Astra Baskı-Balata Ölümü ( 3940 Km )

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra Baskı-Balata Ölümü ( 3940 Km )

bende ilk 2-3 günlük alışma sürecim dışında, örneğin 4.viteste giderken karşıdan birnda kımızı ışığın yandığını görürsem, araç 20-30 km ye düşene kadar vites deiştrmeden frene basıp yavaşlıyorum, ardından boşa alıyorum ve 30 km den durana kadar boşta gidiyor, o da çok kısa bir mesafe kala zaten. Işıkta fln beklerken de boşa alıyorum, hemdaha sağlıklı hemde benm için daha rahat oluyor. Fakat bu kasislerin fln bol olduğu yollarda ne yapmam gerekli halen karar veremedm, bazen kasise gelirken boşa alıp, en azından ön 2 lastik kasisi geçtiğinde, vitese alıp hızlanıyorum, bazen de hiç boşa almadan vitesi duruma göre 1 yada 2 ye alıp,yarım debriyajla kasisten geçiyorm. hangisi daha doğru bilemiyorum.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Geçmiş olsun Sn. SahteSahne.

bugraa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadşlar bnmde aracım 3350 kmde bu gece başıma gelen bir olayı paylaşmak istiyorum yokuş çıkarken tam sağa otoparka dönecekken otoparktan çıkan arabaya yol vermek zorunda kaldım ve yokuşta durdum herzm yokuşta rahat kalkardım ama bu sefer araba biraz zorlandı sonra otoparka döndüm otoparkta yokuşta olduğndan otoparka girdikten sonra boş olan yere aracı döndürüp geri geri yaklaşık 5 m gidip girebilceğim yere araba çekmediği için giremedim resmen gitmedi gaza bastığm halde biraz koku gelnce bıraktm hemen düzeltip direk girmeyi denedim ve yine araç nerdeyse harekt etmicek şekilde çok zorlana zorlana 5m gidip arabayı park ettm ama o an araba resmen gitmedi gaza bastğmda ve park ettikten snra kaputtan dumanlar çıktı ve koku geldi baya arabayı orda bıraktm 2 saat snra aracımn yanına geldğimde hala koku wardı arabayı çalştrdm yaklaşık 35 40 km yol gttm snra ewe geldim yoldada çok zorlamadım ama yokuş faln çıktm araç 2 viteste bile çıktı yokuşu bi sıkıntı yaratmadı bana gidişnde sürüşte fln hiç sıkntı yoktu ama kokuyu arada duymaya dewam ediyodum ewin orda park ettğmdede kaputa eğildm hala koku wardı şmdi öle bıraktm yarn tekrar bakıcam koku veya başka gidişnde bi sıkntı warmı die acaba sizce baskı balatammı bitmiştir bnmde ilkdefa başıma böle bşy gelio arabamı daha önce hiç zorlamadım bikere zorlamayla bitmez umarım

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Öyle 1 kere zorlanma ile biterse yandık desenize. Bitseydi araç yürümezdi ancak zorlandığı aşikar. Bununla geçmiş olsun Sn. Bugraa.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende de dün Samatya da dur kalk trafikte giderken, klima 1. seviyede açıkken, aracı kaldırırken bir tekledi, istop edecek gibi oldu, bir kere daha denedim aynı şey yine oldu, sonra klimayı kapattım normal kalktı araç. Düz bir yoldu, acaba benim balatalarda yavaştan bitiyormu, klimayı zaten yazın çok sıcakta bile 2 nin üstüne çıkarmıyorum, ancak ilk seviyede de böyle birşey olması düşündürdü beni açıkçası.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar geçen servise gittim bir 1.3 dizel ci arkadaş vardı ve yokuşta kalkarken yada yoğun trafikte aracın debriyajdan koku yaptığını söyledi kontrol edildi hiç birşey çıkmadı gayet sağlıklı dediler geri vitese takıncada garç etmesini sordu servisteki yetkili 2 sininde normal olduğunu 1. sorunun aracın genel yapısı itibariyle debriyajda fazla tutunca  debriyajın koku yaptığını  bizim debriyaj sisteminin bu şekilde bir yapısı olduğunu söyledi ayrıca 1.3 dizelin yokuşta zorlanması son derece normal dedi kasaya motor yetersiz dedi ve debriyajın bu kokuyu yapması halinde bittiği anlamına değil normal bir şey olduğunu yani koku yapması her zaman bittiği anlamına gelmez dedi bitmesi için kavrama noktasında bariz bir değişme olcağını söyledi ve bu zamana kadar ne garantiden ne de garanti kapsamında olmadan baskı balata değişimi yapmadıklarını söyledi koku şikayeti olmuş ama değişim hiç olmamış. 2 sorun içinse geri vitese takmadan önce 1 e atarsanız sorunsuz geçer dedi ve gerçekten öyle o da vites kutusunun yapısıyla alakalıymış
not:servis opel gerçek

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
arkadaşlar geçen servise gittim bir 1.3 dizel ci arkadaş vardı ve yokuşta kalkarken yada yoğun trafikte aracın debriyajdan koku yaptığını söyledi kontrol edildi hiç birşey çıkmadı gayet sağlıklı dediler geri vitese takıncada garç etmesini sordu servisteki yetkili 2 sininde normal olduğunu 1. sorunun aracın genel yapısı itibariyle debriyajda fazla tutunca  debriyajın koku yaptığını  bizim debriyaj sisteminin bu şekilde bir yapısı olduğunu söyledi ayrıca 1.3 dizelin yokuşta zorlanması son derece normal dedi kasaya motor yetersiz dedi ve debriyajın bu kokuyu yapması halinde bittiği anlamına değil normal bir şey olduğunu yani koku yapması her zaman bittiği anlamına gelmez dedi bitmesi için kavrama noktasında bariz bir değişme olcağını söyledi ve bu zamana kadar ne garantiden ne de garanti kapsamında olmadan baskı balata değişimi yapmadıklarını söyledi koku şikayeti olmuş ama değişim hiç olmamış. 2 sorun içinse geri vitese takmadan önce 1 e atarsanız sorunsuz geçer dedi ve gerçekten öyle o da vites kutusunun yapısıyla alakalıymış
not:servis opel gerçek
doğrudur, bu söylenenleri aynısını bizlerde ifade etmiştik zaten
opel'in baskı balatası çok kaliteli değil bunu kabul ediyorlar ve 1.3 yokuşta biraz zorlanınca koku oluyor
bu baskı balatanın bittiği anlamına gelmiyor ama önemli nokta bu baskı balatanın ömrünü kesinlikle azaltıyor
atıyorum 200 binde bitecekse baskı balata 100 binde bitiyor ya da 30 binde
olabildiğince bu kokuyu duymamak lazım
bunun içinde özellikle söylüyorum yokuşta gaza yüklenilmemeli ve debriyajdan ayak olabildiğince çekilip kavrama noktası yakalanmalı yoksa biran önce kalkayım deyip gaza yüklenirsek bu koku gelecektir
vites sesini ben 3-4 aydır sn. eketen'in söylediği şekilde önce 3 e sonra geri vitese alıyorum
hiçbir şekilde garç sesi duymadım
yani bu söylenenlerin hepsini biz konuşmuştuk, siz de özetlemiş oldunuz, teşekürler sn. astraowner

bugraa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekürler sn. astraowner gerçekten içimi çok rahatlattınız dün geceden beri uyku tutmadı acaba bişey oldumu diye:) bnde opel gerçeğe götüryrm aracımı sorucaktım ama gerek kalmadı sizde zaten gerçekten duymuşsunz bu ilk defa başıma geldi zaten biraz yedik sanırım ömrü azaldı ama napalım bunada şükür:) o garç sesi bndede oluyo bazen ama debraja sonuna kadar basıpta yawaşça geçirince ses çıkmıyo hemen hızlı geçirisem bazen o sesi duyuyorm bnde onunda normal olduğunu sorun olmadığnı söylemelerne sewindm ama yinede bire takıp geçirmek daha mantıklı sanırım

bugraa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dün aracı parkettikten sonra daha hiç kullanmadım ama bgn aracımn yanına indim hala rahatsz edici koku dewam ediodu kaputta park halindeykende kaputu açtım biraz hawalansın die koku biraz azaldı ama daha hala biraz koku war normalmi böle olması

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugraa link' Alıntı:
dün aracı parkettikten sonra daha hiç kullanmadım ama bgn aracımn yanına indim hala rahatsz edici koku dewam ediodu kaputta park halindeykende kaputu açtım biraz hawalansın die koku biraz azaldı ama daha hala biraz koku war normalmi böle olması
balata kokusunun geçmesi biraz zaman alıyor
çünkü koku motora ve klima ya da havalandırma açıksa içeriye siniyor
ama bir süre sonra balatayı tekrar zorlamazsanız koku geçiyor
kavrama da herhangi bir değişiklik hissettiniz mi?