Acill!! Astra 1.6'ya lpg taktırmalımıyım lpg fiyatları böyle uçmuşken

tiril

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Konuları epey gözden geçirdim.Lpg de ortalama 33 litre depoyla 300 km gidiyor diyo herkes. Bu durumda lpg fiyatları bukadar pahalanmışken sizce lpg taktırmak mantıklı mı.

Aracım 2015 astra j hatcback. Yakıt tüketiminden dolayı 4800 liraya lovato obd2 taktırıcam pazartesi günü. Fakat lpg fiyatları da 4.80 lere çıktığı için arada çok fark kalmıyo sanırım. Çok kararsız kaldım yardımcı olurmusunuz.

Aracın yol bilgilerine baktığımda şehirlerarası 8.2 litre gibi bi değer çıkıyo karşıma ortalama 120 km hızda. Oda 65 kuruşa falan denk geliyor.
Lpg de iste şuanki hesapla 140 150 liralık bi yakıtla 300 km yi ya biraz geçiyor yada bu aralarda seyrediyor. Öyle olunca da hiç bi anlamı kalmıyor.

Bu konuda napmam gerekir sizce. Bu bilgiler hesaplamalar doğrumudur acaba

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Imkan varsa hiç uğraşma lpg ile

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

Blackram

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Konuları epey gözden geçirdim.Lpg de ortalama 33 litre depoyla 300 km gidiyor diyo herkes. Bu durumda lpg fiyatları bukadar pahalanmışken sizce lpg taktırmak mantıklı mı.

Aracım 2015 astra j hatcback. Yakıt tüketiminden dolayı 4800 liraya lovato obd2 taktırıcam pazartesi günü. Fakat lpg fiyatları da 4.80 lere çıktığı için arada çok fark kalmıyo sanırım. Çok kararsız kaldım yardımcı olurmusunuz.

Aracın yol bilgilerine baktığımda şehirlerarası 8.2 litre gibi bi değer çıkıyo karşıma ortalama 120 km hızda. Oda 65 kuruşa falan denk geliyor.
Lpg de iste şuanki hesapla 140 150 liralık bi yakıtla 300 km yi ya biraz geçiyor yada bu aralarda seyrediyor. Öyle olunca da hiç bi anlamı kalmıyor.

Bu konuda napmam gerekir sizce. Bu bilgiler hesaplamalar doğrumudur acaba
Şöyle söyleyeyim. Bende 1.4t sedan astra cosmo var. 2013 model. 40 lt gaz tankı var. Şehirlerarası yolda 130 150 km hızla 540 km yol yaptım. Klima kapalıydı gerçi.
Otogaza zam geldi doğru. Ancak benzin ve mazota da zam gelecektir bu şartlarda.
Karar sizin.
Aracınızı üzmezseniz oda sizi üzmez.

tiril

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Şöyle söyleyeyim. Bende 1.4t sedan astra cosmo var. 2013 model. 40 lt gaz tankı var. Şehirlerarası yolda 130 150 km hızla 540 km yol yaptım. Klima kapalıydı gerçi.
Karar sizin.
1.4t ların yakıt tüketimi de aşağı yukarı aynı gibi söylenenlere ve kullanıma göre. Ozaman bu az giden arkadaşların lpg ayarlarında mı bi problem var acaba. Normalde lpg ustalarına sorduğunda %40lık bi tasarruf sağlar diyolar ama arkadaşım da yeni 1.6 aldı lpg'li.. dün denedik uzun yolda 290 km gitti 33 litre

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Karar sizin.
Benzine geldi geçenler de binemicez zaten bu gidişle fiyatlar hep artıyor

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Yakında satıp kurtulacağım. Kaskosu vergisi sigortası bakımı yakıtı muayenesi derken rakamlar ciddilesiyor. İnsanı soguttular resmen kendi aracından.

• Beğen
Tepkiler: tiril

Mhsnmtn

Kayıtlı Kullanıcı
12-Bingöl
Siteyi ziyaret et
Ben olsam şayet 4800 tl yi benzin parası olarak ayırırım aracımıda benzinde kullanırım. Bir diğer husus ise 4800 tl olan maliyetin bile amortisini çıkarmak için 30 bin km kadar sürekli lpg de kullanmak gerekir ve subap eritme problemide cabası 🤷🏻‍♂️

• Beğen
Tepkiler: mtiryaki ve Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Yakında satıp kurtulacağım. Kaskosu vergisi sigortası bakımı yakıtı muayenesi derken rakamlar ciddilesiyor. İnsanı soguttular resmen kendi aracından.
Valla öyle oldu sürekli lpg de binemeyiz bunun subap üst kapak hatta bazen egzoz manifoldu olarak kat olarak bize dönüşü oluyor adı lpg taktırdık oluyor ben işi bildiğimden lpg tesisatına komple kendim değiştim kaç defa su sorunuyla uğraştım benzin zam aldı gaz zam aldı binilecek hiç durumu kalmıyor bu gidişle ağız tadıyla binemiyoruz parca fiyatlarına diyerek bişey kalmadı zaten 25 tl ye delphi aldığım rot başları şuan 60 tl fiyat lar gitti

• Beğen
Tepkiler: mtiryaki ve Mtunc

tiril

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Ben olsam şayet 4800 tl yi benzin parası olarak ayırırım aracımıda benzinde kullanırım. Bir diğer husus ise 4800 tl olan maliyetin bile amortisini çıkarmak için 30 bin km kadar sürekli lpg de kullanmak gerekir ve subap eritme problemide cabası 🤷🏻‍♂️
Lpg firmalarıyla da görüştüğümde %40 tasarruf sağlarsınız diye hepsi ağız birliği yapmış gibi aynı şeyi söylüyolar. Hesaplamalar tutmuyor dendiğinde ''O hesaplamalar öyle olmuyor bakmayın siz onlara'' diyorlar.
Ne yapacağımı şaşırdım

• Beğen
Tepkiler: Mhsnmtn

Mhsnmtn

Kayıtlı Kullanıcı
12-Bingöl
Siteyi ziyaret et
Lpg firmalarıyla da görüştüğümde %40 tasarruf sağlarsınız diye hepsi ağız birliği yapmış gibi aynı şeyi söylüyolar. Hesaplamalar tutmuyor dendiğinde ''O hesaplamalar öyle olmuyor bakmayın siz onlara'' diyorlar.
Ne yapacağımı şaşırdım
Her satıcı kendi malını över ve herzaman kendi malları en iyi mallardır reklamlarıyla övünürler. Bu sebepten dolayı lpg tasarrufludur diyorlar. Haa doğrudur tasarrufludur ama lpg li araç almak tasarruf sağlar onun dışında sırf lpg fiyatı ucuz diye bayileri sattığı ürünler de zamlandı. Ve sıfırdan lpg takmak mantıklı değil şu anki durumda.