Bir Daha OPEL mi.? ASLA....!!!!!!!!!!!

cbobec1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Bir Daha OPEL mi.? ASLA....!!!!!!!!!!!

Bu toplumun en büyük sorunu örgütlü olmayışı...Bilinçli bir toplum olsak bu tür sorunlar yaşamayız..Devleti yöneten kanun yapıcıların kendi ceplerini doldurmak gibi bir gayeleri varken vatandaşın sorunu ile kim ilgilenir ki...Tüketicinin haklı bulunduğu uyuşmazlıklarda işi yokuşa süren üretici firmaların kesinlikle  caydırıcı bir şekilde cezalandırılması gerekir....Yoksa bu olay bitmez...!!!!!!!!!!!!!

cbobec1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Turbo hortumu ile ilgili bu sorunu yaşarken en az 10 kişinin bu sorunu yaşadığını öğrendim.Kaçı benim gibi hakkını aradı...Hiçbiri... Olay burda kopuyor...Ayıplı malı olan firmalar bu istatistikleri bildikleri için böyle davranıyorlar...Bilmem anlatabildim mi?

cbobec1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu konuda şununda altını çizmek gerekir....Bu gibi durumlarda Yetkili Servislerin  hiç bir hatası olmadığını bizzat yaşayarak öğrendim...
Yetkili Servisler para kazanacakları bir işi niye geri çevirsinler ki....!!!!!!!!!!!

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cbobec link' Alıntı:
Bu konuda şununda altını çizmek gerekir....Bu gibi durumlarda Yetkili Servislerin  hiç bir hatası olmadığını bizzat yaşayarak öğrendim...
Yetkili Servisler para kazanacakları bir işi niye geri çevirsinler ki....!!!!!!!!!!!

Yetkili servislerinde opel türkiye ile başı belada bunu iyi biliyorum.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cbobec link' Alıntı:

ne kadar sucsuzlar bilmiyorum ama servisin uretim hatasini kabul edip garanti bittikten sonra degisim icin haber verdigi opel turkiye benim aractaki hatali klima kompresorunu degistirmeyi reddetmisti.

cbobec1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
ne kadar sucsuzlar bilmiyorum ama servisin uretim hatasini kabul edip garanti bittikten sonra degisim icin haber verdigi opel turkiye benim aractaki hatali klima kompresorunu degistirmeyi reddetmisti.
Böyle bir durumda ; servislere düşen görev  eger ki müşterisini düşünüyor ise sorun yaratabilecek parçaları garantisi dolmadan kontrol etmek olmalıdır ki  müşteri mağdur olmasın....Siz ne yazık ki bunu yaşamışsınız... Sonuçta yetkili servisler şunu bilmeli ki  ekmek kapıları müşteri.. Bu yüzden iyi niyetli olmalılar....

cbobec1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DERSİMLİ link' Alıntı:
Yetkili servislerinde opel türkiye ile başı belada bunu iyi biliyorum.
OPEL bu mantıkla giderse buyursun gitsin...Bu forumun amacı ne....? İnsanları bilgilendirmek.....Ben OPEL kullanıcısı iken niye GOLF siparişi verdim...Bunu OPEL araştırsın...!!!! Buna benzer olaylar diğer markalarda da yaşanıyordur...Buna birşey demiyorum...Ben kendi yaşadığım tecrübeye dayanarak bunu söylüyorum....İnanın servisde yaptıracağım ufak tefek işler var.....Ve aracım da satış engeli olmasaydı bu aracı hemen satmıştım...Sebeb aracın kötülüğü filan değil....OPEL'in  tavrı.....

cbobec1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bakın arkadaşlar ben bir OPELzede  olarak şunu söylüyorum... Alman kalitesinde araç ürettiğini iddaa eden OPEL  araçlarına ,Dandirik diye bilinen Kore firmalarının araçlarına vermiş olduğu  5 YIL Garantiyi  vermiyorsa  BEN bir daha kesinlikle OPEL araç almam....Yaşamış olduğum tecrübe bana bunu söyletiyor... Bunu okuyan OPEL sahibi ve Opel almayı düşünen forumdaki arkadaşlara tavsiyem de  bu... Madem araçlarınız bu kadar iyi...Araçlarınıza bu kadar güveniyorsunuz....O zaman garantiyi 5 YILA uzatın da hem siz hem de biz rahat edelim....

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cbobec link' Alıntı:
Bakın arkadaşlar ben bir OPELzede  olarak şunu söylüyorum... Alman kalitesinde araç ürettiğini iddaa eden OPEL  araçlarına ,Dandirik diye bilinen Kore firmalarının araçlarına vermiş olduğu  5 YIL Garantiyi  vermiyorsa  BEN bir daha kesinlikle OPEL araç almam....Yaşamış olduğum tecrübe bana bunu söyletiyor... Bunu okuyan OPEL sahibi ve Opel almayı düşünen forumdaki arkadaşlara tavsiyem de  bu... Madem araçlarınız bu kadar iyi...Araçlarınıza bu kadar güveniyorsunuz....O zaman garantiyi 5 YILA uzatın da hem siz hem de biz rahat edelim....
yanliz almanlarin taktigidir 2 yil garanti ve sonra servisten para kazanma bu ornek yanlis olmus. ne bmw ne mercedes ne vw 5 yil garanti verir. 2 yildan sonrada catir catir sorun cikaran parcalari kullaniciya yukler. vw nin dsg de yaptiklarini dunya biliyor. benim diger aracim vw tiguan ve siz opelden vw ye gecerken yagmurdan kacarken doluya tutulmus olabilirsiniz ne yazikki 6 aylik aracta ilk servis deneyimim hic iyi degildi sesler cikaran hillhold ve elektronik park frenine cozum bulamadilar.  amaciniz uzun garanti suresi ve sorunsuzluksa bence japon araclarina bakin ne vw de ne opelde aradiginizi bulamazsiniz(ki sorunlar sans isidir onu ekliyim. en sorunsuz denen toyota bile bircok arac geri cagirdi yakin zamanda)

cbobec1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
yanliz almanlarin taktigidir 2 yil garanti ve sonra servisten para kazanma bu ornek yanlis olmus. ne bmw ne mercedes ne vw 5 yil garanti verir. 2 yildan sonrada catir catir sorun cikaran parcalari kullaniciya yukler. vw nin dsg de yaptiklarini dunya biliyor. benim diger aracim vw tiguan ve siz opelden vw ye gecerken yagmurdan kacarken doluya tutulmus olabilirsiniz ne yazikki 6 aylik aracta ilk servis deneyimim hic iyi degildi sesler cikaran hillhold ve elektronik park frenine cozum bulamadilar.  amaciniz uzun garanti suresi ve sorunsuzluksa bence japon araclarina bakin ne vw de ne opelde aradiginizi bulamazsiniz(ki sorunlar sans isidir onu ekliyim. en sorunsuz denen toyota bile bircok arac geri cagirdi yakin zamanda)
Sorun olmasını kabul ederim....Benim için önemli olan çözüm sürecindeki tutumdur...Servis kullanıcı hatası değil diyorsa garantisi bitmiş dahi olsa bir kereye mahsus müşteri memnuniyeti adı altında sorun çözülebilir...Tabii ki buna benzer sorunlar diğer markalarda da yaşanıyordur..Buna birşey demiyorum...Burda benim isim karalama gibi bir amacım da yok...OPEL benim için çekici olmasa OPEL almazdım. Benim kızmış olduğum taraf hazırlamış oldukları garanti kitapcığı üzerinde bile iyi incelemiş olsalar benim haklı olduğumu gösterir nitelikte açıklamalar varken beni zora koşmaları oldu...Zaten lehime verilen kararda onlar etken oldu...Ayrıca şunu da söyleyeyim siparişini verdiğimiz araç dsg şanzıman değil...Oldum olası OTM şanzıman aracım olmadı ...Olmayacak da.....Belki zamanla hanım için alabilirim....