Astra J Lpg Montajı

hüseyintekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Lpg Montajı

ben LPG taktırmayı düşünmüyorum taktıran arkadaşlarada tavsiye etmem. yakıtı sorun edenler bence dizele geçmeli LPG iyi bişey olsa opel takıpta gönderirdi bu araçların herşeyine beyin hükmediyor bir araç beynide oldukça pahalı LPG den edeceğiniz tasarruf allah korusun aracın beyninden cıkabilir.
Saygılar

GöKHaN2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şuan için acale etmemek gerekiyor bana kalırsa.Yeni bir araç yeni bir teknoloji neden olsa Türkiye de.Ama bizim ustalara bakarsanız anında takıcaklar.Tabi giden sonrasında motor olur en fazla. ;D

umut7105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar bir firma LPG dönüşümü yaptığını söylüyor bizim araçlara,bi göz atın isterseniz...

TÜRKİYE'de BİR İLK!

2011 model EURO 5 motorlu Opel Astra J'lerde Türkiye'de ilk defa arıza lambası yanmadan LPG montajı servisimizce yapılmıştır.

Bu araçta uyguladığımız, kendi geliştirdiğimiz özel montaj tekniğimiz için patent başvurusu da Firmamızca yapılmıştır.

Gururla duyurulur.

MOCAN otoMOTİV MAK. MÜH. LTD. ŞTİ.

[img=450x600]http://img716.imageshack.us/img716/6992/fotoraf6.jpg[/img]
fotorafp.jpg

[img=450x600]http://img808.imageshack.us/img808/1146/fotoraf5.jpg[/img]
fotoraf9.jpg

[img=450x600]http://img502.imageshack.us/img502/3881/fotoraf10.jpg[/img]
[img=450x600]http://img832.imageshack.us/img832/8348/fotoraf11.jpg[/img]

Anılan araç Atmosferik motora sahiptir, motor olarak da Önceki astra'lardan farklıdır. Zaten burada vurgulamak istediğimiz husus bu aracın LPG'de çalışırken "Benzin pompa basıncı", "Aktüatör hatası" vb. hata kodları vermemesidir.
Bildiğiniz üzere bu aracın Benzin pompası sürekli Benzin kütüğünü sabit basınç altında tutmaya çalışmaktadır. Bu da enjektörlerden geçecek yakıt miktarının sabit kalmasını sağlayarak aracın hem Euro5 emisyon değerlerini, hem de yakıt tasarrufunu beraberinde getirecektir.

Bu araçlara herhangi bir lpg dönüşüm kiti uygulandığı takdirde ise aracın benzin kütüğündeki basınç, pompanın çalışmaya devam etmesi nedeniyle sürekli olarak artacak, yaklaşık 3 dakika içinde sistemdeki basıncın çok yüksek değerlere çıkması nedeniyle Araç mil'i ( motor ikaz lambası) yakacaktır. Verdiği hata kodları da pompa basıncı hatası, aktüaötör hatası ve Benzin pompası arızası olacaktır. Bu noktadan sonra da araç Ecu'su pompa basıncını ölçme işlemini devre dışa bırakacak ve kendisi sabit bir değer atayacaktır. Bu sabit değer atandığında araç maalesef çok zengin karışımla çalışmaktadır. Bu husus Egsoz emisyon testlerinde bizzat ölçümlenmiştir. Bahsettiğiniz benzinle Dengesiz çalışma, Motor ikaz lambası yanarken , aracın tamamen zengin karışımla çalışmasından kaynaklanmaktadır.

Pompanın çalışmasının durdurulması halinde ise Araç Ecu'su sistemi açık devre görmekte ve İkaz lambasını yine yakmaktadır. Yani, bu da bir çözüm değildir, aynı zamanda Benzin Kütüğündeği basıncın düşmesi nedeniyle aracın SFT ve LFT değerleri değişmektedir.
Sübap meselesine gelince;

Aracın Emme Manifoldu yapı olarak her emme sübabına ayrı ayrı hava girişi tahsis edecek şekilde tasarlanmıştır. Nipelle yapılan klasik girişlerde aracın her silindirinde 1 sübabından yakıt geçme imkanı yoktur.Düşüncemiz şudur ki, ya her pistonda 2 sübaptan yakıt geçecek şekilde bir lpg sistemi dizayn edilmeli, ya da "gaz piposu" yöntemi uygulanmalıdır. Aksi takdirde subap sorunu kaçınılmazdır.

Aracın Enjektörleri " Gaz piposu " yöntemine son derece uyumludur. Firmamız, yaptığı araçta " gaz piposu" yöntemini uygulamış, her sübaptan yakıt geçişini başarıyla sağlamıştır.

Bu araçta, Sübaplarda bir sorun oluşacağını düşünmüyoruz.

Bu vesileyle bizler de sizlere çalışmalarınızda başarılar temenni eder, beraber fikir alış-verişinde bulunmaktan da memnuniyet duyacağımızı saygılarımızla belirtmek isteriz.
Bu aracın Turbo versiyonunu ile ilgili çalışmalarımız sürmektedir.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

link vermek yerine mesajı ekledim..
bu lpg de motora çok müdahale ediliyor gibi
benim hiç hoşuma gitmedi

umut7105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim de pek içime sinmedi doğrusu,en iyisi devam benzine...

diagnotics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracı ne hale getirmişler yaa.. şu lpg olayına oldum olası karşıyım.. adam 45 lira araca veriyor sonra da aman çok yaktı aman bilmem ne.. madem çok yaksın istemiyon dizel araca bineceksin.. he astranın dzieli pahalı geliyorsa başka markalara yöneleceksin.. en iyi araç kendi sahip olduğun araçtır bence.. gerisi boş..

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kesinlikle ama kesinlikle mantıksız!!    sıfır araca  lpg takılıp orijinalliği bu kadar bozulurmu ya !!  madem yakıt bu kadar önemli o zaman git dizel al ! 45-50 bin lira verip alınan aracın motoruna ve beynine bu kadar müdahale edimemesi lazım. Malesef bu kadar basit bir parametreyi bile kafamızda şekillendiremiyoruz

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende lpg olayına bu kadar yeni bir araçta karşıyım açıkçası ama bir şey merak ettim eger bizim subaplar magnezyum karışımı ve yüksek basınca dayanıksız ise turboların ki farklımı çünkü bildiğim kadarıyla turbo motorlarda çok yüksek basınçlarda yanma işlemi yapıyor ve dayanabiliyor lpgyemi dayanamıyor orasını tam anlayamadım questionnn

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar metinde fark ettiyseniz sadece sensörlerin arıza uyarısı vermesi engellendiği bu yönde bir uygulama yapıldığı anlatılmış yani magnezyum katkılı sübapları nasıl koruyacakları hala meçhul olayı sadece arıza uyarı olayına bağlamışlar.sübap erimesiyle ilgili bişey yapmamışlar.sadece gaz piposu gibi bir uygulamayla yakıtın normal basınçta geçmesi sağlanmış admlar yüksek sıcaklıktan arıza verdiğini kavrayamamış.

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar bu lpg konusuna neden bu kadar ön yargılı yaklaşmışsınız bilmiyorum ama ön yargı her konuda olduğu gibi lpg konusunda da zarardır bence.. neticede altımızdaki araçların en iyisi 50 bin lira millet 200 bin liralık araçlarına lpg takıyor sorun etmiyorda bizdeki bu kibir niye? Neymiş efendim bu paraları veren benzini düşünmezmiş oda güzel.... 95 oktanın 3.99 kuruş olduğu memlekette aç geziyoruz ama kuyrgumuz dik geziyoruz nedense... 760 i BWM araca sahip olupta sırf yakıtı için bir tanede dizel insignia almış insan biliyorum ben...Sizlerden ricam ön yargılı davranmayın, ben lpg bayisi ya da ustası değilim ama 1.4 Turbolar için lpg olduğunda da en önce taktıracaklardan biriyim...