Bir Daha OPEL mi.? ASLA....!!!!!!!!!!!

cbobec1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Bir Daha OPEL mi.? ASLA....!!!!!!!!!!!

Zamanın birinde 1988 model Opel ASCONA 1.6 dizel aracım vardı...İşte OPEL kalitesi oydu...Beni bir kere bile yolda bırakmadı....Nereden nereye....şimdiki araçların hepsi hikaye.....Adamlar yalnızca yedire yedire yeni teknolojiyi satıyorlar....Bence tüketici gözüyle  araç kaliteleri de giderek düşüyor...Bakmayın siz insanları cezbeden reklamlara....

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

cbobec link' Alıntı:
Zamanın birinde 1988 model Opel ASCONA 1.6 dizel aracım vardı...İşte OPEL kalitesi oydu...Beni bir kere bile yolda bırakmadı....Nereden nereye....şimdiki araçların hepsi hikaye.....Adamlar yalnızca yedire yedire yeni teknolojiyi satıyorlar....Bence tüketici gözüyle  araç kaliteleri de giderek düşüyor...Bakmayın siz insanları cezbeden reklamlara....
Opel asconada donanım olarak ne vardı? sadece ulaşım aracıydı. şimdiki araçlarda onlarca donanım, bunları kontrol eden mikrochipler, yüzlerce metre tesisat kablosu, binlerce bileşen görev alıyor. Haliyle arıza yapma olasılıkları daha yüksek. Gerçi eski araçlar daha fazla yolda bırakıyordu, eski dizelleri iyi bilirim, soğukta çalışmaz, hava yapar vs. Sizin ağzınız iyi yanmış opelden sanırım. Servis konusunda size katılıyorum ama bir golf sahibi olarak doğuş otonun servis kalitesi opelden daha kötü yeri geldiğinde, al birini vur ötekine. Hyundai,toyota servislerinden alacakları ders çok.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cbobec link' Alıntı:
Sorun olmasını kabul ederim....Benim için önemli olan çözüm sürecindeki tutumdur...Servis kullanıcı hatası değil diyorsa garantisi bitmiş dahi olsa bir kereye mahsus müşteri memnuniyeti adı altında sorun çözülebilir...Tabii ki buna benzer sorunlar diğer markalarda da yaşanıyordur..Buna birşey demiyorum...Burda benim isim karalama gibi bir amacım da yok...OPEL benim için çekici olmasa OPEL almazdım. Benim kızmış olduğum taraf hazırlamış oldukları garanti kitapcığı üzerinde bile iyi incelemiş olsalar benim haklı olduğumu gösterir nitelikte açıklamalar varken beni zora koşmaları oldu...Zaten lehime verilen kararda onlar etken oldu...Ayrıca şunu da söyleyeyim siparişini verdiğimiz araç dsg şanzıman değil...Oldum olası OTM şanzıman aracım olmadı ...Olmayacak da.....Belki zamanla hanım için alabilirim....
benim zaten markaya birsey demenize sozum yok hakli oldugunuzda ortada zaten. kendi sorunumuda vw ninde bu konularda asagi kalir yani olmadigini soylemek icin yazdim zaten bilerek dsg ornegi vermedim farkli bir sorundaki tutumlarini soyledim. (elektronik park freni) yoksa sizi magdur etmisler tabiki opelle yada herhangi bir markayla ilgili gorusunuzu belirtmek hakkiniz boyle bir durumda.

not:vw de boyle opelinki normal demek istemiyorum vw de bu tarz bir sorunda kesin cozucekler gibi bir beklentiniz varsa hayal kirikligina ugrayabilirsiniz diye yaziyorum sadece. artik firmalar sadece arabayi satmayi gelir kaynagi olarak gormuyor servisler ve ise yaramayan arti garanti gelirleride ciddi olarak kar amaclamayi dusundukleri seyler.donanim arttikca sorun cikarma olasiliklarida giderek artiyor.

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eğer devlet bu kadar yüksek vergi hatta verginin de vergisini almasa, o zaman Servislerde araç satabilmek için aşırı indirimlere gitmek zorunda kalmazlar.. Ucuz etin yahnisi yavan oluyor adam madem kazandığım bütün para devlete vergi olarak gidiyor o zaman bende ona göre eleman maaşı öderim ona göre usta maaşı öderim ona göre hizmet veririm mantığıyla yaklaşıyor. Ben aracı satın alırken yarı peşin yarı kredi aldım.. Normalde 3-4 gün sürecek işlemleri YARIM G֜NDE garanti bankası ve OPAN işbirliği sayesinde hallettik.. Demekki bu servisler araç satarken bu kadar hızlıysa o zaman İSTESELER bize hizmet verirken de o kadar hızlı olurlar..

Sadece OPEL değil arkadaşlar internette araştırın çoğu servis aynı o çok övdüğünüz TOYOTA bile Arıza tespiti için Hem randevu/gün veriyor hemde yaptırsanız da yaptırmasanız da 100TL sizden koparıyor ben ödedim de biliyorum.. 5dk Makineye bağladı 2dk. da test sürüşü yaptı BASKI BALATA değişecek dedi 1500TL  :eek:  (Zaten ben servise baskı balata bitmiş değiştirin şikayetiyle gitmiştim 011zaa ) 900 e Sanayide yaptırdım 2007 model Corolla.....

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

MuratS link' Alıntı:
Eğer devlet bu kadar yüksek vergi hatta verginin de vergisini almasa, o zaman Servislerde araç satabilmek için aşırı indirimlere gitmek zorunda kalmazlar.. Ucuz etin yahnisi yavan oluyor adam madem kazandığım bütün para devlete vergi olarak gidiyor o zaman bende ona göre eleman maaşı öderim ona göre usta maaşı öderim ona göre hizmet veririm mantığıyla yaklaşıyor. Ben aracı satın alırken yarı peşin yarı kredi aldım.. Normalde 3-4 gün sürecek işlemleri YARIM G֜NDE garanti bankası ve OPAN işbirliği sayesinde hallettik.. Demekki bu servisler araç satarken bu kadar hızlıysa o zaman İSTESELER bize hizmet verirken de o kadar hızlı olurlar..

Sadece OPEL değil arkadaşlar internette araştırın çoğu servis aynı o çok övdüğünüz TOYOTA bile Arıza tespiti için Hem randevu/gün veriyor hemde yaptırsanız da yaptırmasanız da 100TL sizden koparıyor ben ödedim de biliyorum.. 5dk Makineye bağladı 2dk. da test sürüşü yaptı BASKI BALATA değişecek dedi 1500TL  :eek:  (Zaten ben servise baskı balata bitmiş değiştirin şikayetiyle gitmiştim 011zaa ) 900 e Sanayide yaptırdım 2007 model Corolla.....

O zaman garanti bunun neresinde diye insan soruyor :D

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MuratS link' Alıntı:

haklisiniz turkiye sartlari buna zorluyor her zaman guclunun kazandigi bir sistemdeyiz. toyota veya japonlari ovmek anlaminda ornek vermedim arkadas uzun sureli garanti lafini etti diye verdim evet almanlardan daha sorunsuzlar( sans isi olsada 2006 civic im 2011 astramdan daha az servise gitti) ama sorun cikarmayacak bir araba yok piyasada firmalar istese bile bunu buyuk ihtimalle yapamaz ki boyle birsey istemedikleride servis kazanclarindan dolayi kesin.  ayrica uzun garantinin en buyuk nedenlerinden biri araclarina guvenmek degil kendi servislerine baglamak.

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

4 yıl kullandığımız toyotayı sadece yağ bakımları için servise götürdük.. 2. el almıştık.. 4 yıl sonunda baskı balata bitti hatta 1 seneye yakın baskı balata bitik kullanmışız Oto. vites olduğu için anlamadık.. 4 senede yaptığı masraf 2000 TL inanabiliyormusunuz... sadece baskı balatası bin tl olarak düşünürsek yıllık 250TL masrafı olmuş.. Araç çok kaliteli gözünü kapa al motoruna anahtar değmeden abartmıyorum 10yıl kullan.. Sadece çok fazla beklentin olmasın buna yeni corolla da dahil.. Ama iş servise gelince bence bütün araçlar sınıfta kalıyor.. Yeterki bir kere düş oraya.. En güzeli garanti bitene kadar yetkili servise gitmek daha sonra tanıdığın bildiğin yıllardır aynı yere gittiğin özel servise gitmek.. Çoğu özel serviste artık bilgisayara bile sokuyorlar yapamadıkları yok..

Bu yazdıklarıma Sponsorumuz ODAK servisi dahil etmiyorum çünkü gerek tarık bey olsun gerek yönetim olsun ellerinden geleni yapmışlar şimdiye kadar hep okuduklarım kadarıyla.. Keşke ANKARA da da bir şubeleri olsaydı en azından derdimizi dinlerlerdi...

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MuratS link' Alıntı:
4 yıl kullandığımız toyotayı sadece yağ bakımları için servise götürdük.. 2. el almıştık.. 4 yıl sonunda baskı balata bitti hatta 1 seneye yakın baskı balata bitik kullanmışız Oto. vites olduğu için anlamadık.. 4 senede yaptığı masraf 2000 TL inanabiliyormusunuz... sadece baskı balatası bin tl olarak düşünürsek yıllık 250TL masrafı olmuş.. Araç çok kaliteli gözünü kapa al motoruna anahtar değmeden abartmıyorum 10yıl kullan.. Sadece çok fazla beklentin olmasın buna yeni corolla da dahil.. Ama iş servise gelince bence bütün araçlar sınıfta kalıyor.. Yeterki bir kere düş oraya.. En güzeli garanti bitene kadar yetkili servise gitmek daha sonra tanıdığın bildiğin yıllardır aynı yere gittiğin özel servise gitmek.. Çoğu özel serviste artık bilgisayara bile sokuyorlar yapamadıkları yok..

Bu yazdıklarıma Sponsorumuz ODAK servisi dahil etmiyorum çünkü gerek tarık bey olsun gerek yönetim olsun ellerinden geleni yapmışlar şimdiye kadar hep okuduklarım kadarıyla.. Keşke ANKARA da da bir şubeleri olsaydı en azından derdimizi dinlerlerdi...
inanirim gecenlerde civicteki 9 yillik akuyu degistirdim ve daha bitmemisti giderdi bir sure daha astra ninki ise 1. yilinda garantiden degisti. servisleri ise turkiye olarak degerlendirmek lazim nerde adam gibi hizmet varki otomobil servisinde olsun...

Gökalp1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mükemmel araba yoktur herzaman söylerim bmw f30 2012 yılında üretilenler kronik olarak koltuk altı paslanma ve 140 km üzeri direksiyon sonucu yolda gezinme vardı şimdi adam diyor ki 150 k verdim bu ne bugün doğuş aman Allah uzak tutsun Hyundai i30 testini hepinizi görnüşünüzdür servi direksiyon kilitleniyor uzak Doğu araçlarının boya kalitesi belli
Yani sonuç olarak teknoloji arttıkça karşılaşabilecek sorunlar da büyüyor

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gökalp link' Alıntı:
Mükemmel araba yoktur herzaman söylerim bmw f30 2012 yılında üretilenler kronik olarak koltuk altı paslanma ve 140 km üzeri direksiyon sonucu yolda gezinme vardı şimdi adam diyor ki 150 k verdim bu ne bugün doğuş aman Allah uzak tutsun Hyundai i30 testini hepinizi görnüşünüzdür servi direksiyon kilitleniyor uzak Doğu araçlarının boya kalitesi belli
Yani sonuç olarak teknoloji arttıkça karşılaşabilecek sorunlar da büyüyor

Ozaman amerikan arabalarına sarmak lazım Full Mekanik..

Tabi benzin paran yeterse  011zaa