Boya koruma, çizik giderme ve parlatma uygulamaları

hakan.orc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb kütahyada yaşıyorum sanayisi küçük bi yer her aradığımızı bulamıyoruz.benim sorum bu çizik kaybedici kalemler ne kadar etkili olur? veya bunlar gibi kullanımı daha zahmetsiz uygulayabileceğimiz ürünler varmı?aracımın ön kısmın seken taşlardan dolayı minik minik noktalar var veye bunları belirgin olmadan kapatacak bi ürün varmı ?

Son düzenleme:

efeeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb kütahyada yaşıyorum sanayisi küçük bi yer her aradığımızı bulamıyoruz.benim sorum bu çizik kaybedici kalemler ne kadar etkili olur? veya bunlar gibi kullanımı daha zahmetsiz uygulayabileceğimiz ürünler varmı?aracımın ön kısmın seken taşlardan dolayı minik minik noktalar var veye bunları belirgin olmadan kapatacak bi ürün varmı ?
çizik kaybedici kalemler sadece boyaya işlememiş üzerinde az birşey çizik bırakmış izleri yani cila ile yapabileceğin işi yapar onun yerine teflon bazlı cila yaparsanız daha iyi olur zahmetsiz iş istiyorsan :D götür yıkama yağlamacıya o yapsın. Önceki sorunda galiba yan çıtalardaki solmadan bahsetmişsin değiştirmişsin konuyu ona ben lastik parlatıcı ile çözüm buldum bir süre idare ediyor işte.

mukeala

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımda boya koruma var ama parlatmak ve özellikle su tutmasına engel olmak için bir işlem yapsam boya korumasına engel olur mu aceba?

umit1984

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.daskuza.com
o kırmızı araç nedir öyle ya :S tarihe geçecek kadar değişmiş :)
valla çok kötü bozdum kafayı...
yarın işi gücü bırakıp denemek istiyorum. fotolarıda ekliyeyim bakalım ne diyceksiniz.

enternasyonel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar arkadaşlar
bu konu çok hoşuma gitti vallahi saatlerdir okuyorum.Aracım 2010 model 1.3 cdti astra HB classic III.Henüz 7 aylık bir araba.Aracı ilk aldığımda serviste boya koruma yaptırdım.Ancak anlattıklarınız ve fotoğraflar çok ilgimi çekti.Bende bu ürünleri uygulayabilirmiyim özellikle kil uygulamasını?Hoş bir parlaklık vermek için aracımı sırasıyla nasıl uygulamalara tabi tutmalıyım?

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Meguiars 83 nedir? Valla ürün sayısı fazla.:D Neyi soracağımı bilemedim. Benim anladığım bir alan değil :D . Aracımızın boyasını parlak olmasına dikkat ederim. Parlaklığın yanında maksimum koruma yapmak da isterim. Collinite 915 , Auto Glym i gördüm hep.
Ben bu konuyu çok heyecanla takip ediyorum . Fakat bu ürünlerin hepsini alma şansım yok.
Ben boya durumunu söyleyeyim. Benim araçta çok az kılcal çizik var.Boyada herhangi bir yanık , atma vs. yok. Aracın boyası ve verniği iyi durumdadır. Aşırı bir harelenme yok ama az derecede harelenmeye benzer genel kılcal çizikler var. Ama pasta yapmayacağım.O becerim yok :D
Aracımızın durumuna uygun olarak , ilk yıkamaya başlarkenden itibaren gerekli boya koruma ekipmanları nedir? (Sanki elimde hiçbir şey yokmuş gibi söyleyebilirsen çok sevinirim Buğra kardeşim.Sünger ve pedler.) Teşekkürler.

Son düzenleme:

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
M 83 hafif aşındırıcılı olarak geçiyor hare giderici ama elle uygularsak memnun kalır mıyız bir sonuca ulaşabilir miyiz ?

Ve koruyucu olarak NTX 2.0 yeterli olur mu ?