiyordum navtec almayı ama haritalar bu kadar kötüyse hele o paraya değmez. şu an kullandığım ufacık route66 her sokağı gösteriyor. bugün ankaranın bayağı kenar bir yerine gittim yeni yapılaşan bir yer orada bile gayet iyiydi

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alahan1963 link' Alıntı:
Bu konuda yeterince bastırırsak, ve kalabalık olabilirsek ve hatta insignia klupteki dvd 800 kullanan arkadaşlarla güçlerimizi birleştirebilirsek, opelin , yazılım firmasını değiştirmek pahasına haritalarımızla ilgileneceğini düşünüyorum..
Tabii "bold" kısımların hayata geçmesi kaydıyla blahhh

Hocam,
Bu konuda ilk yapacağımız şey opel türkiyeyi mail ve telefon yağmuruna tutmak.Ben az önce hem almanya hem türkiye müşteri ilişkilerine navteq in yanıtı ile birlikte bir mail gönderdim.Bunu herkes yaparsa, bir de özellikle almanya merkezden bir kontak ismi bulabilirsek o kişiyi de mail yağmuruna tutabiliriz.
İnsignia forumuna üye olan arkadaşlar o foruma da bu çağrıyı iletirlersen ilk aşama olarak birlikte bir adım atmış oluruz.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Selam Arkadaşlar,
Dün tekrar bir hafta aradan sonra gelişme var mı diye sormak için opel türkiye yi aradım.Cevap aynı, beklemedeyiz, sözde onay almanın kaç ay süreceğini bilmiyoruz.Almanya ya iki ayrı yere attığım maile de cevap gelmedi.

Şu anki durum şöyle: Ücretini ödediğim bir sistemi istanbul ya da ankara da oturmadığım için kullanamıyoru, üstelik 2010 cd sinde bende olmayan detaylar görünebildiği halde.Bu durumda hukuki yollardan hakkımı arama yolları doğuyor.

Bu arada 2010 araca sahip olup da servislerde 2010/2011 cd sini yükletebilen oldu mu?Navteq store daki compatibility sekmesindeki bilgiye göre bu imkansız, çünkü bu cd şasi numarasının onuncu hanesinde B yazan araçlara, yani 2011 araçlara yüklenebiliyor?

Eğer her yeni çıkan cd o yılın modellerine yüklenebilecekse bu durumda daha eski araçlarda harita güncelleme diye bir olay olmayacak.Doğru mu?
Bu arada aracı 2011 olup da izmit bayisi ekcan ın karşısındaki yahyakaptan mahallesinin sokaklarını haritasında görebilen varsa bana pm atabilir mi?

Teşekkürler