Astra Baskı-Balata Ölümü ( 3940 Km )

SahteSahne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar .. Aracımı bugün servise bıraktım ( Adana - Arpel ) aracın baskı balatası değişecek .. Başına dönelim hadisenin Pazar günü arabayı acemi bir arkadaşıma verdim , araba kullanma pratiği yapsın diye , fakat sanırım debriyaja yok yüklendiği için ön kaputtan duman çıkmaya başladı , hemen aracı durdurup kaputu açtım , çok fena bir yanık kokusu yayıldı .. Bugünde aracı servise götürdüm , şimdi açıp baktılar baskı balatanın haşat olduğunu söylediler .. Sanırım garantiye de girmiyor , ama sokabilme ihtimallerinin olduğunu da söylüyorlar ..

Bu konuda bilgisi olan var mı , garantiye girer mi , benim bildiğim kullanıcı hatası olduğu için çok zor .. Kötü ihtimali düşünelim eğer girmezse bana ne kadar masraf çıkar aşağı yukarı bilemiyorum .. Belki bu konuda benim gibi zor duruma düşmüş arkadaşlarım fikirlerini ve desteklerini paylaşırlar ...

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra Baskı-Balata Ölümü ( 3940 Km )

yaklaşık 1000 tl civarı tutuyor Hakan bey garantiden değiştirtmişti sizde deneyin şansınızı debriyaj çok zorlansada 4000km de bitmez bizim araçlarda bir dandik var galiba ama hayırlısı

Özer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

4000 km de baskı balata bıter mı bıtmez ama bu sadece astraya ozgu bırsey deıl dıer markalarda da oluyor ama astrada bunu cok fazla kısıden duydum gördüm.. İlginc bi durum aslında fabrıkasyon olabilir.. Servisle aranızı ii tutun napin edin baskı balatayı garantiye sokun sonucta onların elınde olan bısı ceplerınden para cıkmıyor.

SahteSahne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
yaklaşık 1000 tl civarı tutuyor Hakan bey garantiden değiştirtmişti sizde deneyin şansınızı debriyaj çok zorlansada 4000km de bitmez bizim araçlarda bir dandik var galiba ama hayırlısı

Hakan Bey nasıl garantiye sokmuştu acaba ? Umarım bu başlığı okuduktan sonra bana da bir fikir verir ... Bilemiyorum 40 saniye sürekli debriyaja basarsak baskı balata ölür mü ? Bu kadar kolay olması beni de şaşırtıyor ... Bildiğin duman çıktı arabadan... Ve o kötü koku ..

SahteSahne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Özer link' Alıntı:
4000 km de baskı balata bıter mı bıtmez ama bu sadece astraya ozgu bırsey deıl dıer markalarda da oluyor ama astrada bunu cok fazla kısıden duydum gördüm.. İlginc bi durum aslında fabrıkasyon olabilir.. Servisle aranızı ii tutun napin edin baskı balatayı garantiye sokun sonucta onların elınde olan bısı ceplerınden para cıkmıyor.

Tamam kullanıcı hatası olduğunu kabul ediyorum .. Arkadaşım gerçekten debriyaja çok basmış olabilir .. Fakat bende onun yanında oturuyordum , balataları yakacak kadar çok büyük bir zaman geçmedi ... Eğer daha önce garantiye sokan varsa demek ki oluyor böyle birşey .. Ne yapmam lazım acaba , ben olduğu gibi dosdoğru anlattım oradaki elemanlara ...

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sayın Sahtesahte öncelikle geçmiş olsun
bu başlıkta benim baskı balata bittiğinde açmıştım tüm görüşlerim burda mevcut
http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=663.0

Baskı balata hiçbir markada garanti kapsamına girmiyor, 2 binde 3 binde 5 binde baskı balatası biten birçok markadan araç var.
Bana önce maliyet çıkardılar garantiden değişmez dediler ben de servis müdürü ile görüştüm ve sıfır aracın bu kadar kolay baskı balatanın bitmemesi gerektiğini diğer örnekleri vs anlattım ve izmir torbalı genel müdürlüğünü aradı ve bana dönerek Öğretmensiniz ve bu şehirde yenisininiz sanırım ve
Müşteri memnuniyeti adı altında baskı balatanızı değiştireceğiz dediler ve 3 günde parça geldi İzmir'den 4. günde aracı teslim aldım

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Öncelikle geçmiş olsun. Zor ve sıkıntılı bir durum.
Yanlız şöyle bir durum var balatayı yanlış kullanımla 10 dakika içerisinde bile biterebilme şansınız vardır. İkinci bir durum ise eğer aracınızı kendinize aitse ve sadece siz kullanıyorsanız başkasına kolay kolay vermeyin geçen hafta servise gittiğimde bu konuyu sormuştum ordaki usta, balata sürücünün kullanım yapısına göre şekilleneceğini sizden başka birinin sürüşünde, sürüş karakterinden dolayı sıkıntılar oluşabileceğinden bahsetmişti.
Bu arada sizin aracınız yanılmıyorsam 1.4 değil mi?

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

siz söylenenlere bakmayın çok sağlam zorlayın 10 dakka içinde dahi biter.. servis ile diologonuza göre garantiye alma şansları var

SahteSahne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
Sayın Sahtesahte öncelikle geçmiş olsun
bu başlıkta benim baskı balata bittiğinde açmıştım tüm görüşlerim burda mevcut
http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=663.0

Baskı balata hiçbir markada garanti kapsamına girmiyor, 2 binde 3 binde 5 binde baskı balatası biten birçok markadan araç var.
Bana önce maliyet çıkardılar garantiden değişmez dediler ben de servis müdürü ile görüştüm ve sıfır aracın bu kadar kolay baskı balatanın bitmemesi gerektiğini diğer örnekleri vs anlattım ve izmir torbalı genel müdürlüğünü aradı ve bana dönerek Öğretmensiniz ve bu şehirde yenisininiz sanırım ve
Müşteri memnuniyeti adı altında baskı balatanızı değiştireceğiz dediler ve 3 günde parça geldi İzmir'den 4. günde aracı teslim aldım

Bu bilgi gerçekten benim için çok iyi oldu arkadaşım .. Çünkü bugün öğlene doğru servis ile görüşme yapacağım ve onlardan gelen gelişmeler konusunda bu işin bir emsalinin olması ( yani baskı balatayı garanti kapsamına sokabilmeleri ) benim elimin kuvvetli olmasını sağlayacak .. Demek ki ellerinden geliyor bir şekilde ...

SahteSahne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

salihcaglayan link' Alıntı:
Öncelikle geçmiş olsun. Zor ve sıkıntılı bir durum.
Yanlız şöyle bir durum var balatayı yanlış kullanımla 10 dakika içerisinde bile biterebilme şansınız vardır. İkinci bir durum ise eğer aracınızı kendinize aitse ve sadece siz kullanıyorsanız başkasına kolay kolay vermeyin geçen hafta servise gittiğimde bu konuyu sormuştum ordaki usta, balata sürücünün kullanım yapısına göre şekilleneceğini sizden başka birinin sürüşünde, sürüş karakterinden dolayı sıkıntılar oluşabileceğinden bahsetmişti.
Bu arada sizin aracınız yanılmıyorsam 1.4 değil mi?

Evet benim araç 1.4 Turbo ... Hadi bırakalım 10 dakikayı ben toplamda aracı 5 dakika bile kullandırmadım , bunun 3 dakikası kalkmaya çalışarak geçse , geri kalan 2 dakikada sürekli debriyajda kalması gerekiyor ayağın , ki o da olmadı ben biliyorum .. En fazla 30-40 saniye sürekli basmıştır , hadi 1 dakika diyelim .. Biter mi o kadar basmaya baskı balata ... Biter diyorsanız biter , bu konuda tecrübem yok .. Ama bugün servise bitmemesi gerektiğini inandırmak zorundayım ..

Gökhan_55 link' Alıntı:
siz söylenenlere bakmayın çok sağlam zorlayın 10 dakka içinde dahi biter.. servis ile diologonuza göre garantiye alma şansları var

Keşke 10 dakika boyunca zorlansaydı da o zaman içim yanmazdı .. Bakalım servis bana neyle gelecek bugün ...