2006 astra h cdti turbo hakkında

otekcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba.
2006 model opel astra h cdti aracımı ikinci el olarak geçen sene aldım. arabamı çok agrasif kullanmadığım için karşılaşmadığım bir sorun ile ilgili sizlerden yardım talep etmekteyim. vites değişimlerimi hep 2000-2500 devir arasında değiştiririm. fakat geçenlerde tabi arabayı ilk aldığım zamanlarda da başıma geldi. o zaman emme manifoldu hava kaçağı sıkıntısı vardı hallettik çok şükür. ondandır diyerekten fazla önemsememiştim. fakat geçenlerde şehir içi ışıktan kalkışta 3 den 4 e vites geçişinde 2900-3000 devir e geldiğinde araba araba aniden hızdan dştü kaba tabiri ise küt diye gaz kesti. tabi araba gitmeye devam etti. anladım ki turbo devre dışı kaldı. bunu nasıl biliyorum 2 den 3 e geçerken 2200 devirde araba turbo sayesinde daha fazla hızlanıyor. ama bu sıkıntı gerçekleştikten sonra araba bildiğiniz kamyon gibi hızlanıyor. arabayı stop edip tekrar çalıştırdığımda sorun düzeliyor. bu gibi durumla karşılaşan oldu mu acaba. teşekkürler
sağlıcakla binin

chakyr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arıza kodu

Kontak kapalıyken gaza ve frene sonuna kadar Basılı tutup kontağı aracı çalıştırmadan açın. Km Gösterge ekranında hata kodu çıkar onu Alıp yazarsanız daha doğru çözüm bulabilirsiniz.

otekcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kontak kapalıyken gaza ve frene sonuna kadar Basılı tutup kontağı aracı çalıştırmadan açın. Km Gösterge ekranında hata kodu çıkar onu Alıp yazarsanız daha doğru çözüm bulabilirsiniz.

çok teşekkür ederim böyle bir detay bilmiyordum.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 13:38 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 13:36 ----------

Kardeş turbo valfi ve gaz pedalına bi baktir bence

teşekkür ederim.
sanayiye gitmedn muhtemel arızaları burada öğrenmeye çalışıyorum yoksa ustalar o rasını burasını söküyorlar. :D kobay olmamak için