Yazilim güncelleme-yeni astra sedan 1.6

sertcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir dergide eniştemin tavsiyesi ile okuduğum yazıya istinaden geçtiğimiz hafta aracımı sevise götürdüm. yazıda kısaca benim aracım ile aynı olan bir okur aracında ki yığılmadan,geç hızlanmadan ve klima açık yokuş yukarı çıkarken arkasından yediği laflardan yakınıyordu. cevap olarak ise yeni nesil motorlarda ki değişken yanmalı motorların bu sıkıntılarının hep var olduğu, serviste yeni yazılım yüklenilerek bu sorunun ortadan kalkacağı ve bu işlemden sonra aracı hiç tanıyamayacağından bahsediliyordu. aslında ben kendi aracımın motorunu yeni yeni açmaya başladığımdan çok fazla bu tip şikayetleri hissedemiyordum ama hazır bagaj kilit motorunda bir sıkıntı var diye servise baktırmaya götürmüşken bende bir kontrol ettireyim dedim.teslim alan arkadaşa bu sorunları anlatırken bana kısaca atak yapmıyor değil mi diye sorunca hadi öyle yazın bakalım dedim (teslim alırken sanki daha önce bu şikayetle gelen olmuş gibiydi) ayrıca da hata kodu verip vermediğini sordu olmadığını yol bilgisayarını göstererek vermediğini söyledim ve teslim ettim. teslim almaya gittiğimde yeni yazılım yüklendiğini öğrendim ve hata kodu vermeden nasıl yüklediklerini sorduğumda da bazen hata kodu vermediğini !!!! söylediler.(nasıl oluyorsa bazen verip bazen vermemek ???? ilginç ya verir ya da vermezdir o benim bildiğim ama neyse. diyorum ya sanki daha önce birkaç kez bu işlemi yapmışlar o kadar rahatlar yani direk format at düzelsin hesabımı neyse artık) biraz uzattım konuyu farkındayım ama özellikle bu kadar detaylı yazmaya çalışıyorum çünkü benim bildiğim kadarıyla arıza var ise bir hata kodu verir ve ona göre işlem yapılır ya da sorun neymiş aracı bir test eder ve bu verilere göre ayar yapar düzeltirsin. bunlar direk yazılım atmışlar ve sanırım dergide yazılanlar doğru ki direk yazılım güncelleyerek sorunun ortadan kalkacağını onlarda biliyorlar ya da işin kolayı yazılım güncelle gitsin hesabını güdüyorlar.
velhasılı yazılım güncellendikten sonra arabamı gerçektende tanıyamadım dedikleri gibi inanılmaz atak ve gaz pedalına duyarlı hale geldiği gibi yol bilgisayarında daha önce ışıkta beklerken yakıt sarfiyatım 0.9-0.8 lt/100 görünürken şimdi 0.8-0.7 aralığına düşmüş durumda. eğer bu şekilde sıkıntılarınız var ise yazılım güncellemeleri için mutlaka servise gitmenizi tavsiye ederim.:good::good::good:

Son düzenleme:

HAKANCEVİK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
verdiğin bilgi için teşekkürler...Yarın odak opel e gidip bu konu hakkında bilgi alıcam...

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evt bende dergide okumuştum şu değişken kam mili ve emme supap zamanlamaları için güncelleştirme sonrası güç artışı ve yakıt düşüşünden bahsediliyor paylaşım için tşkler

G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
benm aracımda bildiğin gibi 185 i geçmiyordu şuan tam 200 yapıyor..

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu Opel'in her aracı için geçerli mi peki? bizde gidip Corsa'lar için yaptırabilir miyiz?

birde fiyat hakkında bilgi verirmisiniz?

sertcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu Opel'in her aracı için geçerli mi peki? bizde gidip Corsa'lar için yaptırabilir miyiz?

birde fiyat hakkında bilgi verirmisiniz?
dergide yazan astra h için geçerli idi değişken yanmalı motorlar hakkında ama inanın bilemiyorum. aracım garantide olduğu için ücretsiz yaptırdım ama çok bişey tutacağını sanmıyorum. yalnız aracınız için eğer bir güncelleme var ise ki vardır diye tahmin ediyorum (ilk çıkan yazılımın mutlaka bir revizesi olur diye düşünüyorum) bu konuyla ilgili bir servisten bilgi almanız daha doğru olacaktır diye düşünüyorum. hatta görüşmenizin neticesinide yine burada paylaşırsanız diğer arkadaşlara da yardımları olur diye düşünüyorum, şimdiden teşekkürler

HAKANCEVİK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birazdan odak a gideceğim...bilgi verrim..

erkan34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu nasıl iş yaa anlamadım sıfır araba al sonra git yazılım güncellettir, yok format attır ,yok virüs girdi anlamıyorum valla bilgisayarmı bu meret

G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
benimki garanti dışı el emeği 20 lira verdim..