Astra J Turbo Hortumu Hakkında..!!!!!!

queque

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar ,

Cebrail bey son durum nedir ? Arabanızı veya hortumunuzu tamir ettirebildiniz mi ?

Benim başıma gelenler de sizinki ile birebir aynı.

Arabam bir aydır yokuş çıkarken gazdan kesilip " en kısa zamanda servise götürün yazısı çıkıyordu" götürdük servise , dediler ki dizel bu düşük devirde kullanmışım , partikül filitresi tıkalı olabilir 4000 devirde kullan 20 dk geçer bu arıza ışığı.

Bende kendi kendime 4000 devirde kullanmak doğru mu diye sorarken , servisteki arkadaşların ısrarı üzerine arabayı 4000 devirde 20 dk dizel filitresi açılsın diye kullandım. araba bayağı bir bağırıyordu bu esnada.

Neyse sonrasında arız ışığı kesilmeyi bırak daha fazla yanmaya başladı.
Onca işin gücün arasında tekrar servise götürdüm ve kardeşim dediğinizi yaptım ancak hiç bir şey değişmedi dedim. Tekrar lift'e kaldırdılar arabayı ve bana bir hortum gösterdiler bir 20 dk sonra. Turbo hortumu bu bu sekman kısmından gevşemiş bu yüzden yapıyor bu arıza ışığını dediler.
Parça da sıkıntı olmadığından sekman ları sıkarak yerine taktık problem olmayacağını söylediler. Bende + garantim olduğunu parçanın değiştirilmesini istedim. Bu arada fiyatının 800 900 tl gibi olduğunu söylediler. Arabayı alıp çıktım 2 gün sonra bana hortumların + sigortadan sigortalı olmadığını ve değişimi sigortadan yapamayacaklarını bildirdiler. Nese uzatmayayim , iki gün sonra tekrardan aynı ışık yanmasın mı , artık ne diyeyim ben , gene sonuca gidemediler. Ben olanı söyleyeyim.

Araçta başka bir sorun var ben 4000 devirde arabayı zorlayınca muhtemelen turbo hortumu kaçak verdi , o kaçağı buldular ama arabanın arızasını bulamadılar. Ne diyeyim ya , harcadığımı zamana yazık.

Aracımın yokuş yukarı giderken gazdan keslmesi ile ilgili bilgisi olan varsa yardımcı olmasını dilerim. Artık daha fazla OPEL servisine gitmek istemiyorum. Harcadığım zamana yazık. bir daha da asla OPEL almam. Sırf servisten soğuttular beni.

Hepinize saygılar.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Malesef tüketicilere Artı Garanti'nin, normal garantiden farklı birşey olduğunu ve detaylarını anlatmıyorlar. Bu tip mağduriyetleri çok duymaya başladık.
Hiç değilse iyi niyetten bir defaya mahsus değişmeleri yerinde olurmuş.