Bir Daha OPEL mi.? ASLA....!!!!!!!!!!!

cbobec1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

Herkesin okumasında fayda var...!!!!!!!!!!!!!!

26-11-2011 yılında Opel’in İstanbul Dolmabahçe’deki  Bayisinden  1-1.5 ay bekleyerek  OPEL Astra 1.3 CDTI SportsTourer bir araç aldım.Aracım henüz  35.000 Km.de.Trafik Sigortası ve KASKO da dahil aracın tüm periyodik bakımlarıda arabayı  almış olduğum servis tarafından yapıldı..Yetinmedim bir de  1.118 TL peşin ödeyip  2 sene ARTI GARANTİ yaptırdım..Aracımı bakım için servise götürdüğümde lifte kaldıran formen arkadaş TURBO hortumundan yağ kaçırdığını söyledi.Ve bu parça Garantiye girmiyormuş.Görüşmüş olduğum Teknik yetkili arkadaş arabayı çok yüksek devirde mi kullandığımı sordu..Bense arabayı kesinlikle 2000-2500 devir arasında kullanan bir kullanıcı olduğumu söyledim. Ayrıca Tam aksine araç kendilerine 2 kere çekiş sorunu sebebiyle geldiğinde  Partikül Filitresinin tıkanma aşamasında olduğunu ve bununda aracın devirli kullanılmamasıyla ilgili olduğu söylendi..Buna rağmen ben yine arabamı dediğim gibi 2000-2500 devirler arasında kullandım...

Konuyla ilgili Opel Merkez Müşteri İlişkilerini  aradım...İlgili arkadaş araç ile ilgili bilgileri aldıktan 3 gün sonra bana döndüğünde parçanın garantiye girmediğini söyledi..EY KOSKACA OPEL..!!!!!!

Ben müşterin olarak daha ne yapayım..İsmine güvenip aracını almışım.Bütün bakımlarını yetkili servislerinde yaptırmışım..Bununla yetinmeyip bir de  1.118 TL peşin ödeyip ARTI GARANTİ yapmışım. Aracımda bir sorun çıkmış.Sen bana parça garantide değil diyorsun...Müşterilerine böyle diyeceksen  ARTI GARANTİ diye bu ürünü satmayacaksın.Piyasada arabalarını beğenmediğiniz KORE firmaları bile 5 sene koşulsuz garanti veriyor....!!!! şu ana kadar gördüğüm benim suçum Markanıza olan güvenim olmuş..!!!!!!!!!!!!

NOt : Parça sorununun kullanıcı hatası olmadığı yetkili servis tarafından onaylandı..Ayrıca formun ilerleyen sayfalarında koymuş olduğum dökümanlarda  bu parçanın garantiye girmediğini belirten bir açıklama da yok..Tam aksine Artı Garanti Kontrol Formunda ilgili parçanın kontrol onayı yapılmış..

İnternet üzerinde üyesi olduğum OPEL ile ilgili Forumlarda Turbo Hortumu sorunlu bir arkadaşın Normal Garantisi dolmuş. ֜zerinden 1 sene geçmiş.Ve gitmiş olduğu servis garantisi bitmesine rağmen ücret almadan değişmiş..Gel de ևILDIRMA!!!!!!

Müşteri Memnuniyeti denen şey bu olsa gerek...

Bu sorun sizin tarafınızdan giderilmez ise hakkınızda ne düşünmemi istiyorsunuz?

Beni böyle yüzüstü bıraktığınızda OPEL markasına bir daha yanaşıcağımı gerçekten düşünüyor musunuz?

Sevgili OPEL yetkilileri , Lafı uzatmanın fazla gereği yok..Ben üzerime düşen herşeyi yapmama rağmen mağdurum.Sorunumun giderilmesini rica ediyorum..Sorunum giderilmez ise konu ile ilgili tüm girişimlerde bulunacağımı ve konuyla ilgili her platformda tüm insanları bu konuda uyarıp bilgilendireceğimi  bilgilerinize sunarım...

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Bir Daha OPEL mi.? ASLA....!!!!!!!!!!!

daha önce başka bir başlıkta yazmıştım. Artı garanti OPEL in verdiği bir garanti DEĞİL. 3. bir firma tarafından verilen hizmet. sözleşmede son madde

Üretici tarafından garantiye girmeyen kronik sorunlar garanti kapsamında değildir

diye de bir maddesi var

cbobec1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cosmo link' Alıntı:
daha önce başka bir başlıkta yazmıştım. Artı garanti OPEL in verdiği bir garanti DEĞİL. 3. bir firma tarafından verilen hizmet. sözleşmede son madde

Üretici tarafından garantiye girmeyen kronik sorunlar garanti kapsamında değildir

diye de bir maddesi var
Böyle olduğunu iş başımıza gelince öğrendik... Opel ilgili sigorta firmasıyla anlaşıp Hazırlamış olduğu kataloğun ilgili kısmına sigorta şirketinin logosunu basacağına arabasını satmış olduğu müşterilerinin haklarını koruyabileceği bir poliçe düzenletsin..Ben müşteri olarak sigorta şirketini tanımam.ARTI GARANTİYİ de pazarlarken kullanıcı hatası hariç herşeyin garantiye gireceğini hissettirerek ürünü satıyorlar...Zaten artı garanti katoloğunu inceleseniz dahi bazı şeylere net olarak karar veremezsiniz...Mesela Turbo Hortumunun garantiye girmediği net olarak isim ve açıklama verilerek belirtilmemiş....

cbobec1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ayrıca suç sigorta şirketinin değil......OPEL'in...
Ne kadar ekmek - O kadar köfte....

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Artı garanti para tuzağından başka birşey değil.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Turbo hortumu garantiye girmeyecekse ne girecekmiş garantiye.
Dediginize katiliyorum
Hyundai bile 5 yil garanti veriyor sattigi araclara.

cbobec1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

B֜LENT link' Alıntı:
Turbo hortumu garantiye girmeyecekse ne girecekmiş garantiye.
Dediginize katiliyorum
Hyundai bile 5 yil garanti veriyor sattigi araclara.
Kardeş sen de benim servise gidiyorsun..Seni orda görmüştüm..Yanılmıyorum herhalde...İnşallah sen de benim gibi serviszede olmazsın.. Turbo hortumu sorunlu ve Garantisi 1 sene geçerek bitmiş olan  aracın hortumunu ücretsiz değiştiren servise Saygılar...
Bizimkiler TIRT çıktı...

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben sizi haklı buluyorum. Benim de elimde canlı delil var, benim bildiğim bir Opel yetkili servisinde garantisi dolmuş araçlara garantiden parça değişimi yapıldı birçok kez.

Şimdilik susmak durumundayım.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hakkınızı mahkemede arayın.mahkeme ilgili üniversitenin Otomotiv ve makina mühendislerinden bilirkişi atar ve onlar da sizi haklı bulur.turbo hortumu garantiye girmiyorsa ne girecek.işin peşini bırakmayın derim.aracı kullanamadiginiz süreler için de tazminat davası açarsınız.o parayı da alırsınız.

Gökalp1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cbobec link' Alıntı:
Kardeş sen de benim servise gidiyorsun..Seni orda görmüştüm..Yanılmıyorum herhalde...İnşallah sen de benim gibi serviszede olmazsın.. Turbo hortumu sorunlu ve Garantisi 1 sene geçerek bitmiş olan  aracın hortumunu ücretsiz değiştiren servise Saygılar...
Bizimkiler TIRT çıktı...

Bülent abi ben bu arabadan sıkıldım dese yenisini verirler ona :))