Astra J Lpg Montajı

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com
Ynt: Astra J Lpg Montajı

Benim bu konudaki kişisel düşüncem;
Lpg taktıranlara saygı duyarım tabiki kendi tercihleri, ben ise 1.4 140hp lik motor seçeneğini bütçemin yettiği kadar performans için tercih ettim hesaplarımıda ona göre yaptım, lpg konusunda aracıma taktırmam park yerinde dursun daha iyi yoksa alma amacımdan sapmış olurum sonuçta ben bu aracıı alırken bu memlekette benzinin 4 tl olduğunu biliyordum hesabımıda ona göre yaptım ha tabiki insanlık hali herkezin işi hep iyi gidecek diye bişey yok, bu memlekette 1 günde benzin 5 tl bile olur, eğer baş edemicek kadar fazla masraf olursa aracıda satarım dizel bir araç tercih ederim. lpg illaki yarı yarıya yakıt tasarufu sağlıyordur, sağlıyorda. taktıranlara da yardımcı olmak görevimiz ön yargılı davranmak tabiki kötü birşey.

saygılar

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet katılıyorum ben de
Herkesin kişisel görüşüdür, bazıları beğenirken diğerleri beğenmez
Kimse kimseye taktırın ya da taktırmayın deme hakkına sahip değildir
Tercih meselesi

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Şu an hiçbir Opel servisi garanti kapsamında Astra J'lerin hiçbir motor seçeneğine LPG dönüşümü yapmıyor bildiğim kadarıyla. Yapılan dönüşümlerde çıkakacak sorunlar garanti kapsamında da değerlendirilmeyecek bu yüzden.

Araçların LPG dönüşümleri şu aşamada yukarıdaki firma gibi biraz deneme yanılma yöntemiyle uygulanıyor. Aracın orijinal parçalarının bu dönüşüme olumlu ya da olumsuz yanıt vermesi zamanla ortaya çıkacaktır.

Şu aşamada yaptık, oldu, saat gibi çalışıyor demek çok doğru gelmiyor bana. Düzgün çalışıyor gibi gözüken sistem 10.000km sonra sorun çıkarabilir, bazı parçalarda deformasyonlara ve arızalara yol açabilir. Bunun şu aşamada hiçbir garantisi yok.

O yüzden bu dönüşümü düşünen arkadaşların çok fazla acele etmemesi, Opel tarafından belki garanti kapsamında bu işlemin yapılması daha doğru olacaktır.

Tabi bu iş biraz risk işidir, bu riski almak da herkesin kendi sorumluluğundadır. Ama sağlıklı bir dönüşüm yöntemi bulunursa da tercih edeceklerin sayısında artış olacağı da aşikardır.

emre_bulut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

SLM

denizlide 3 tane araça takdırmışlar (1,6 motor 180 hp)servis müdürü izinli olduğu için görüşemedim eğer taktıranlarda sıkıntı yok ise bende takdırcam...

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hocam lütfen acele etme. LPG olayı sıkıntı yaratabilir. bence biraz bekleyin.  sistem otursun sonra  düşünün. araçlar zaten arıza  yapma heveslisi :)  LPG de bahanesi olmasın :)

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.4 lerde takıldığını duyarsam bende taktırcam bu böyle olmıcak

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

avukatakın link' Alıntı:
hocam lütfen acele etme. LPG olayı sıkıntı yaratabilir. bence biraz bekleyin.   sistem otursun sonra  düşünün. araçlar zaten arıza  yapma heveslisi :)  LPG de bahanesi olmasın :)
Doğru söze ne denir valla... 14alkiss

emre_bulut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugün servis  müdürü ile görüştüm...
lpg  takılan araçlar 116 beygir ve 180 beygir olanlarmış... hiçbir sorun cıkmamış  aynı sistem 1,4 140 da  var diyo değişen bişi olacağını sanmıyom diyo.. tabi ilk taktıran olmak istemem ama valla yakıt  tüketimini görünce hemen takasım geliyo bana maaliyeti 2000 tl yi  bulcak ruhsata işletmekle birlikte.  araç şuan şehir içi 8.5 ortalama yakıyo....

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

emre_bulut link' Alıntı:
bugün servis  müdürü ile görüştüm...
lpg  takılan araçlar 116 beygir ve 180 beygir olanlarmış... hiçbir sorun cıkmamış  aynı sistem 1,4 140 da  var diyo değişen bişi olacağını sanmıyom diyo.. tabi ilk taktıran olmak istemem ama valla yakıt  tüketimini görünce hemen takasım geliyo bana maaliyeti 2000 tl yi  bulcak ruhsata işletmekle birlikte.  araç şuan şehir içi 8.5 ortalama yakıyo....
Ne marka LPG kiti takıyorlarmuş acaba? Garantiden çıkıyordur tabi ki...