Fan Rölesi 1 ve fan rölesi 2 Açık devre arızası ve Arıza Lambası !!!

alemdarli46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
AYNI SORUN BNDEDE VAR AYNINI SERVIS BANADA DEDI 3.5 MİLYAR SIKISMIS DEDI DEDIM KAPAT ISIM GUCUM VAR :D o yuzden opelım net frum araştırmaları yapıyorum .

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 05:40 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 05:28 ----------

elm 327 bluetoot İle anlattiklariniz cÖzÜlebİlİrmİ ? LÜtfen yardim

elm yi hiç kullanmadım eğer havalandırma şeçeneğini aktif veya devre dışı bırakabiliyorsa olabilir.

bayar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çözümünü açıklıyorum.

opcom türkçe ile bağlanın araca.

Motor şeçeneklerine girin.

Orada alt sağ köşede programlayı tıklayın.

Havalandırma şeçeneğine gelin.

kutucuğu tıklayın. İki adet mevcut yazısı var. Alttakini şeçip kodlamayı çalıştır deyip çıktıktan sonra arıza kodunu silip düzeldiğini göreceksiniz.

eğer olmazsa tekrar üsteki mevcut yazısını tıklayıp tekrar kodllamayı çalıştırın.

beyin almanıza gerek yok çözümü budur.

eğer çözemezseniz uzaktan bağlantı kurup giderebilirim.

saygılarımla.

BU demiş olduklarını dostum senın cıhazla yapsak kargo ucretlerını bn karsılasam sede uzaktan yardım ile bana yol gostersen olurmu dostum saygılar bilgıne ...

alemdarli46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BU demiş olduklarını dostum senın cıhazla yapsak kargo ucretlerını bn karsılasam sede uzaktan yardım ile bana yol gostersen olurmu dostum saygılar bilgıne ...

opcom yok bende,orada tamircilerde vardır opcom onlarda halledebilirler.

yazdıklarımın aynısını uygulat düzelcektir.

maviduvar06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar
beni araç p 1482 hatası verdi
2.rolenin seviyesi düşük demekmiş bu hata.
bu roleleri nereden değiştirebilirim.
2. rolenin hangisi olduğunu nasıl anlayacağım.
tahminime göre bazen rolenin seviye düşük olduğu için fun devreye girmiyor ve hata veriyor.
sizce ne yapmalıyım
teşekkürler

maviduvar06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çözümünü açıklıyorum.

opcom türkçe ile bağlanın araca.

Motor şeçeneklerine girin.

Orada alt sağ köşede programlayı tıklayın.

Havalandırma şeçeneğine gelin.

kutucuğu tıklayın. İki adet mevcut yazısı var. Alttakini şeçip kodlamayı çalıştır deyip çıktıktan sonra arıza kodunu silip düzeldiğini göreceksiniz.

eğer olmazsa tekrar üsteki mevcut yazısını tıklayıp tekrar kodllamayı çalıştırın.

beyin almanıza gerek yok çözümü budur.

eğer çözemezseniz uzaktan bağlantı kurup giderebilirim.

saygılarımla.

Aracım 2004 astar g. p 1482 Soğutma Fan Çıkış Devresi Hızı arıza kodu verdi. ustalar rolelerle oynadı ve artık kod vermiyor. benim araçta fan normal çalışıyor ama klima açıkken fan devreye girmiyor (1-2 dk. sonra girermiş normalde) klimayı açınca vınlama sesi geliyor ve klima soğutmuyor. benim derdimin çaresi nedir sizce?

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 12:55 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 12:54 ----------

Merhabalar
Aracım 2004 astar g. p 1482 Soğutma Fan Çıkış Devresi Hızı arıza kodu verdi. ustalar rolelerle oynadı ve artık kod vermiyor. benim araçta fan normal çalışıyor ama klima açıkken fan devreye girmiyor (1-2 dk. sonra girermiş normalde) klimayı açınca vınlama sesi geliyor ve klima soğutmuyor. benim derdimin çaresi nedir sizce?

alemdarli46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 12:55 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 12:54 ----------

Merhabalar

Önce kontağı açıp motor suyu sıcaklık sensörü ün fişini çekin fanlar anında max hızda devreye girecektir. Eğer girmiyor ise Sağ çamurluk içinde sağ sis lambası arkasında fan hız kontrol modülü var büyük ihtimal fan modülü içindeki rölelerde veya tesisatta bir sıkıntı vardır modülü çıkma bulup deneyin.

maviduvar06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önce kontağı açıp motor suyu sıcaklık sensörü ün fişini çekin fanlar anında max hızda devreye girecektir. Eğer girmiyor ise sağ çamurluk içinde sağ sis lambası arkasında fan hız kontrol modülü var büyük ihtimal fan modülü içindeki rölelerde veya tesisatta bir sıkıntı vardır modülü çıkma bulup deneyin.

deneyeceĞİm İlgİnİz İÇİn Çok teŞekkÜr ederİm

maviduvar06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önce kontağı açıp motor suyu sıcaklık sensörü ün fişini çekin fanlar anında max hızda devreye girecektir. Eğer girmiyor ise Sağ çamurluk içinde sağ sis lambası arkasında fan hız kontrol modülü var büyük ihtimal fan modülü içindeki rölelerde veya tesisatta bir sıkıntı vardır modülü çıkma bulup deneyin.

aracın kliması çalışmıyordu. klima gazı koydurdum ve klima çalışmaya başladı. araç şu anda 2. ve 3. fan rolesi seviye düşük ikazı veriyor. ama bunu hemen vermiyor. 3-5 km. gidince ikaz alıyorum. motor soğukkken de ikaz ediyor. sorun ne olabilir acaba? op com tavsiyeniz çözer mi bunu? teşekkürler