ACİLL!!Fakir zengin hava yakıt karışımı sorunu

33hasan33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nokta atışı yapmanız zor , parça değişiminden önce motorda genelde arıza yapan, parçalara valflere odaklansanız daha iyi olur , şikayetleriniz bana EGR arızası gibi geldi, bi kontrol ettirin , temizlettirin, çünkü EGR tıkalı veya tıkanmaya yaklaşmış ise, yakıt hava karşım dengesi bozulur, düşük devirlerde silkeleme yapar ve rölanti düzensizdir, yüksek devirde EGR kapalı olduğu için bu şikayetleri görmemeniz lazım,
Çok tesekkürler hocam

---- Seri mesaj engellendi. Mesajlar birleştirildi. (Opel Forum) ----

@33hasan33 Geçmiş olsun üstadım. Her marka veya modelde insanı çileden çıkarabilecek arıza veya sorunlar yaşanabiliyor. Nokta atışı çözüm istemeniz gayet normal. Çünkü aracınız resmen deneme yanılma tahtasına döndürülmüş. Forumlarda araştırmak, farklı kullanıcı ve ustalardan görüş almak mantıklı. Umarım aracinizin sorunları en kısa sürede çözüme kavuşur. Stop ettikten sonra gelen çıt çıt sesi aracın ısınan parçalarından gelen sestir diye düşünüyorum. Çünkü istisnasız her yeni araçta görülür. Sıcak parçalar nispeten soguk olan havayla soğumaya başlayınca böyle sesler çıkarabiliyor. Kolaylıklar diliyorum.
Tesekkur ederim hocam :)

Son düzenleme:

UrasMete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu soruna çözüm bulundu mu acaba aynı problem bende de var. Astra j 2010 1.6 115 beygir benzinli hiç lpg takılmadı. Motor ışığı yanıyor ve zengin fakir hatası veriyor. Yarın servise gitcem ama gitmeden en azından biraz bilgi sahibi olmak iyi olurdu

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Katalizoru kontrol etmenizde,fayda var. Katalizorun dolu olmasi belirttiginiz,sikayetlere neden olabilir. Ayrica dusuk devirlerde yigilma, yuksek devirlerde skinti yok gibiyse ve aracinizin motoru emsallerine gore sesli calisiyorsa, aracinizin subap iticilerini kontrol ettirin, yag pompasina baktirin duzgun yaglama yapmaiyorsa subap iticileriniz ariza yapmis olabilir buda subap zamanlamasinin dogru olmamasina cejis dusuklugu fazla yakit bogulma, rolanti problemine yol acabilir

Son düzenleme:

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Sorun kelebek bogazinda ise bilgisayra baglandiginda gosteriyor olmasi lazim 4000lira cok para bence sen enguzeli yetkili servise git sorununu tam olarak tespit ettir ondan aonra ver siparisini

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Hepsini benim biraderin aracindada kontrol edildi. araciniz sesli calisiyormu ayni model arabayla yan yana koyum bi sesini dinleyin kiyaslayin. subap itici probleminiz olabilir

UrasMete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Katalizoru kontrol etmenizde,fayda var. Katalizorun dolu olmasi belirttiginiz,sikayetlere neden olabilir. Ayrica dusuk devirlerde yigilma, yuksek devirlerde skinti yok gibiyse ve aracinizin motoru emsallerine gore sesli calisiyorsa, aracinizin subap iticilerini kontrol ettirin, yag pompasina baktirin duzgun yaglama yapmaiyorsa subap iticileriniz ariza yapmis olabilir buda subap zamanlamasinin dogru olmamasina cejis dusuklugu fazla yakit bogulma, rolanti problemine yol acabilir
Rolantıde ve çalışma sesinde bir problem yok. Sadece motor ışığı yanıyor ve kapalı otoparkta bazen sabah ilk çalıştırdığımda arabanın içinde aşırı benzin kokusu oluyor bu bişey ifade eder mi bilmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Erdem.oz

Erdem.oz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
UrasMete bende de mokka 1.6 benzinli var ayni sorunu 4-5 aydır uğraşıyordum çözemedik en son depo havalandirma valfi ile oksijen sensoru degistik tekrar yandı lamba:(
Deneme yanılma gidiyoruz ...

33hasan33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet hocam sesli çalışıyor ama öyle çok fazla değil
Hepsini benim biraderin aracindada kontrol edildi. araciniz sesli calisiyormu ayni model arabayla yan yana koyum bi sesini dinleyin kiyaslayin. subap itici probleminiz olabilir

UrasMete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hava akış debimetre değişti. 50 km sonra ışık tekrar yandı. Denemeye devam

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Hata,kodu nedir

Erdem.oz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zafer bey ayni sıkıntı bende de var .p171 diyor ama fakir yakıt salınımı olarak acikliyor