ACİLL!!Fakir zengin hava yakıt karışımı sorunu

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Mini obd cihazi ileltft stft degeri alip paylasirsaniz daha duzgun bi yorum yapariz yanliz hem benzinde hem lpgde almaniz gerek

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Bozuk olmayan bi malzemeyi degistirip masraf etmeyin bisuru ltft stft degerlerinizi bakalim

UrasMete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim problem emme manifoldundaymış. Bi yerde kaçak vardı.

Okeles

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, bu problem benim aracimda da var oksijen sensoru,bujiler, hava filtreleri kontrol edildi. Aracim opel corsa 1.2 enjoy 111. Yil serisi benzinli lpg hic takilmadi. Aracta herhangi bir sorun gorunmuyor calismasi vs gayet normal fakat 50 - 100 km de bir motor isigi yakiyor. Hata kodu : P0171 yakit fakiri Yardimlarinizi bekliyorum.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Sensorler ve bogaz kelebegi temizligi yapildimi

Okeles

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok abi heniz onlari yaptirmadim. Ustam bana en son yakitini degistir dedi bende oyle yaptim. Henuz kullanma sansim olmadi. Yakit degisikligimden sonra tekrar yakarsa bu belirttillerine mi bakilmali oncelikle. Konu ile ilgili bilgimde yok o yuzden sizin yonlendirmeniz bana cok degerli.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Turkiyede oyle pis bi benzin nerde var ben gormedim hic mazot olsa nerdd bu ustalar benzini niye bahane ediyolar ilginc bir durum

Okeles

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana da oyle geliyor sanki alakasi yok gibi Ama denedim bakalim ne olacak ayrintilari belirtecegim. Bu arada sensorlerin ve bogaz kelebegi temizligi derken hangi sensorlerden bahsettin hocam?

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Map, maf, oksijen sensori ve bogaz kelebegi

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımda alt devirde gaz yememe durup kalkmalarda stop etme tekleme ve sert vites geçişleri , performans kaybı ve arabayı stop ettiğiimde çıt çıt sesi gelmesi sorunlarım var birçok ustaya götürdüm sorunu bulamadık bujiler değisti ateşleme bobinine bakıldı oksijen sensörü denendi lakin yine düzelme olmadı bilgisayara taktığımızda aracı yakıt fakir zengin hava karışımı gibi bir sorun çıkıyor sorunu çözemedik eğer başına böyle birşey gelmiş yada aramızda sorunun çözümünü bilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi.? Aracı ilk çalıştırdığımda 30 40 saniyede rölantıdayken devir hafif dalgalanmalarla 1200 den 700 e düşüyor.
Peki şöyle yapalım Mağden motor içine bakıldı benzin pompasının basıncı ölçüldü mu ? Bu arıza bir kaç nedenden çıkabilir de. .motor içine bakıldı YDS fakir karışımı varsa benzin pompa basıncı düşük olabilir

• Beğen
Tepkiler: Zafer715