Astra Baskı-Balata Ölümü ( 3940 Km )

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra Baskı-Balata Ölümü ( 3940 Km )

yapmayın gözünüzü seveyim ayağımız debriyajda 1 dakika kesintisiz kalınca o balata bitiyorsa "bitsin zaten" insan bazen vites geçilerini denemek için bile ayağını debriyaja basıp vites geçiriyor, ne yani bu debriyaja hiç mi dokunmamamız gerekiyormuş ?  resmen şans işi yürüyoruz o zaman, çünkü ben izmirde bazen o kadar kötü trafiğe takılıyorumki  inanın 10 km yi hiç 2 ye takmadan gittiğim ve aralıksız dur kalk ve debriyaj yaptığım oldu.  bu balata olayını anlamakta zorlanıyorum. inşallah benimkisi bitmez demekten başkada bir şey gelmiyor aklıma

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akın link' Alıntı:
yapmayın gözünüzü seveyim ayağımız debriyajda 1 dakika kesintisiz kalınca o balata bitiyorsa "bitsin zaten" insan bazen vites geçilerini denemek için bile ayağını debriyaja basıp vites geçiriyor, ne yani bu debriyaja hiç mi dokunmamamız gerekiyormuş ?  resmen şans işi yürüyoruz o zaman, çünkü ben izmirde bazen o kadar kötü trafiğe takılıyorumki  inanın 10 km yi hiç 2 ye takmadan gittiğim ve aralıksız dur kalk ve debriyaj yaptığım oldu.  bu balata olayını anlamakta zorlanıyorum. inşallah benimkisi bitmez demekten başkada bir şey gelmiyor aklıma

Arkadaşımızın dediğine sonuna kadar katılıyorum.Hani hocaya sormuşlar;" yatarken sakalını yorganın altına mı koyarsın üstüne mi" diye , o güne kadar mışıl mışıl uyuyan adam ondan sonra uyuyamamış..Onlarca senedir araç kullanırım, hiç baskı balata vb.sorun yaşamadım bugüne kadar.Buna acemilik yıllarım da dahildir.İyi de bu baskı balata bitmesin diye ne yapmamız gerekiyor allahaşkına? Debriyaja uzun süre "basmamak", ya da "zorlamamak" ne anlama geliyor, bir bilen açıklasın lütfen..Yoksa hoca misali araç kullanmaktan ürker hale geleceğiz..

Sevgilerimle..

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bana da usta öyle söyledi ver bana sıfır aracı 10 dakikada balatasını sıyırayım dedi
Bu mümkün müdür? Bunu örnekleyen video var mıdır acaba?
Bana ne kadar da kötü kullanılsa 5-10 dakika da balatanın bitmesi hiç mantıklı gelmiyor

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

haklı 10 dk balatasını sıyırır.
aracı alırım dik yokuşa giderim 5-10 dk yarım debriyajla yokuşta ilerilerim ağır ağır yada dururum bakın balata nasıl gidiyor.
burda balataya en çok zarar veren durukm yarım debriyaj yapılması, DÜZ bir yolda dur kalk yapılması debriyajı bitirmez, daha öncede konuşulduğu gibi ayağın sürekli debriyaj üzerinde olması yada sürekli yarım debriyaj ile kullanılması araçların debriyaj ömrünü yer bitirir.
onun yerine önenmli olan mümkün olduğu kadar ayağı debriyajdan çabuk çekmektir.

arkadaşlar bakın herkez burda para veriyor araç alıyor ama sanmayınki ben 50 bin verince benim debriyajım bitmicek, araçların hepsinin mantığında var bu debriyaj olayı, bizim sadece elimizden gelen mümkün olduğu kadar ömrünü uzata bilmektir.

SahteSahne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Halen haber bekliyorum , bugün öğlen servisle görüştüm , benim araçla ilgilenen arkadaş büyük ihtimal garantiye girebileceğini söyledi , beni arayacaklar ama halen haber yok .. Acaba bu balataların değişmesi ne kadar zaman alır ...

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

SahteSahne link' Alıntı:
Halen haber bekliyorum , bugün öğlen servisle görüştüm , benim araçla ilgilenen arkadaş büyük ihtimal garantiye girebileceğini söyledi , beni arayacaklar ama halen haber yok .. Acaba bu balataların değişmesi ne kadar zaman alır ...
izmirde iseniz parça torbalıdan 1 günde gelir 1 günde de değiştirilir 2 gün alır eğer servis yoğun değilse
diğer türlü 4-5 günü buluyor

SahteSahne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
[quote author=SahteSahne link=topic=1319.msg28325#msg28325 date=1303908431]
izmirde iseniz parça torbalıdan 1 günde gelir 1 günde de değiştirilir 2 gün alır eğer servis yoğun değilse
diğer türlü 4-5 günü buluyor
[/quote]

Yok ben Adanalıyım .. Bizim burada ki servisin stoklarında umarım vardır , bir yerden getirilmesini beklemem...

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

servise sormadınız mı stokta var mı diye bu konuda da bilgi alın
servisinizde olma ihtimali de var

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracı boşta kullanmak da zararlı deniyor, araç vitesteyken debriyaja basmakta, nasıl olucak bu iş annayamıyorum. istanbul şehir içinde araç kullanan biri nerdeyse gazdan çok debriyaja basıyodur, hadi 10 bin km fln neyse de bu kadar erken baskı balatanın iflası düşündürücü.Ben şahsen 2 haftalık manuel araç kullanma tecrübemle(  ::) ) , örneğin kırmızı yandığında ,20-30 metre kala aracı boşa atıp sonra frene basıyorum, daha rahat ediyorum. çok yavaş akan trafikte mecburen yarım debriyajdan kaldıramıyorum ayağımı.

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akın link' Alıntı:
sayın akına katılmamak elde değil... dediklerine sonuna kadar katılıyorum... hergün baskı balata düşünür olduk yahu..