Astra 1.3 cdti chip uygulandı

OMLET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ovvv opelci diş doktorları 2 oldu:)

Kafama göre bir meslektaş süper oldu.Drag yapıyorsun anladığım kadarıyla.Gittiğin bir drag olursa haberleşelim.Ben drag yapmıyorum.Benim chipteki amacım uzun yolda sollamalarda astranın ivmelenmesi gecikiyordu bu da beni sinir ediyordu.

OMLET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5.gün 110.km

Astra mı desem aslan mı desem bilemiyorum.gaz tepkileri çok iyi.4.viteste açıldı.5.vitesi hala deneyemedim.Mazot tüketimi 7.2lt/100km.Bugünde motorun sağırlığı (sağırmı bilmiyorum ya,tavsiyelere uyuyorum) dahada açılırmı diye 3000-4500 devir aralığında zorlamaya devam ettiğim halde yakıtta düşme oldu.

Yalnız önemli bir konu var.Chip 'ten sonra gaza bastığınızda önünüzdeki araçla mesafenizin daha hızlı kapandığına dikkat etmezseniz (ki eski ivmelenmeyi ezberlemiştim önümdeki aracın mesafesine kadar önüme bakmadan gidebiliyordum) son anda frene basıyorsunuz ancak frenler yeni ivmelenmeyi daha zor karşılıyor.Yani sözün özü Chip yaptıracaklara fren modifikasyonunuda eksik etmemelerini tavsiye ediyorum.Allah muhafaza.....

Sanki eski 90 hp 1.3 cdti gitti yerine 1.9 cdti 110 hp geldi gibi tabiri caizse.
Astraya chip öneriyormuyum?
Evet Evet Evet (evlenirkende üç defa evet diye bağırmıştım hanım duymasın,beni astraylamı aldatıyorsun diyebilir:))

dtvolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kafama göre bir meslektaş süper oldu.Drag yapıyorsun anladığım kadarıyla.Gittiğin bir drag olursa haberleşelim.Ben drag yapmıyorum.Benim chipteki amacım uzun yolda sollamalarda astranın ivmelenmesi gecikiyordu bu da beni sinir ediyordu.
yok pek yarışla felan işimiz yok ben genele 1.6 ağır denilmesine sinir oluyorum. 1.6 astra ile aynı gidiyor. chipsiz 1.3cdti daha hızlı gidiyor ama vectra ne hikmetse hep ağır oluyor bunun çabasını veriyoruz:)

OMLET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Volkan kardeşim neler yaptın aracına merak ettim.Benim chip hariç orjinal aracım.pek oynamayıda düşünmüyorum,ancak şu göğüs kısmı double din koymaya hiç uygun değil.Ön güneşlik tv+dvd 'ler var 300 tl civarı,çocuklar için düşünüyorum.

dtvolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimki bayağı değişik say say bitmez şimdide motorla oynuyorum. benimki biraz hobi

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
anladım wastgate iptalinde turbo sürekli dolu oluyor .araba daha tatlı uzuyor neyse hayırlısı olsun

OMLET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bundan fazlası zarar diye düşünüyorum.Yinede bilgin için sağol...

CorsaBursa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa 1,3 cdti aracıma hemen yaptırmak istiyorum... mehmet gazihan usta bursada kim yapar bu işi?

yolcu79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BURSA da yazılım işini küskün oto da arkadaşın bi tanıdığı yaptırmış memnun kalmış diye duydum iki kardeşlermiş büyük olan ALMANYA OPEL de çalışıyormu ordanmı emekliymiş öyle bişeymiş sanırım benim duyduğum orası var.