Boya koruma, çizik giderme ve parlatma uygulamaları

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
2011 siyah insignia var bende...siyah olunca malum benim danışmak istedigim.arac su geldigi zaman üstünde o su tanelerin izi kalıyor ya bunu nasıl engelerim tek bir işlemle..o lekelerden nefret ediyorum buna bi çözüm varmı tek bir uygulama ile.mesela yagmur yagdı aracın üstünde su taneleri kuruyunca nok nokta kalması bu durum yani.

aracı silmekten başka çözüm yok o lekeler mutlaka kalıyor silmezsen

arayanbulur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gerekli olan malzeme listesi madde madde verilmemiş...
verebilen bir arkadaşımız olursa en azından ne eksik nede fazla ürün almış oluruz...

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gerekli olan malzeme listesi madde madde verilmemiş...
verebilen bir arkadaşımız olursa en azından ne eksik nede fazla ürün almış oluruz...

http://www.opelim.net/forums/forumdisplay.php?f=80

bu linkte en üstte sabit konular görünür ÖNEMLİ diye yazar kenarında.

her aracın farklı bir ihtiyacı olabilir biz kimseye ezbere ortak bir malzeme listesi veremeyiz..

ama yapılacak adımlar bellidir ve her adıma ait sabit konu var aracınız fotografını koyarsanız yada rengini çizik durumunu belirtirseniz tüm takipciler yardımcı olacaktır.

arayanbulur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.opelim.net/forums/forumdisplay.php?f=80

bu linkte en üstte sabit konular görünür ÖNEMLİ diye yazar kenarında.

her aracın farklı bir ihtiyacı olabilir biz kimseye ezbere ortak bir malzeme listesi veremeyiz..

ama yapılacak adımlar bellidir ve her adıma ait sabit konu var aracınız fotografını koyarsanız yada rengini çizik durumunu belirtirseniz tüm takipciler yardımcı olacaktır.

teşekkürler benimde aradığım böyle bir şeydi...

tuğberk23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güneş yanığı vernik atması

hocam iyi akşamlar 2003 model corsa var altın sarısı renginde..
tavan türkiye haritası gibi olmuş, , güneş yanığı ve vernik atması, dökülmesi mevcut. konuyu yeni gördüm aracın fotosunu atma fırsatım olmadı yarın atayım. yalnız birşey dikkatimi çekti ; verniğin kalktığı yerlere bakıyorum alttaki boya yanmamış. vernikli yeri kazıyınca vernikler soyuluyor.
bunu boyatmadan halledebilirmiyiz? teşekkürler...

Kaya_44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu büyük ailede bulunmak gercekten gurur verici bu kadar yardım severi birarada bulmak zor gibi
Arkadaşlar benden önceki sahibinden kaynaklanan fırça veya bez cizikleri mevcut aracımda birde arka tampona ek yaptırdım acaminin birine slikon lekeleri var ve birde sol kapıda ince bir sürtünme var hafif çizik mevcut boyaya işlemiş ama. Araç beyaz corsa bana nasıl bir yöntem önerirsiniz kil wax bilmiyorum görmedim kullanmadım sizden önerilerinizi bekliyorum
Şimdiden teşekkür ederim herkese :bir:

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu büyük ailede bulunmak gercekten gurur verici bu kadar yardım severi birarada bulmak zor gibi
Arkadaşlar benden önceki sahibinden kaynaklanan fırça veya bez cizikleri mevcut aracımda birde arka tampona ek yaptırdım acaminin birine slikon lekeleri var ve birde sol kapıda ince bir sürtünme var hafif çizik mevcut boyaya işlemiş ama. Araç beyaz corsa bana nasıl bir yöntem önerirsiniz kil wax bilmiyorum görmedim kullanmadım sizden önerilerinizi bekliyorum

anladığım kadarıyla aracınızın boyasında bolca örümcek ağı şeklinde çizikler var elle yapılan pasta muhtemelen yeterli olmaz. Tırnak takılmıyorsa kaliteli bi pasta işlemiyle hepsinden kurtulursunuz. silikon lekeleri de pasta ile çıkar (kalıntı değil sadece lekeyse) waxı ise kendiniz rahatça uygulayabilirsiniz marka olarak da turtle waxın teflonlu olanını tavsiye ederim

aDeLaNTe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Fırça ve yıkama çiziklerini el ile tam olarak gideremezsiniz. Ben kendi aracımda kil, meg 205, ag radiant wax, fusso wax yaparak amatör olarak tatmin edici bir sonuca oluştum. Pastayı ince kullandım çok fazla aşındırmamak için. radiant wax cila olarak güzeldir. Doldurucu özelliği vardır. Ufak çizikleri doldurur. Son olarakta koruma olarak wax atarsanız güzel bir parlaklık ve görünüm elde ederseniz. Beyaz araç, koyu renk araçlara göre parlaklık konusunda kendini daha az gösteririr. Pasta yapacaksanız veya yaptıracaksanız mutlaka öncesinde kil yapın veya yaptırın. Vaktiniz varsa arabayla uğraşmak hoşuna gidiyorsa yukarıda belirttiğim ürünler bölünerek satılıyor. Deneme amaçlı olarak el ile uygulama yaparsanız.

Kaya_44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fırça ve yıkama çiziklerini el ile tam olarak gideremezsiniz. Ben kendi aracımda kil, meg 205, ag radiant wax, fusso wax yaparak amatör olarak tatmin edici bir sonuca oluştum. Pastayı ince kullandım çok fazla aşındırmamak için. radiant wax cila olarak güzeldir. Doldurucu özelliği vardır. Ufak çizikleri doldurur. Son olarakta koruma olarak wax atarsanız güzel bir parlaklık ve görünüm elde ederseniz. Beyaz araç, koyu renk araçlara göre parlaklık konusunda kendini daha az gösteririr. Pasta yapacaksanız veya yaptıracaksanız mutlaka öncesinde kil yapın veya yaptırın. Vaktiniz varsa arabayla uğraşmak hoşuna gidiyorsa yukarıda belirttiğim ürünler bölünerek satılıyor. Deneme amaçlı olarak el ile uygulama yaparsanız.

Ben bu uygulamalar kendim yapsam bu malzemeleri nerede bulabilirim ve uygulamayı nasıl yapabilirim bende makina yok pasta bildiğim kadarı ile makina ile uygulanıyor ben sünger veya fiber bez ile uygulasam ne kadar sonuş alabilirim. Küçük parca tırnak değen çizik var bunun çözümü nedir boya kalemi iş görürmü.