Klimada ilginç arıza.

junioryay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.realkrom.com
En son Motor beyni arızalı dediler. Motor beyni daha önce tamirat gördüğü için yurtdışından motor beyni getirttim. Henüz taktırmadım ama buradan bilenlere soruyorum. Motor beyni ile klimanın alakası nedir?

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
En son Motor beyni arızalı dediler. Motor beyni daha önce tamirat gördüğü için yurtdışından motor beyni getirttim. Henüz taktırmadım ama buradan bilenlere soruyorum. Motor beyni ile klimanın alakası nedir?

Klimanın debriyajını motor beyni kontrol ediyor, ilginç gelebilir ama öyle:D.

Motor beyni tamir öncesi tech2 ile işlem yaptırdınızmı hiç, belki işlem yaparken motor beyninin ayarları değişmiştir. Motor beyni değişken konfigirasyon ayarlarından klimanızın ayarının doğru olduğunu kontrol ettirdiniz mi?

Orada klima debriyajlı, debriyajsız yada manuel düzen olarak ayarlanıyor...

resim ekliyorum tech2 den bulamadım ama opcom da resim var.

http://img217.imageshack.us/img217/6155/engine2j.jpg

http://img193.imageshack.us/img193/3586/motorcodiert.jpg

Son düzenleme:

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klimada üçkağıt çok oluyor. Ben bizzat yaşadım, bu nedenle klimayı yaptırmadan önce bir kaç yere iyice baktırın, bir ustanın dediğine inanmayın. Yada Bosch Car Servicelerden birine baktırın.

Not: Sitedeki 1000'nci mesajım bu :)

junioryay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.realkrom.com
Klimanın debriyajını motor beyni kontrol ediyor, ilginç gelebilir ama öyle:D.

Motor beyni tamir öncesi tech2 ile işlem yaptırdınızmı hiç, belki işlem yaparken motor beyninin ayarları değişmiştir. Motor beyni değişken konfigirasyon ayarlarından klimanızın ayarının doğru olduğunu kontrol ettirdiniz mi?

Orada klima debriyajlı, debriyajsız yada manuel düzen olarak ayarlanıyor...

resim ekliyorum tech2 den bulamadım ama opcom da resim var.

http://img217.imageshack.us/img217/6155/engine2j.jpg

http://img193.imageshack.us/img193/3586/motorcodiert.jpg
Hayır üstadım yaptırmadım. Ancak dediğinize göre motor beyninin klima ile de ilişkisi var demek ki. Esasen benim aklımı karıştıran olay şöyle gelişti; Ustam arızanın motor beyninden kaynaklandığını söyleyince motor beynini Anka elektroniğe götürdük. Onlar açtılar ve Klima devresinde arıza olduğunu ve tamirinin mümkün olduğunu söylediler. Ancak motor beyni daha öncede tamir görmüş. Bu vesile ile yurtdışından çıkma arattırmaya başladım. bu esnada tanıştığım başka bir oto elektronikçi ise klimanın motor beyni ile alakası olmadığını söyleyince kafam acaip karıştı. Bu kafa karışıklığı esnasında beyin geldi yarın nasipse taktıracağım.

tolga gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en son iç sirkülasyon motoru bozuldu,
yetkili servis indirilmi parça fiyatı 240 +30 işcilik 271 fiyat verdi.
sorun küçük bir plastik di,şlinin kırılmasıymı.
çıktım sanayiye klimacılara
söyledikleri şu; muhtemelen yetkili servisin dediği doğru, açalım bakalım dişiliyi bulmaya çalışalım yapabilrsek yaparız yaöamazsak orjinal iç sirkülayon motorunu takarız dedi.ama orjinali yetkiliden alacaklar indirimsiz 310 liraya bana pahalı geliyor.
ayrıca iç sirkülasyon motorunu tamir edemzsek kapatırız sen gidersin yetkilide taktırısın dediler tabi açma kapama parası isteiler 100 lira :)
özetlen: sanayide arabayı açıp tamir edmezse bile açma kapama parası veriyor.
tamirciysen kendinden em,in olursun açar arabayı tamnir edersin, tamir edemiyorsan ücret almadan aracı teslim edersin.

junioryay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.realkrom.com
Klimada üçkağıt çok oluyor. Ben bizzat yaşadım, bu nedenle klimayı yaptırmadan önce bir kaç yere iyice baktırın, bir ustanın dediğine inanmayın. Yada Bosch Car Servicelerden birine baktırın.

Not: Sitedeki 1000'nci mesajım bu :)

Dediğinizde çok haklısınız. (aşağıda yaşadıklarım gerçektir :mad: )Ben esas ustama gitmeden önce ayrı yerlere gittim. İlk gittiğim usta kompresör değişecek dedi. 2. gittiğim usta drayer ve filtrelerden dedi. 3. usta bobinden dedi. 4. Usta termik arızası dedi. Son olarak gittiğim ve tabiki de en güvendiğim Salih usta motor beyni dedi. Motor beyni değişince kim haklı doğrusu ben de merak ediyorum.

baticaliskan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bende de vardı bazen çalışıyordu bazen çalışmıyordu, sonra birgün hiç çalışmamaya başladı, kompresörün bobini yanmıştı, gözümün önünde değişti sorun giderildi.

junioryay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.realkrom.com
Bugün motor beyni değişti ve klima çalıştı. Buradan usta farkına dikkat çekmek istiyorum. daha önceki 4 ustanın dediğini yapsa idim. en az 1000 tl zarara girmiştim. Siz siz olun işinin ehli usta ile çalışın.