Bir Daha OPEL mi.? ASLA....!!!!!!!!!!!

Gökalp1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Bir Daha OPEL mi.? ASLA....!!!!!!!!!!!

sallierim link' Alıntı:
hakkınızı mahkemede arayın.mahkeme ilgili üniversitenin Otomotiv ve makina mühendislerinden bilirkişi atar ve onlar da sizi haklı bulur.turbo hortumu garantiye girmiyorsa ne girecek.işin peşini bırakmayın derim.aracı kullanamadiginiz süreler için de tazminat davası açarsınız.o parayı da alırsınız.

O iş o kadar kolay olmuyor maalesef sadece girip kazanan bir kişi tanıyorum Honda civic aldı 1 hafta içinde tavandaki boya atmaya başladı gitti servise hatta dedi ki siz bu aracı alın ben size 1-2 bin tl vereyim bana 0 verin dedi onlar da siz asit dökmüşsünüz falan dedi bu da sinirlendi mahkemeye verdi 4-5 yıl uğraştı 5 kez mahkeme düştü ilk Kocaeli ֜niversitesine gitti sonra İT֜ ye ama sonunda kazandı 160 bin  aldı çünkü o süre zarfında taksi parasına kadar herşeyi faturaladı yani kısaca hemen mahkemeye vereyim para gelsin diye birşey yok bence diğer servisleri de bir ziyaret edin çoğu zaman bir servisin yaptığını diğeri daha insancıl yaklaşabiliypr

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ևok geçmiş olsun cok can sıkıcı bır durum anlamdgım ney  hangı parca garantıye gırıyormus gun gecmıyorkı bır magdur cıkagelıyor bırının garantıden degısen parca bırısınde garantıye sokulmuyor bu neyın kafası?? Opel opel dedık yerı geldı bagrımıza da basıyoruz ama bu nedır arkadas belkı basımıza glemdgı ıcın anlayamıyoruz ama iş işten gecmeden bır yol bulunmalı kullandgım halde korkuyorum yaa dıyorum..Hakkınızı sonuna kadar arayın..Umarım herey yoluna gırer

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cbobec link' Alıntı:
Kardeş sen de benim servise gidiyorsun..Seni orda görmüştüm..Yanılmıyorum herhalde...İnşallah sen de benim gibi serviszede olmazsın.. Turbo hortumu sorunlu ve Garantisi 1 sene geçerek bitmiş olan  aracın hortumunu ücretsiz değiştiren servise Saygılar...
Bizimkiler TIRT çıktı...
Abi ben bazen muabbete falan gidiyorum yamuk yapmadilar simdilik.
Garantiden
AFL far+ön amortisorler+vites topuzu+akü  degisti benimde.

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

opelden uzak dur derlerdi de hic inanmazdım o kadar kullanıcı var heryerde opel görüyorum araclar kötü olsa bu kadr yaygın olmaz opel markası ama ne biliyim formda araştırmaya kalkarsak bir sürü sorunu var neyse sonu hayırlı olur insallah

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:
Turbo hortumu garantiye girmeyecekse ne girecekmiş garantiye.
Dediginize katiliyorum
Hyundai bile 5 yil garanti veriyor sattigi araclara.
Bundan sonra Çekik gözlülerin arabasından alacağım nede olsa minimum 5 yıl garanti var ayrıca servisleri de kazık degil olsa bile uçları cok sivri degil fazla acitmiyor :)

Gökalp1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arabası olup da şikayet etmeyen görmedim forumlarda bmw ye binen der aracım da pas oluştu (bknz 1 serisi) Mercedes çok yakıyor gitmiyor vag dsg Toyota hiç gitmiyor Honda 5 yıl garanti 10 bin de bir bakım mı olur hem de pahalı daha devam eder de eder bir ton şey sayarım bugün aracım gitse ya aynısından ya da belki volvo v40 onunda servisi sıkıntı araçlarımızın kıymetini bilelim ben hergün neler okuyorum neler

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Oncelikle cok gecmis olsun, siz musteri olarak uzerinize dusen herseyi yapmissiniz buna ragmen sorununuzu gidermeyen Opel e yaziklar olsun. Arkadaslarin soyledigi gibi birde baska servise gitmeyi deneyin bence.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Böyle şeyler insanı gercekten rahatsız ediyor; gecen bana da garantı uzatalım dıye teklıf göndermısler 1 yıl için 1000 tl cıvarı para ıstedıler bır de:) peki opelden uzak durun dıyen arkadaslar boyle konularda Tr'de müşteriyi mağdur etmeyen deneyımlerı dogrultusunda uzak durulmaması gereken markalar nelerdır bır dahakı aracımızı onlardan alalım o zaman? 
  Bmw mercedes audı falan demeyın astra ayarındakı araclardan bahsedıyorum.  vw için de bır cok sıkayet var dsg şanzıman alanın elınde patlamıs sıkayet var'dan bakın neler soyluyor mıllet.  Hyundai dıyorsanız 5 sene garantı vermıste 2 yılda elentranın başına gelenlerı gordum arac saglam olmadıktan sonra 10 sene garantı versen nolur?

Bu kadar olumsuz yorumlar yapıp aracın marka degerını de dusurmeye gerek yok her markada sorun var daha yenı alınan bmw 5.20nin servısden cıkamadıgını da bılıyoruz.
Astra alacaklar ıcın soyluyorum her arac sorunludur dıye bır sey yok şans işi bıraz 1 yılı aşkındır aracımı kullanıyorum ne bir sorun yaşadım ne de servıse gittiğimde olumsuz bir tavırla karsılastım her şey Tr'de olması gerektıgı kadar oldu.

impartant1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

Öncelikle geçmiş olsun. Ben her zaman söylüyorum ve bu forumda söylemeyede devam edecğim garanti olayı opelde yalan. Ne olsa sürücü hatası şunu merak ediyorum ve yine soruyorum sürücü olmadan bu arızalar nasıl meydan çıkacak? Gerekirse sürücününde hatası olacak kimse bilerek aracına zara vermez aa arabayı biraz devirsiz kullanayımda turbo hortumuna zarara vereyim arabanın parçası garantiden değişsin diye acaba kaç sürücü var? Ya bunlar resmen biz müşterileri salak yerine koyuyorlar ben sizin yerinizde olsam sonuna kadar hakkımı ararım bakalım yapıyorlar mı yoksa yapmıyorlar mı? BUNA KENDİ PARANLA REZİL OLMAK DENİR. Allahım Yukarda o aldıkları ve hak etmedikleri parayı burunlarından getirsin.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gecmis olsun, burdan anliyoruz ki aracimizin basina her an bizi zorda birakacak bir durum gelebilir. Ben de simdi emme manifoldundan korkuyorum.

Arti garanti olayini ben de zamaninda sormustum. Nedir, ne degildir diye. Servis müdürü opel ile ilgisi yok, her parcayi kapsamiyor diyince nasil olsa bu durumda bir kilif uydurup ödeme yapmazlar deyip vazgecmistim.Maalesef ülkemizde bu konularda daha dikkatli olmak, herseyini sormak sorusturmak gerekiyor.

Bu durumda yapilacak sey baska servislerde yapilan uygulamalari örnek gösterip ayni destegi almanya hakkiniz oldugunu onlara inandirmak, inanmiyorlarsa kanuni yollara basvurmak icin delillerinizin oldugunu söylemek. Ben ayni sekilde arac alimi sirasinda bayinin söyledigi sonradan gönderilecek olan cd yi almadigimi ve ayni model araca sahip aracla birlikte cd alanlarin oldugunu söyleyince, opel Türkiye aracim 2 yasinda iken navigasyon cd sini adresimi gönderdi.

Tekrar gecmis olsun.