Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

BRKCDTI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.3 Dizel Yakıt Tüketimleri

Bugün kozyatağı'ndan şaşkınbakkal'a ve tekrar kozyatağı'na küçük bir iş için kısa ve sakin bir sürüş yaptım. Trafik de pek yoğun sayılmazdı.
Ortalama tüketim 9,7l/100km'ye fırladı. Depoyu yeni doldurmuştum ve ortalama tüketim sıfırlanmış haldeydi.
Yakında 1.6 turbo 180hp AS'nin değerlerini yakalayabileceğimi umuyorum.  hahh

M

mikoli88

Bilgi Girilmemiş

daha nazik motoru zorlamadan sürmeye başladım 750 km oldu şehir içi 6,8 den 6,4e düştü  100 kmde..lütfen listeyi guncelleyelim :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Listeyi güncelledim sn mikoli88 :)
sakin kullandıkça yakıt tüketiminiz de gözle görülür şekilde düşüşe geçecektir ztn

M

mikoli88

Bilgi Girilmemiş

inşallah 5,5 seviyesine gelir :)
birde aracı 2000 devir ve üstündemi kullanmamız gerekiyor hangi devir en az yakıt harcamamız için makbuldür?

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracım 4050 km.ye ulaştı. nerdeyse 2500 km.si uzun yolda gecti. uzun yolda 140 uzeri hızlrda gittiğimde ort.tüketim 7.2 ye kadar çıktı. hiç sıfırlamadan dönüş yolrında 120 sabitle anlık tüketim 3,6-4.4 aralığında değişirken ort.tüketimi 5.4 e kadar düşürdüm. şu an ki değerlerim istanbul içinde 5.9-6,1 aralığında yoğunluğa göre değişiyor. son olarak menzil 60 km. uyarısı verirken 50 tl.lik 14.90 lt. mazot aldım. menzilim 330'a çıktı. 

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mikoli88 link' Alıntı:
birde aracı 2000 devir ve üstündemi kullanmamız gerekiyor hangi devir en az yakıt harcamamız için makbuldür?

ben 2000-2500 devirde vites değiştiriyorum, fazla zorlamıyorum aracı

1

1423

Bilgi Girilmemiş

1.3 cdti araç sahipleri arkadaslarım ; aracım 1.4 turbo bezinli olsa da 1.3 cdti kullanmış biri olarak o motora ayrıca bir hayranlığım da vardır.yakıt tüketimleriniz bence gayet normal.neden katalog değerlerini yakalayamıyoruz diye rahatsızız..benim araç için 4.7lt/100km yazarken ben minimum 6.0lt/100km yakabildim.değişik tarzda sürüyorum ki aracımı tanıyayım.çalışmalarım sürüyor.umarım daha da azaltabiliriz.

1

1423

Bilgi Girilmemiş

aklıma gelmişken söyleyeyim arkadaşlar; dünyaca ünlü ama ben ismini bilmiyorum :D ekonomik sürüş ustasının bir yazısını okumuştum.diyor ki;aracı seri hızlandırın sonra büyük viteste sabit hızla sürün.yani 2dk da 100km/h a gelmeyin istediğiniz hıza geldikten sonra sabit hızla sürün bunu da çok yüksek devir çevirerek yapmayın tabi  :D

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben de aynen öyle yapıyorum araç hızını alıp belirli bir hıza ulaşması gerekiyor o zaman daha az yakıyor
bunu bende farkettim
yoksa yavaş yavaş hızını alırken özellikle yokuş yukarı aşırı anlık tüketim olduğunu görürsünüz
bu ismini bilmediğimiz üstada katılıyorum :)