Bir Daha OPEL mi.? ASLA....!!!!!!!!!!!

cbobec1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Bir Daha OPEL mi.? ASLA....!!!!!!!!!!!

Arkadaşlar tekrar merhaba,
Yazmış olduğum yazı yazdıktan sonra 2 saat içerisinde  yalnızca bu sitede 163 kişi tarafından okunmuş.. İnşallah Sevgili OPEL yetkilileri bunu görürler ve sorunu çözerler...Ben de sorunumun çözüldüğünü OPEL'e tşk.  ederek ilgili sitelerden duyururum..
Yalnız şunu da es geçmemek lazım...Sevgili OPEL..İlgili sigorta ile yapmış olduğun Poliçe detaylarını gözden geçir..
Kimse Sigorta şirketini tanımaz..Müşterinin gözünde muhatap OPEL.Sigorta şirketinin adını anan var mı? Size bir tavsiyede bulunayım...Biz müşteri olarak nasıl olsa bu paraları ödüyoruz..ևıkartın aradan sigorta şirketini.Parayı  firma olarak OPEL'e ödeyelim.Müşteri memnuniyeti esas ise bence OPEL bunu düşünmeli....Ne demiş amcanın biri..."Müşterilerimin bana olan güvenini kaybedeceğime paramı kaybederim daha iyi.."  

cbobec1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
Böyle şeyler insanı gercekten rahatsız ediyor; gecen bana da garantı uzatalım dıye teklıf göndermısler 1 yıl için 1000 tl cıvarı para ıstedıler bır de:) peki opelden uzak durun dıyen arkadaslar boyle konularda Tr'de müşteriyi mağdur etmeyen deneyımlerı dogrultusunda uzak durulmaması gereken markalar nelerdır bır dahakı aracımızı onlardan alalım o zaman? 
  Bmw mercedes audı falan demeyın astra ayarındakı araclardan bahsedıyorum.  vw için de bır cok sıkayet var dsg şanzıman alanın elınde patlamıs sıkayet var'dan bakın neler soyluyor mıllet.  Hyundai dıyorsanız 5 sene garantı vermıste 2 yılda elentranın başına gelenlerı gordum arac saglam olmadıktan sonra 10 sene garantı versen nolur?

Bu kadar olumsuz yorumlar yapıp aracın marka degerını de dusurmeye gerek yok her markada sorun var daha yenı alınan bmw 5.20nin servısden cıkamadıgını da bılıyoruz.
Astra alacaklar ıcın soyluyorum her arac sorunludur dıye bır sey yok şans işi bıraz 1 yılı aşkındır aracımı kullanıyorum ne bir sorun yaşadım ne de servıse gittiğimde olumsuz bir tavırla karsılastım her şey Tr'de olması gerektıgı kadar oldu.
Derdimiz OPEL'in marka değerini düşürmek değil tabii ki...Bunu öncelikle düşünmesi gerekende OPEL'in ta kendisi..Yaşamış olduğum sorunda bir müşteri olarak daha ne yapabilirdim ki? İnanın bu sorunu sanal ortamda paylaşmamak için Hem ilgili Yetkili Servisi hem de Opel'i bekledim. Ben bile onları onlardan daha çok düşündüm...Bu insanlar şunu göremiyorlar mı? 3-5 tane fazla araba satmak için reklamlara harcamış oldukları paraların  1/1000 ni bu tür sorunlara ayırsalar..Müşteriler bu sorunları yaşamasalar..!!!! Yazılacak daha çok şey var ama.....!!!!

Gökalp1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben mesela servis olarak opel mar i kullanıyorum ve de memnunum vites topuzunun oradaki deride ayrılma vardı değişti kaliper değişti emme manifoltu arıza verdi garantiden değişti yani memnunum ayrıca burada Tarık abi de baya yardımcı olmuştur hakkını yiyemem o yüzden başka servislere de bir baktırın diyorum

cbobec1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gökalp link' Alıntı:
Ben mesela servis olarak opel mar i kullanıyorum ve de memnunum vites topuzunun oradaki deride ayrılma vardı değişti kaliper değişti emme manifoltu arıza verdi garantiden değişti yani memnunum ayrıca burada Tarık abi de baya yardımcı olmuştur hakkını yiyemem o yüzden başka servislere de bir baktırın diyorum
Merhabalar,
Bu sorunda gitmiş olduğum yetkili servisin de eksikliğini hissetmeye başladım.En azından önümüzde şöyle bir örnek varken yetkili servisim şunu yapabilirdi.Ya şurdaki yetkili servis garantisi bitmiş olmasına rağmen değiştirmiş.Bende sizinkini değiştireyim diyebilirdi..Ayrıca buna benzer çok örnek var..Ayrıca eşimin yeni muhasebesini yeni tutmaya başladığı servis işlemler diğer  servis tarafından başlatılmamış olsaydı birşeyler yapabilirdik  dedi... Bu konuya yorum yapan arkadaşlardan birisi de zaten açık olarak butür uygulamaların yapıldığını söylüyor.. Kendisi de büyük bir olasılıkla kurum çalışanı...Konuşamadığını belirtmiş...

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gecmis olsun, bence en büyük hatayı aracı gerçek servisinden alıp gercek servisinde bakım yaptırmanız
bir kere gittim ben de gitmez olsaydim,  bu kadar acik ve net !

cbobec1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tüketici olarak haklarımızdan doğan gücümüzü kullanıp firma-ürününe güvendiğimiz firmaları istediğimiz koşullarda mal satmaya zorlamak lazım..Bu da tüketicilerin ortak hareket etme kabiliyetine bağlı birşey..Firmaların bize yaşatmış olduğu olumlu-olumsuz herşeyi  bu sanal ortamda paylaşmak bizden sonraki tüketicileri korumak ve doğru yönlendirmek adına çok önemli...Son zamandaki simit olayı bunun çok güzel bir örneği..Hani para kazanamıyorlardı...1.4 TL ye simit satamayınca nasıl indiler 1 TL.ye..Keşke becerebilsekte bunu tüm  satıcı ve tüketici ilişkilerinde uygulayabilsek... Tabii ki bunlardan ders çıkartmak çok önemli...Opel bu sorunumu çözdükten sonra şunu bilsin ki...Bana içerisinde  
başka bir sigorta şirketinin olduğu ürünü satamayacak.Bana garanti satacaksa garantisi kendisi olacak..Tüm tüketiciler bu şekilde davranmış olsa  OPEL de satamayacağı ürünü ürün listesinden kaldıracak.Dedim ya...Bu yaşanmışlardan ders almak gerekir...

cbobec1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
gecmis olsun, bence en büyük hatayı aracı gerçek servisinden alıp gercek servisinde bakım yaptırmanız
bir kere gittim ben de gitmez olsaydim,  bu kadar acik ve net !
Hakan Bey,
Bu paylaşımınızda OPEL GERևEK yöneticilerine duyurulur...İşin doğrusu servisle bu noktaya gelene kadar sorunum olmamıştı..Ufak tefek şeyler...Onları da iyi niyetli davranarak çözmüştüm...Orada bulunan Yönetici abimiz sayesinde oraya bağlandım...Bu sebebden dolayı oraya gidiyorum...Ama bu abimiz bu olayı çözemedi...Demek ki gücü bu kadar...Ne diyeyim...

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kim ne derse desin ne olursa olsun opel yetkili servislerinin tamamı beş para etmez hangi açıdan bakarsan bak

cbobec1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar iyi dilekleriniz için çok tşk...İnşallah hiçkimse böyle olumsuz durumlarla karşılaşmaz... Bu konu başlığının burada açılma sebebi insanları yaşananlardan haberdar etmek ve bu kötü tecrübeyi yaşamalarını engellemektir. Tabii ki firmalarında bu sorunları okuyup müşterilerin sorunlarına çözüm bulmasını sağlamaktır..Benim zoruma giden OPEL ve Yetkili Servisin tutumu olmuştur.Ben müşteri olarak aracın alış tarihinden bugüne kadar üzerime düşen herşeyi fazlasıyla yaptığıma inanıyorum.
OPEL sorunu çözerse zaten burada duyurusunu da yaparım. Ben ve ailem  1988 Opel Ascona dan başlamak üzere bugüne kadar Opel'in  değişik arabalarını kullandık.şu anda da evimizde 2 adet opel araç var..OPEL'e bu kadar bağlı olan bir müşterinin tabii ki Markaya bir kastı olamaz....

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun. merak ettim masraf ne çıkardılar? turbo hortumu değişirse sorun çözülüyormu?