Led Far !

aloreis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Led Far !

Farlar geldi.

Montajını yaklaşık 5 saatte yapabildik kuzenle beraber. En kısa zamanda video ve görsel paylaşacağım inşallah.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hem normal ampulden %30 daha fazla ışık verip  hem de aydınlatmayı far çanağıyla sağlayarak göz almaması imkansız. Mercekli farlar aydınlatma için reflektöre (far çanağına) ihtiyaç duymazlar, bu yüzden yüzeysel olarak herhangi bir yansıma gerçekleşmez ve  Xenon gibi güçlü bir ışık kaynağı dahi bu sistemde göz almaz.

Ama bahsedilen şu led olayı aydınlatma kaynağı olarak far reflektörünü kullanıyor. Yol, oradan yansıyan ışık ile aydınlanıyor ki bu da norml fardan daha fazla ışık yayan parlak bir kaynağın göz almamasını teknik olarak imkansız kılıyor.

֖te yandan ben bu ampullerin H10 olanını sis farlarında kullandım ve ayar ile aşağıya baktırmama rağmen onlar da parlıyor...

Bana göre hem görsellik / göz alma hem de ampul ömrü açısından sağlıklı bir sistem değil.

Tabii alıp kullanana hayırlı olsun...

_OzGuR_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende takipteyim xenon dan vazgeçmiş biri olarak bunu düşünebilirim. Zaten farlar sökülmeye alıştı benim  okkk

cenko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aloreis link' Alıntı:
Farlar geldi.

Montajını yaklaşık 5 saatte yapabildik kuzenle beraber. En kısa zamanda video ve görsel paylaşacağım inşallah.

Video'yu resimleri dört gözle bekliyoruz...

milannbaross

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Hala resim yok mu? :(

aloreis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Beyler kusura bakmayın işlerimin yoğunluğu dolayısıyla henüz ekleyemedim. Daha doğrusu farın ayarını bile yapamadım öyle düşünün :) En kıs azamanda paylaşacağım .