Bir Daha OPEL mi.? ASLA....!!!!!!!!!!!

Gökalp1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Bir Daha OPEL mi.? ASLA....!!!!!!!!!!!

Birçok foruma bakıyorum bugün edc dsg powershift hepsi aynı en iyisi zf
Şuan için ileride tek istediğim f30 320ed estoril mavi m paket

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MuratS link' Alıntı:
Eğer devlet bu kadar yüksek vergi hatta verginin de vergisini almasa, o zaman Servislerde araç satabilmek için aşırı indirimlere gitmek zorunda kalmazlar.. Ucuz etin yahnisi yavan oluyor adam madem kazandığım bütün para devlete vergi olarak gidiyor o zaman bende ona göre eleman maaşı öderim ona göre usta maaşı öderim ona göre hizmet veririm mantığıyla yaklaşıyor. Ben aracı satın alırken yarı peşin yarı kredi aldım.. Normalde 3-4 gün sürecek işlemleri YARIM G֜NDE garanti bankası ve OPAN işbirliği sayesinde hallettik.. Demekki bu servisler araç satarken bu kadar hızlıysa o zaman İSTESELER bize hizmet verirken de o kadar hızlı olurlar..

Sadece OPEL değil arkadaşlar internette araştırın çoğu servis aynı o çok övdüğünüz TOYOTA bile Arıza tespiti için Hem randevu/gün veriyor hemde yaptırsanız da yaptırmasanız da 100TL sizden koparıyor ben ödedim de biliyorum.. 5dk Makineye bağladı 2dk. da test sürüşü yaptı BASKI BALATA değişecek dedi 1500TL  :eek:  (Zaten ben servise baskı balata bitmiş değiştirin şikayetiyle gitmiştim 011zaa ) 900 e Sanayide yaptırdım 2007 model Corolla.....

Bu yoruma tamamen katiliyorum , maalesef devletimiz vampir gibi tum kani ben emecegim mantiginda, saticilar bu isten pek para kazanamiyor ve bunun sonucunda servisler musteriye garanti kapsamimda hizmet vermekten cok para kazanmaya odaklaniyor. Servisde calisan iscilere adam gibi ucret verilse  musteriyle gayet guzel ilgilenirler bence ya da arac satisindan bayiler dogru duzgun para kazanabilse. Bakim icin gittiginizdeki ilgiyle garantiden bir sey yaptrmak icin gittiginizde gordugunuz ilgiliyi kiyaslayin , para kazandiklarinda gayet guzel ilgileniyorlar.
 Devlet adam gibi dolayli vergisini alsa , boyle arac, benzin vs.  giderlerden dolaysiz verginin suyunu cikarmaz ve bizde dunyanim en pahali arabalarina binip en pahali benzinini kullanip en pahali etini yemeyiz. Devlet isini yapamayinca olan vatandasa oluyor.

cbobec1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Opel asconada donanım olarak ne vardı? sadece ulaşım aracıydı. şimdiki araçlarda onlarca donanım, bunları kontrol eden mikrochipler, yüzlerce metre tesisat kablosu, binlerce bileşen görev alıyor. Haliyle arıza yapma olasılıkları daha yüksek. Gerçi eski araçlar daha fazla yolda bırakıyordu, eski dizelleri iyi bilirim, soğukta çalışmaz, hava yapar vs. Sizin ağzınız iyi yanmış opelden sanırım. Servis konusunda size katılıyorum ama bir golf sahibi olarak doğuş otonun servis kalitesi opelden daha kötü yeri geldiğinde, al birini vur ötekine. Hyundai,toyota servislerinden alacakları ders çok.
Arkadaşım hepsi birbirinden kötü olabilir...Daha önce de söyledim...Ben şu iyi bu kötü demedim...Demiyorumda....֖nemli olan şey böyle bir durumda karşımızdaki muhatapların tutumu...Web üzerinde araştırdığımda karadenizde bir yetkili servis  garantisi dolmasına karşın ücretsiz değiştirmiş...anlatmaya çalıştığım işte bu ayrıntı...

cbobec1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar merhaba,
Bayağı bir zaman geçti. Bu arada benim klima kompresörüde bozuldu.. İyi bu sefer sorun çıkmadan garantiden değişti...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cbobec link' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,
Bayağı bir zaman geçti. Bu arada benim klima kompresörüde bozuldu.. İyi bu sefer sorun çıkmadan garantiden değişti...

En azından bu iyi bir haber :)

talha batu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hatırı sayılır bir otomobil dergisinde okumuştum, haber almanya kökenliydi astra j kasa güvenilir bir yol partneri olduğu 1.4 t motorun iyi bir motor olduğu anlatılıyordu.1.4 t motor gerçekten iyi bir motor biraz daha rafine olsa çok daha iyi olurdu ama burada okuduklarım ve yaşadıklarım güvenilirlik kısmını baya bir törpülüyor. Henüz klima kompresörü sorunu yaşamadım ama devir daim pompasını değiştirmek zorunda kaldım araç garanti kapsamından çıkalı çokta olmamıştı. Garanti kapsamında değiştirebilir misiniz bile diyemedim. Emme manifoldu garantiden değişti ama 2. kez tekrarladı bu sefer gaz kelebeği temizlendi normal olarak ücretli tabi. Ön fren diskler tahminen 35000 km de değişti, akü sorunu yaşadım buradan duydum garantiden değiştirenler varmış ben aküyü aldım cüzdanımı hafifleterek değiştirdim. Vitesi manuel olarak kullandığımda başıma 1-2 defa geldi, hız durumuna göre vitesi kendisi ufaltması gerekirken ben durmuş olmama rağmen araç 3. vitesteydi , bu sorunla ilgili bir şey bulamadılar. Çevre yolunda hız sabitleme ile giderken hız sabitleme aktif ışığı çalışmasına rağmen yokuş aşağı eğimde araba hızlandı yani sistem off oldu bu normal mi bilmiyorum bence anormal bir durum , hız sabitlemenin amacı hızı sabitlemek olmalı. Tamam araç elektronik olarak çok yüklü ama henüz 2011 model ve sıfır aldığımız bir araç bu. Aracımı değiştirsem yine zarar edeceğim ne yapacağımı bilmiyorum.

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim aracımı beğenen sevdiğim bir amcama astra 1.4t'yi maalesef ki öneremedim.  :( Bunun nedeni hemen hemen herkeste görülen emme monifoldu arızaları. Yakıt dert olmadığı için pek bir sorununu duymadığım 1,6t'yi önerdim ama artık ithal edilmiyormuş. Dizel Astra kullanan biri olarak 2,5 sene ve 67bin km boyunca kaliper sesi dışında(150tlye haloldu) herhangi bir sorunla karşılaşmadım.   

talha batu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İzmir de otomobil fuarında uzak doğulu  bir firmanın standına uğramıştık. Yetkili kişi sıfır araç sahiplerinin geneli 5 yılda araçlarını değiştiriyor bu nedenle garanti süresi 5 yıl gibi bir cümle kurmuştu. Benim anladığım tamamen pazarlama stratejisi,sıfır araç sat 5 yıl servis hizmeti ver, tekrar araç sat. Müşteri memnun mu , memnun daha ne olsun. 4 halkalı olan bir aracımız daha var dsg'li şimdilik bir sorun çıkarmadı ama çıkarmıyacak anlamınada gelmiyor. ֖nemli olan sorunun çözülmesi fakat sorununun hiç görülmemesi yada hiç böyle bir sorundan haberlerleri yokmuş gibi davranılması veya ilk sizin arabada böyle bir şey duyduk denmesi hoş olmayan bir durum. İnanın uzunca bir süre toyota kullandık hem servisinden hemde arabadan memnunduk.

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

talha batu link' Alıntı:
İzmir de otomobil fuarında uzak doğulu  bir firmanın standına uğramıştık. Yetkili kişi sıfır araç sahiplerinin geneli 5 yılda araçlarını değiştiriyor bu nedenle garanti süresi 5 yıl gibi bir cümle kurmuştu. Benim anladığım tamamen pazarlama stratejisi,sıfır araç sat 5 yıl servis hizmeti ver, tekrar araç sat. Müşteri memnun mu , memnun daha ne olsun. 4 halkalı olan bir aracımız daha var dsg'li şimdilik bir sorun çıkarmadı ama çıkarmıyacak anlamınada gelmiyor. ֖nemli olan sorunun çözülmesi fakat sorununun hiç görülmemesi yada hiç böyle bir sorundan haberlerleri yokmuş gibi davranılması veya ilk sizin arabada böyle bir şey duyduk denmesi hoş olmayan bir durum. İnanın uzunca bir süre toyota kullandık hem servisinden hemde arabadan memnunduk.

Birçok markada ve modelde sorunlar çıkabiliyor. Ablamda Toyota auris var, daha araç 5bin kmdeyken otomatik vites topuzunun nikelajları soyuldu, garantiden değiştirildi. Motor ve elektrik aksamı konusunda sıkıntı olmasa da trim olarak sıkıntılı görüyorum. Yakın tarihlerde satın aldığımız astram 67binde, ablamınki şuan 26binde ama bozuk yollarda benim arabada çıt ses yok, ablamın auris de tıkırtılar eşliğinde ilerliyorum. Yani hiçbir markanın ürünü sütten çıkmış ak kaşık değil.Uzakdoğu ve japon markaları müşteri memnuniyetine daha çok önem veriyor. Mallarının arkasında duruyorlar. Bizim opel, vw..vb gibi markalar, nasıl olsa arabayı satmış, ne ittirebilirlerse kardır hesabındalar..

cbobec1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar herkese iyi hafta sonları..Araçlarınız ile sorunsuz yarınlar dilerim...