Astra J Otomatik Şanzıman Yağ değişimi gerekli mi?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
7.77 litre yazıyor kapasitesi siz en az 8 litre yağ alın

• Beğen
Tepkiler: Blackram ve Kaan.

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Normal değişimde ortalama 5 litre makine ile değişimde ortalama 8 litre yağ alır. Ankara da makine ile değişim yapan şanzımancilar var. Ayrıca her opel servisinde bu makine yok malesef. Düzenli periodlarla şanzıman yağını değiştirmeniz doğru bir hareket olur. Ben 75bin km de değişim yaptım. Şuanda 150 bin km geçtim. Bende makine ile değişim yaptıracağım.

• Beğen
Tepkiler: Kaan. ve Blackram

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Cevaplar için teşekkür ederim. Peki yağ göstergesi ve yağ çubuğu olmayan bu şanzımanda ustalar nasıl yağ seviyesini kontrol ediyor. Bilgisi olan var mı
araba liftteyken sol ön tekeri içe doğru çevirince şanzıman yağ haznesinin tapası var. Uzun lokma anahtar gerekir orayı açmak için. Söktüğünüzde içinde yağ gelirse seviyesi yeterlidir. Yok eğer gelmiyorsa motor kısmında üst taraftan yağ doldurma yeri var ordan şanzıman yağı verilir aşağıdaki delikten yağ çıkarsa seviyesi tamamlanmış olur.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: omeroz ve Blackram

Blackram

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Selam Forumdaşlar.
Ankara da makine ile şanzıman yağı değiştiren yer yok maalesef. Bende madem tapadan değişecek ustama götürdüm ve değiştirdim. Şimdilik sıkıntı yok. Ama eğer sıkıntı olursa, vites geçişlerinde silkeleme vuruntu gibi, bir adaptasyon işlemi mi var bu şanzımanın? Bilgisi olan varsa bilgilendirebilir mi?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Selam Forumdaşlar.
Ankara da makine ile şanzıman yağı değiştiren yer yok maalesef. Bende madem tapadan değişecek ustama götürdüm ve değiştirdim. Şimdilik sıkıntı yok. Ama eğer sıkıntı olursa, vites geçişlerinde silkeleme vuruntu gibi, bir adaptasyon işlemi mi var bu şanzımanın? Bilgisi olan varsa bilgilendirebilir mi?
Serhat inci var

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

Blackram

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Serhat inci derken?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Selam Forumdaşlar.
İmkanınız varsa 500-1000 km sonra tekrar değiştirin vakumsuz değişimi bu şekilde öneriyorlar.

• Beğen
Tepkiler: Blackram

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Selam Forumdaşlar.
Ankara da baştan araba bile yaparlar. Siz isteyin yeter. Siz bulamamış olabilirsiniz istediğiniz yeri.

monsieur

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
2cr var şaşmazda. onlarda makine var diye biliyorum. motul ürünler vs de mevcut ellerinde. özellikle opellerde bilgileri yüksek seviyelerde. orası ile görüşebilirsiniz. fakat fiyatları biraz tuzlu diyorlar (duyum).

• Beğen
Tepkiler: Blackram ve Kaan.