Astra Baskı-Balata Ölümü ( 3940 Km )

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra Baskı-Balata Ölümü ( 3940 Km )

Size bir tavsiye.... araç eğer 30m iş gününü geçirirse serviste direkt para iadesi dahil yeni araç alma şansınızda doğar süreci doğru takip etmenizi öneririm... ve sakın servisi sıkıştırmayın bu konuda hadi ne oldu parça ne zaman gelecek tarzında:)

SahteSahne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün Adana'da yağmurlu ama benim için müjdeli başlayan bir gün oldu ...  ;) Servisten aradılar beklediğimiz parçaları Türkiye sınırlarında bulmuşlar ve bugün büyük ihtimal ellerinde oluyormuş ...  005hihih Baskı Balata ellerine ulaşır ulaşmaz hemen montajını yapıp beni çağıracaklarmış ADANA ARPEL'e .. Yiğidi öldür hakkını yeme demişler , ARPEL bu konuda çok ilgili ve anlayışlı davrandı , dün kara tren türküsünü söylerken , bugün herşey yoluna girdi bir anda ...  :D İnşallah aracı alır almazda size haber vereceğim ...

SahteSahne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Herkese Selamlar ... Bugün arabamı sağsalim teslim aldım  :D Sabah 10.30 gibi ARPEL'den aradılar ve aracın hazır olduğunu söylediler , kontrolleri yapılmış , yıkamaya alınmış .. Tabi bende anında ışınlandım , gittiğimde araç cıpcıp yapıyordu köpükler içinde  general__p Cebimizden beş kuruş para çıkmadan garanti kapsamında aracın baskı balatası değişti .. Bu da arkadaşlarıma misal olsun , umarım kimsenin ihtayacı olmaz ..

Bu başlık sanırım misyonunu doldurdu , desteğinizde ve tecrübelerinizle yanımda olduğunuz için hepinize teşekkür ederim ... ;)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tekrardan geçmiş olsun sn. sahtesahte gözünüz aydın :)
beklediğiniz çok kısa bir sürede aracınızı almış oldunuz, servisinizi tebrik etmek lazım
nasıl bir değişme hissettiniz mi baskı balata değiştikten sonra?

SahteSahne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
tekrardan geçmiş olsun sn. sahtesahte gözünüz aydın :)
beklediğiniz çok kısa bir sürede aracınızı almış oldunuz, servisinizi tebrik etmek lazım
nasıl bir değişme hissettiniz mi baskı balata değiştikten sonra?

Teşekkür Ederim , yaşanan herşey büyük bir ders olarak kalıyor insana  ;)

Evet baskı balatanın değişmesinin ardından bir farklılık hissettim , bunu iki noktaya bağlıyorum ama ..

Birincisi arabam yokken kardeşimin Seat Leon'nunu kullanmıştım , bilen bilir , Leon kullanıcıları daha iyi bilir , o araçların debriyaj,fren,gaz hatta vitesleri bile Opel Astra'lara göre çok çok yumuşak , serçe parmakla vitesi değiştirecek kadar yumuşak , belki de üç gün o arabayı sürdüğüm için tekrar Astra'ya dönmek bana farklı gelmiş olabilir ..

Tabi ikinci nedense baskı balatanın aracı 0 km aldığım ilk gün ki haline yeniden dönmesi , haliyle biraz daha sert oluyor .. şimdi ışıklara yaklaşırken aracı boşa alıyorum , keza göbek dönerken yine boşa alıp dönüyorum , fena ders çıkardım ben bu işten ...  :D

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Işıklara yaklaşırken veya göbeği dönerken ne yapıyordunuz eskiden?

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

normalde  hareket halindeki araçta asla ama asla vites boşa alınmaz. kavşak dönemeç vs  hız azaltılıp uygun vites ve hızd dönüş gerçekleştirilir. (  hatta dönüş esnasında frene de basmamak lazım)

SahteSahne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

goxb link' Alıntı:
Işıklara yaklaşırken veya göbeği dönerken ne yapıyordunuz eskiden?

Normalde ışıklara yaklasinca aracı bosa almam .. Vites küçültür 1.viteste ayağım debriyaj üzerinde beklerdim çoğunlukla.. Nadiren boşta beklerdim .. Artık yapmadığım şey bu yani arkadasım..

SahteSahne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akın link' Alıntı:
normalde  hareket halindeki araçta asla ama asla vites boşa alınmaz. kavşak dönemeç vs  hız azaltılıp uygun vites ve hızd dönüş gerçekleştirilir. (  hatta dönüş esnasında frene de basmamak lazım)

Simdi düz yolda gidiyoruz uzaktan ışıklar göründü .. Baktık kırmızı yanıyor, belli ki duracağız.. Vitesi bosa alıp ayağını gazdan çekip küçük frenlerle durmak gercekten sakıncalı mı araç için.. Eğer öyleyse bilmiyorum ama benim kast ettigim 5. Viteste hızlı giderken bosa alıp arabaya zarar vermek değil... Zaten uzaktan ışıkları görünce ister istemez insan yavaşlıyor...

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

10-20 ile giderken tamamda 50 üstünde falan bence yapmayın vites küçültüp frene basmayın motor freniyle yavaşlayıp 10-15 km hızlarda boşa alın böylece baskı balata zarar görmesin diye fren balatasına zarar vermezsiniz zarardan kastım anında bozulması değil ömrünün uzaması