Astra J Lpg Montajı

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Lpg Montajı

Gaz piposu mu takıyorlar acaba Emre  Bey? Arıza lambasına nasıl çözüm bulmuşlar acaba? ևok mu sordum?

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hangi servisle görüştünüz acaba? sevgili servis müdürüne magnezyum alaşımlı subaplardan bahsettiniz mi? Eğer bahsettiyseniz konu ile ilgili ne dedi?

memberger

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

emre_bulut link' Alıntı:
bugün servis  müdürü ile görüştüm...
lpg  takılan araçlar 116 beygir ve 180 beygir olanlarmış... hiçbir sorun cıkmamış  aynı sistem 1,4 140 da  var diyo değişen bişi olacağını sanmıyom diyo..
֖yle diyecek tabi ki kimse yoğurdum ekşi der mi? Insignia turbolara takılan LPG'lerde magnezyum/çinko alaşımı subaplarda erimenin 30-35.000 km sonra gerçekleştiğine ilişkin bilgiler var forumlarda. Bu konuda yatışa geçen araç sayısı hiç de azımsanacak oranda değil. Turbo motorlu araçlardaki muhtemel sorunların orta ve uzun vadede ortaya çıkma ihtimali şu anda yüksek olduğundan, şimdilik LPG işine bulaşmamakta fayda var diye düşünüyorum. Haa güvenilirliği ispatlanmış, Opel tarafından kabul görülen ve garanti verilen bir LPG kiti çıkar veya subaplarda erimeyi engelleyen bir yöntem bulunur o zaman düşünülebilir ama şu anda LPG taktırmak maceradan başka birşey değil.

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sorun araçlarımızın TURBO'lu olması değil sorun subaplarımızda... hıı şimdi eğer dersenizki ben subaplarımı çelik subapla değiştirir taktırırm o zaman hiçbir sorun olmaz.

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Subapların magnezyum alaşım olmasının sebebi nedir acaba? Yeni araçların çoğunda neden çelik değil de bu şekilde tasarlanıyor?

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar Cruze forumuna sordum biz LPG taktıramıyoruz siz nasıl taktırıyorsunuz diye, birisi şu cevabı verdi:

"
Niyetin varsa LPG taktırabilirsin,
sadece LPG nin yanma ozelliği yuzunden,
aracına zarar vermemesi ve yuksek perfonmans alabilmen için
chip tuning yaptırmalısın.
...
aracın yazılımı Euro5 için biraz kastırılmış,
detonasyon sınırlarında.
hatta yazın sıcağında sıkışık trafikte kullanıyorken 3000-4000 devirler arasında,
motordan anırıyormuş gibi ses gelir, bu detonasyondur.(vuruntu)
LPG de yanma verimi itibari ile avanslı çalışma gerektirir.
Maalesef ki Turkiye hiçbir montajcı firma araclara avans kitlerinden takmıyor,
yada chip tuning tavsiye etmiyor.
Yapılacak bir chip tuning LPG ile çalışmanın yaratacağı detonasyon için onlem olacaktır.
Nette biraz araştırırsanız ( Timing advancer , Timing advance processor diye) ,
bu kitlerin lpg ile çalışma için yapıldığını ve 3-6-9-12 derece gibi ayar kademelerinin olduğunu görürsünüz..."

Hiç bir şey anlamadım bunlar ne demek, mantıklı birşeyler mi?

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

detanasyon yakıtın düzensiz yanıp vuruntu yapmasıdır ama bizim araçlarda lpg vuruntuya yol açmıyor direkt yüksek sıcaklıktan magnezyum alaşımlı subaplar eğiliyor yanı subapların yüksek sıcaklığa maruz kalmasını önleyecek bir lpg sistemi olmadığı sürece  chip tuning bir işe yaramaz ,arkadaş avans ayarı yapılabilen lpg sisteminden bahsetmiş ama bizim araçlar zaten bu işi elektronik olarak yapıyor o lpg kiti bize yaramaz.

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynı sorun Cruzelerde de mevcut fakat hemen hemen hepsi taktırmış. Sizin subaplarda problem yok mu dediğim de bu cevap verildi.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

subaplar nezaman arıza verir belli olmaz insignia lardan biri 30000 kmde motoru kucaklamış şu anda opel almanya hiçbir şekilde onaylamıyor lpg yi hala üzerinde çalışıyorlar zaten subap olayını hallederlerse bütün bayiler bunu duyurur.