Astra 1.3 cdti chip uygulandı

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra J'ler 5 ileri olarak üretildi, sizin araçlarda var olan kalkışlardaki hantallığı engellemek amacıyla. o yüzden sordum. sizin modellerde 2 farklı secenek varya hani.

haklısın, Astra J hakkında pek bilgim yok henüz..

ancak dediğiniz gibi, kalkışta bir hantallık var ancak bence pek sorun edilecek tarzda değil..

chip konusunu bende düşünüyorum ancak henüz aracın performansından mutluyken, hem siyah duman hemde motoru riske atmak istemiyorum..

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizde kamyonlar gibi 2. viteste yürümeye başlayın araç boşken... :)

OMLET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4.gün 99.km

Beyaz güvercin arkadaşın dediği gibi yapıp devirli kullanmaya başladım 1.vites artık aşırı hızlı tükeniyor,biraz zorlayınca 2. viteste pati çekmeye başladı.Eskiden hiç ivmelenme hissetmediğim 3. ve 4. viteslerde ivmelenme hissedilir boyuta geldi.5 ve 6. vitesleri tam test edemedim.

Aynı vites aynı devir aralığında motor daha sessiz.Ancak gaza biraz hızlı basınca kaputun altındaki aslan sinirleniyor.Motor sesi harika oldu.Normal sürüşte daha sessiz gaza basınca kükreyen aslan oluyor.

Yakıt tüketimi 7.3 lt/100 km.Daha devirli kullanmama rağmen 0.3 lük bir düşüş var.

Belli belirsiz ya da şöyle denebilir gaza aşırı yüklenince anlık gri siyah arası bir duman atıyor.Duman sürekli değil 0.5 sn bile sürmeyen anlık belli belirsiz.Araç 120.000 de ve eskiden bu kadar zorlamazdım,belki eskidende bu anlık gri-siyah dumanı atıyordu ben yeni gördüm diye düşünüyorum.

İki kuzum var biri 7 diğeri 4 yaşında.4 yaşındaki Halil Efem eskiden arka koltukta hiç oturmaz ayakta etrafı seyrederdi.Otur oğlum derdim oturmazdı.Artık otur oğlum demiyorum.Çünkü biraz gaza basınca ivmelenme onu yerine oturtuyor.Eskiden gaza basmak işe yaramıyordu.Şimdi Halil Efe ayağa kalkamıyor.

(Çocuklarımın yanında anneleri var Halil Efe'yi sarsmadan test edildi.İvmelenme onunda hoşuna gitti.Dur baba ayağa kalkıyım bi daha yap diyor.Tenkitlere karşılık şimdiden söylemek istedim.Kızım darılmasın onun adıda Burçak.Ben kızımı çok seviyorum.)

Son düzenleme:

OMLET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birşeyi merak ediyorum arkadaşlar bilen varsa diye.Turbo chip ten sonrada 1750 devirde açılıyor bunu daha aşağı çekebilirmiyiz.Çekilebiliyorsa yazılımlamı yoksa mekanik müdahaleylemi çekiliyor.

OMLET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birşeyi merak ediyorum arkadaşlar bilen varsa diye.Turbo chip ten sonrada 1750 devirde açılıyor bunu daha aşağı çekebilirmiyiz.Çekilebiliyorsa yazılımlamı yoksa mekanik müdahaleylemi çekiliyor.

Kendi sorumu kendim cevaplayayım zira Mehmet Gazihan'dan cevabı aldım.Turbonun 1750 devirden erken açılması için mazot musluğunu biraz daha açmak gerekiyormuş.Yani yazılımla oluyormuş fakat duman olayı oluyormuş.

dtvolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
chipli 115bg lik 6 ileri 1.3cdti astra h 0-160km 2 araba önden gidiyor drag olarak. sonra kaptmaya başlıyorum ama yol yeterli gelmiyor. standart lastik var astrada bende 19'' jant var benim arabam 103bg çıkıyor. yaklaşık 50kg daha ağırım. velasın ben chipli 1.3 cdti gidişini çok beğendim. 160km kadar nefessiz gidiyor. 180km kadar çok rahat çıkıyor

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
mehmet usta wastgate iptali yaptımı sizde?