Led Far !

aloreis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Selamın Aleyküm .

Uzun zamandır Bi Xenon far için araştırmalar yapmaktayım. Odak Dynamics olsun, farklı kanallar olsun, forumumuz olsun sürekli araştırma içerisindeyim. Afl far sistemine olan aşkım , aracı alırken taktıramamam ( edition ) , beni sürekli yeni arayışlar içerisine itiyor. Mevcut farın yetersizliği ve aracın gece olan duruşunu bozması sebebiyle Bi Xenon'a yönelmiştim. Ancak far bi xenona çevrilirken yaşanacak ciddi sıkıntılar mevcut olduğu kanısındayım.

Far camının açılması , farın içinin buhar yapmamasını imkansız hale getiriyor. Buda ciddi bir moral bozukluğuna yol açar. Yaklaşık 1000-1500 TL maaliyeti var. Ayrıca aracımızda far yıkama ve ağırlık sensörü bulunmadığı içinde muayne sıkıntısı mevcut hale geliyor .

Hiç mevcut farla oynamadan Cosmo farı alıp takmaya kalktığım zaman gene sensör ve yıkama eksikliği sıkıntı yaratacak birde üstüne beynin far beynini algılamama gibi bir durumu olucak. Bununda maaliyeti yaklaşık 2000-5000 arasında...

Bende düşündüm , neden başka bir sistem yok diye. Meğerse varmış ama ülkemizde yokmuş. Led far sistemi .

6500 k , 1800 lümen ışık gücüyle xenon farlardan %30 a yakın daha fazla ışık ve merceğe gerek yok olmadan. Led yapısı itibarıyle ışığı belirli noktalara yönlendiriyor. Buda mercek olayını devre dışı bırakmaya yetiyor. Ayrıca normal far ile aynı sisteme sahip olduğu için herhangi bir muayne sıkıntısı olmuyor.  En güzel yanı ise far camı açılmasına gerek kalmıyor .

şuanda yurt dışından sipariş verdim. 20 gün içerisinde elime ulaşacak. Sistemi montajladıktan sonra detaylı fotoğrafları paylaşacağım inşallah.

Bu arada sistemin maaliyeti yaklaşık 100-150 Dolar :)

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Bu konuda herhangi bir video var mı?  Sanki önceden duymuş gibiyim bu konuyu. Paylaşırsanız konu daha açık olacak

aloreis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Led Far !

Çok araştırdım ancak ürünle ilgili uygulanmış görsel bulamadım. Videodaki çok dandik bir led . Benim sipariş ettiğimin üzerinde fan bile var.

Ürünün görsellerini uygulanmış halini geldiği zaman paylaşacağım.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

aloreis link' Alıntı:
Çok araştırdım ancak ürünle ilgili uygulanmış görsel bulamadım. Videodaki çok dandik bir led . Benim sipariş ettiğimin üzerinde fan bile var.

Ürünün görsellerini uygulanmış halini geldiği zaman paylaşacağım.
Hocam sizin aldığınız sonuçt h7 led ampul. Kesinlikle xenon + mercek ile alacağınız sonucu alamazsınız. Merceğin amacı ışığı odaklamak. Led far sistemi leonlarda c sınıfına indi. Bu power ledlerde ciddi ömür sorunları var ısınmadan dolayı.

Aldığınız ürün bu sanırım
http://www.ebay.com/itm/CREE-LED-LOW-BEAM-SUPER-WHITE-6000K-2400LM-50W-H1-HEADLIGHT-HID-KIT-FAN-BALLAST-/400743414648?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item5d4e2b3b78&vxp=mtr

kursatihtilali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cok merak ettim dogrusu. Uygulamayi sabirsizlikla bekleyeyecegim. Umarim icinize sinecek memnun kalacaksiniz;)

aloreis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Hocam sizin aldığınız sonuçt h7 led ampul. Kesinlikle xenon + mercek ile alacağınız sonucu alamazsınız. Merceğin amacı ışığı odaklamak. Led far sistemi leonlarda c sınıfına indi. Bu power ledlerde ciddi ömür sorunları var ısınmadan dolayı.

Aldığınız ürün bu sanırım
http://www.ebay.com/itm/CREE-LED-LOW-BEAM-SUPER-WHITE-6000K-2400LM-50W-H1-HEADLIGHT-HID-KIT-FAN-BALLAST-/400743414648?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item5d4e2b3b78&vxp=mtr

Kesin konuşmamakta fayda var diye düşünüyorum. Merceğin amacı ampulun yaydığı ışığı odaklamak. Ama Led odaklanmaya ihtiyacı olan bir ışıklandırma sistemi değildir. Led dünyanın en uzun ömürlü ışık sistemidir. Soğutması zaten üzerinde mevcut.

Geldiği zaman uyguladığımda hepimiz aydınlanmış olacağız. Açıkcası Xenon'dan kötü olacağını düşünmüyorum.Yıllardır arabalarımda uğraştığım ilk ve en uzun şey farlarıdır.Hoşuma gitmiyosa hep dertlenmişimdir :)

detay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

teslim aldıktan sonra incelemelerinizi ve videonuzu bekliyoruz.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu led ampullerin iyi isik verdigini duymustum yurtdisinda kullaniyorlar bakalim merakla bekliyoruz resim ve video

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Takip