Klimada ilginç arıza.

junioryay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.realkrom.com
Astra g aracımın kliması bazen soğutuyor bazen soğutmuyor. Anlayacağınız klima kafasına göre takılıyor. Klimacıya götürdüm. Kompresör emme yapmıyor değişecek dedi. Anca tamda tatmin olmadım. Sizce ne olabilir?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Astra g aracımın kliması bazen soğutuyor bazen soğutmuyor. Anlayacağınız klima kafasına göre takılıyor. Klimacıya götürdüm. Kompresör emme yapmıyor değişecek dedi. Anca tamda tatmin olmadım. Sizce ne olabilir?

Klima elektronik ise, sıcaklık sensörlerinden dolayı, aç kapa yapıyor olabilir.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Klima bobininin soketini kontrol et. sarsıntıdan brakıyor olabilir.
O saglamsa klima gaz filtresini değiştir istersen tıkanmış olabilir.

junioryay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.realkrom.com
Klima bobininin soketini kontrol et. sarsıntıdan brakıyor olabilir.
O saglamsa klima gaz filtresini değiştir istersen tıkanmış olabilir.

Teşekkür ederim Cengiz kardeşim. Artık sanayide başıma çok şey geldiği için kompresör arızalı değişecek lafına inanamıyorum. Söylediklerini deneyeceğim. Bakalım ne olacak?

hsnkrky

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam dün benim klımada soğutmamaya başladı klimacıya gittim gaz bitmiş dediler gaz bastılar sonra kompresor de hata olduğunu ve değişmesi gerektiğini söylediler yııldız sanayinde çıkma bulabiliceğimi ve 350 olduduğunu toplamda 600 tl ye mal olacağını belirttiler bende inanmadım başka bir kalımacıya gittim şaşmaz da cainin yakınında conker elektrik diye bir yer valla erol usta 150 tl ye halletti gaz basma dahil bi sensör ü değiştirdi ne olduğunu söyledi ama unuttum
bi baktır istersen

junioryay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.realkrom.com
hocam dün benim klımada soğutmamaya başladı klimacıya gittim gaz bitmiş dediler gaz bastılar sonra kompresor de hata olduğunu ve değişmesi gerektiğini söylediler yııldız sanayinde çıkma bulabiliceğimi ve 350 olduduğunu toplamda 600 tl ye mal olacağını belirttiler bende inanmadım başka bir kalımacıya gittim şaşmaz da cainin yakınında conker elektrik diye bir yer valla erol usta 150 tl ye halletti gaz basma dahil bi sensör ü değiştirdi ne olduğunu söyledi ama unuttum
bi baktır istersen
İyi usta oldu mu başımız gözümüz üstüne. :) Oraya bir gideyim bakalım. teşekkür ederim. Bu arada kompresörde nasıl bir arıza varmış açıkladılar mı?

goker0051

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gecen gun baktım klıma soguk hıc uflemıyo gıttım oto klımacıya baktılar drayer tıkanmıs ve bobını yemıs drayer ve bobın degıstı gaz bastılar sımdı canavar gıbı bu arada uzerınden cıkan drayer fabrıkanın koydugu drayerdı 11 yıldı hıc degısmemıs ve bobını bıtırmıs halıyle masraf fazla oldu...

ha bu arada benımkı de kompresor gorevını yapmıyodu motorun uzerınde bobın var o degıstı 1saatte hersey halloldu bobın bosch marka takıldı

hsnkrky

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
expansıon valfi değişti hiç bir sorun kalmadı daha önce ki usta kopmresor tepki vermiyor demişti.

junioryay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.realkrom.com
expansıon valfi değişti hiç bir sorun kalmadı daha önce ki usta kopmresor tepki vermiyor demişti.

Benim araçta bazen soğutuyor bazen soğutmuyor. Usta kompresör emme yapmıyor dedi. Baktım o esnada klima canavar gibi soğutuyor. Kompresör emme yapmasa soğutma olmaz. Hiç inandırıcı gelmedi.